Boss Gt-8 E Lanet Olsun ! Yardım Edebilcek Varsa Gelsin Acil

'Elektro Gitarlar' forumunda tancemehmet tarafından 2 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. beyler ben bu prosesöre nerden bulaştım bilmiyrum ama gerçekten sıkıntı çekiyorum ton konusunda yazmaya kalksan çok ayrıntısı var yazamıyosun kemik tonlar berbat pc den ton atılmıyo satsan satılmıyo atsan atılmıyo bi akıl verin gözünüzü seviyim

2. Prosesörlerin genel mevzusu bu zaten.
    8-10 tane amfi simülasyonu koyuyor adamlar en basitinden, nasıl karmaşık olmasın ki?
    Ton yazmakta sıkıntı çekiyorsanız internette bir sürü patch yayını yapan siteler var. Oradan indirir atarsınız. Onun dışında GT-8 kullanmadım ama "lanet olsun, berbat" denilecek bir prosesör de değil yani.
    Kullanmayı bilmiyorsunuz diyelim, cihaza lanet okumaya gerek yok.
    Sorularınız için özelden mesaj atabilirseniz yardım ederim. Yeter ki sakin olun. :)

3. Kullanım kılavuzunu okumalısın, baştan sona.

İlk çıktığı zaman Zuhal Müzik'e gelen ilk GT8'i ben almıştım. Alet gelmeden bir hafta önce kullanma kılavuzunu indirip okudum. Yabancı forumlarda araştırıyordum ve oradaki en bilgili insanlar bile bu aletin kullanma kılavuzuna "kutsal kitap" diyorlardı.

Lakin bu aleti o zaman avucumun içi gibi bilirdim, ama okumadan zor.

4. hoca dün bara gittik adamlar dinlicek beğenirlerse çıkıcaz gibi bi durum işte . Solo gitaristte tech21 stackamp triac var boss ge-7 var dd-6 var cs-3 var gitarıda epi les paul aldığı ton bildiğin on numara . Bende el yapımı washburn var milyarlık gitar mk boss gt-8 var aldığm ton kutudan çıkıyo sanki.Adamlar beğendi neyse bi şekilde hallettik haftaya pazar program var ton yok elde avuçta.Bende netten bi arkadaşla tanıştım boss gt-8 vericem o bana triac + mxr ten band EQ vericek kafa kafaya ne diyosunuz

Özgür ÖNER bunu beğendi.
  5. Öncelikle prosesörden mixer'e girecekse alet bütün tonlamalarınızı bulabildiğiniz en iyi kulaklık veya referans monitöründe yapın. Amfi veya müzikseti hatta atıyorum laptop speakerı ile yaparsanız bar'a gittiğinizde tatsız sürpriz olur.

GT8'in tasarımı bence gayet mantıklı, bildiğiniz analog zincirin emülasyon şeklindeki hali yani zincir aynı zincir. Amfini seç, kabini seç istersen pedal koy bitti gitti...

Bir arkadaşımda var bundan, iğrenç falan diyordu hayatımda ilk defa başına geçmiştim aletin 10 dakikada al sana petrucci tonu, al sana vai tonu...arkadaş direk satmaktan vazgeçti çünkü tek yaptığı hazır sesleri gezmekmiş.

Aleti bilen veya prosesörlerle tecrübesi olan birini bulun çözmek için harcayacağınız süre 20 dakikadır. Gene beğenmezseniz takasa girmeden mutlaka deneyin düşünüğünüz aletleri sonuçta hiç hayal etmediğiniz gibi olabilir tonlar.

Baran_Ismen bunu beğendi.
  6. yo bahsettiğim pedalları denedim gayet hoş tonları

7. kafana koymuşsun burada aleti gömme bari

8. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    gitar tonunun nasıl elde edileceğini biliyorsanız 1 günde çözersiniz az biraz, bilmiyorsanız -ki bilmediğinizi varsayıyorum gt-8 gayet gerçekçi ton oluşturma konusunda- sansamp ile de yol alamazsınız. sansamp analog da olsa simulator, üstüne eq koyacaksınız drive dışında bir efektiniz olmayacak, halbuki gt-8 le çok efekt imkanınız var, her amfiye her sisteme girebilirsiniz. alete lanet okumadan önce, kurcalayın öğrenin. o aletle albüm kaydeden adamlar var, insaflı olun.

9. Eskiden okulda dersleri anlamayan çocuklar "Bunu bulana lanet olsun." derlerdi, onun gibi olmuş. :D

10. gt8'i ilk alanların sabrı mevlanada yoktur. (ben de dahil) şimdi video , patch pek çok forum mevcut.

11. GT-8 in amfi similasyonları çok başarısızdır. herkes tarafından bilinen birşey. zaten bu aygıt modülasyon için kullanılıyor.
    Tri AC sana daha organik tonlar verecektir EQ ya ihtiyac yok. yerine Di-box daha uygun olur.

12. Pod XT Live ile 5 dakikada işe yarar ton çıkarırsın, Digitech RP'lerle dahada kısa sürer ama amfi yoksa Boss GT-8 bence de sağlıklı bir simulasyon seçeneği olmaz. Amfi+Kabin simülasyonları biraz es geçilmiş gibi. O aletle albüm kaydedenler zaten onun amfi yada kabin simülasyonunu kullanmıyorlar.

13. Ben 5-6 yıl kullandım, PC için midi üzerinden haberleşen yazılımlar var gayet güzelde ayarlayabiliyorsun cihazı hatta yazılmış bir sürü de ton var. Evet Line 6 ailesi kadar kullanıcı dostu değil ama içinde bulunan 3-4 amfi fena değildir.

GT8 alanlar için söylenen en anlamlı söz şudur : Roket mühendisliğine hoş geldin, sabır en büyük yardımcın :D

Not : midi vs için sorun olursa özel mesaj at, yardımcı olmaya çalışırım.

14. Ben gt10 kullanmıştım 1 günde çözmüştüm. Ama gt8 daha bir zorluymuş dediklerine göre.

Bence bir şekilde ton ayarlanıyorda, en büyük sıkıntı of süper ayarladım dedikten sonra mekana girdiğinizde bambaşka şeyler duymanız.
    POD serilerinde bu daha azmış. Bilemiyorum.

Tavsiyem parçalara şöyle bir bakın neye ihtiyacınız var yok gözden geçirin.
    Eğer delay chorus ve drive kullanıyorsanız sadece satın gitsin. Programdan çıkan paralarla toparlarsınız analog setup'ı.

Bu arada sürekli aynı barda çaldıkça da gt8 'i o bara göre ayarlamaya başlayacaksınız. Gitgide daha iyi de olma ihtimali var. Ancak tek bir prosesöre göre de çok iyi tonlar alan gördüm. Gt8 'i sattıktan sonra sadece tri-ac ve mxr eq ile attan inip eşeğe binme durumu yaşamak da olası :S

15. Boss GT-8 i çoğu insan bu arkadaş gibi çözemediğinden mütevellit beğenmez ve yerer. Halbüse benim şu an param olsa sahne için alacağım tek prosesör o olacaktır yine :) Atacaksan atma bana ver :) Şaka bir yana, amfi mi bilgisayar mı kullandığını söyle ki ona göre yardımcı olalım.

Bu Sayfayı Paylaş