Gitarı Bilgisayara Bağlamak (Yardım)

Asus A28 laptop'a gitar bağlamaya çalışıyorum. Program olarak ise GuitarRig kullanıcam. Ama çözemediğim bir ses sorunu var. Sesi net alamıyorum. Hem gecikmeli hem de olması gerekenden çok kirli geliyor. Daha doğrusu gitar sesi gelmiyor :cry: . Program ile ilgili bir sorunmu var diye farklı programlarda kurdum ama sonuç aynı. Çalarkende, kaydederkende Realtek AC97 Audio aygıtını kullanıyor ve bir sorun olmadığını söylüyor bilgisayar. Nasıl çözebilirim bu sorunu?
Lütfen acil yardım..

Laptopun üzerindeki seskartınını işlemcisi güçsüz olduğu için real time efekt kullandığın zaman sesin gecikmeli gelmesi normal. Laptoptan iyi bi sonuç alman çok zor gitar bağlayarak... Hem speakerları kötü hemde ses kartı...

evet o ses kartıyla is yapamazsın.anca mikrofonlama yontemi ise yarar...
oda mic in girisi varsa,line inden baglarsan cok sönük bir ses alırsın.pre-amp gerekir yani.

diger bir metod paraya kıyıp profesyonel amacılı firewire girisli bir ses kartı almak,o zaman problemlerin kokten halolur,evde demo bile kayıt edersin. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Speaker ile ilgili bir problem yok ama ses kartı ile ilgili söylediklerine katılıyorum. Ama aynı onboard ses kartı masaüstü bilgisayarda sorun yapmıyordu. Yani driver olayları çözebilirmi durumu? Bide acaba yapılan bir ayarla normale dönülebilinir mi? Çünkü piskopat kayıtlar biliyorum dizüstüler ile alınan. Yani bu tarz programları aynı ses kartları kaldırıyordu.

Desktop bir bilgisayara bağlamak istersen creative'in herhangi bir ses kartı oldukça işini görecektir. Bir kere benim gitarı arkadaşın bilgisayarına bağlamıştık (ki bu oldukça eski bir creative'di) ses kartının kendi ekolayzırından Heavy Metal'i sçmiştik. Ve piyasadaki çoğu ufak çalışma amfisinden daha iyi bir ton vermişti. Öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler. Mobilepre USB gerçekten çok sağlam bişeye benziyor. Kesinlikle ihtiyacım olan şey ama dediğim gibi bu sanki çözülebilecek bir sorun gibi. Aman aman kayıtlar yapmak için değil, şu programı kullanmak içn istiyorum :(

efekt programlarındaki gecikmeler programdan kaynaklanıo olabilir.çünkü güitar fxbox ın eski bi versiyonunu yüklemiştim ve ses gecikmeli geliodu sonra 2.6 versiyonunu yüklediğimde çok ii oldu hiç gecikme olmuo.

Asio4All driver diye arat google'da ve indir. Gecikme sorunun düzelicektir. Tonun kötü ve kirli gelmesi guitarrigden kaynaklanan birşey eğer ki benim anladığım şeyse..

Hmm ilgimi çekti bu konu :) Ben benim klasiği PC'ye bağlıyorum ara sıra doğrudan mikrofon girişinden. İyi de ses alıyorum (Sound Blaster Live Value var) .. Bu programlardan birini kullansam fark olur mu ?? Klasiğe efekt vermek gibi bi fantezim yok bu arada :p

PCye gitar bağlarken muhakkak preamfi kullanın ve bir ilerisi olarak external ses kartı kullanın, o kartların zaten presi vardır. Başka türlü latency olmadan ve temiz ses almanız çok zor ve kayıt kalitesi için sağlıksız.

Geri