Digitech Rp100

O

ottomanslap

arkadaşlar ampteq lg10 amfi (10 watt) ve washburn xt10 gitarım var prosesör alamayı düşünüyorum. prosesör konusunda acemiyim. ilk defa kullanacam. acaba rp100 iyimidir. aleti alsam başka bişeye ihtiyaç olmadan hemen kullanabilirmiyim. bu aletlerle rp100 kullan1şl1 olur mu işe yararm1? yard1mlar1n1z için şimdiden teşekkür ederim.

iyide kardeş sen bu konuyu ağutostada açmıştın baya bi tartışmıştık ve orayada rp100 hakkında dünya bilgi yazmıştık almadınmı sen hala yaa :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
iyi de arkadaşım ben o zaman amfimi yazmamıştım benim burada sormak istediğim prosesörü alınca direk amfiye bağlayıp kullanabilirmiyim ekstra bi şey lazım mı diye sordum. bu amfide alet yine iyi çalışırmı? ampli modellemesi falan diyosunuz ya tam anlamadım onları. eğer hemen kullanabiliyosam alıyom da aleti ekstra masraf çıkarmasın. geri kalan şeyleri aldıktan sonra öğrenirim heralde..

rahatlıkla kullanbilirsin bir problem olmaz bendede var adı sanı belli olmayan 1o wattlık bir bir amfi eskiden bende onu kullanıyordum.ama ne kadar tatmin eder bilmem.sesi fazla açtığında biraz problem yaşarsın belki amam ev için ideal olabilir.bendede var rp100 çok memnumdum ama 6 7 ay sonra yeni bir pros almak istiyorsun ister istemez.

Bende de RP50 VAR baydı artık alet ilk aldığımda 1 sene önce tonları dehşet gelmişti de artık yetmiyor Sadece bir iki tonunu kullanıyorum. rp100 de bildiğim aşşağı yukarı aynı özelliklere sahip farklılıkları var tabi

rp50, bir rp100 kullanıcısını alıp ellerini bağlamak gibi bişey.. :) basit işler için çok kullanışlı bir alet, el altında bitane bulundurmak lazım.. ;)

rp100 bağladığın gitara göre iyi yada kötü olur çoğu prosesör gibi. örneğin biz fender usa strat bağlamıştık ve içindeki tonları ayarlayıp kullanmıştık distortion için, clean tonları bypassla almıştık ve baya bi verimli olmuştu. hatta tonlar dehşetti.
washburn x10 dan da işe yarar tonlar çıkartır merak etme. ama gene de wah pedal falan kullanma isteğin yoksa rp50 al paran boşa gitmesn.

istersen sana rp200a satabilirim 190 milyon + kargo=200 falan tahmini. gayet memnundum özllikle yeni başlayanlar için bire bir alabilceğin en iyi prosesörlerden biri.zamanla tabi yetmeyecek daha fazlasını isteyeceksin.ama bu hep böyledir :) 2 konser verdim 12 kere jamming yaptım.geçen şubat aldım zuhal den garantisi içinde hala 1 sene 2 ay garantisi var. düşünürsen [email protected]iler... :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
outcry arkadaşım rp200 ü düşünürüm fakat yurtdışından getittircek gibiyim o iş olmazsa ben sana haftaya msj atarım. gerçi rp100 alıp analog wah pedalı bağlamayı düşünüyodum ama rp200 ü de alabilirim.

x 10 gitar rp-100 tamamen ben aynı ekipmanları bende kullandım distortion tonları gayet iyidir ama clean ler için tonlaral biraz oynamak gerekebiliyo ama bende yazan arkadas gibi bypass de kullanıyodum eger ilk kez procecor kullanıyosan işini gorur ama gerçekten bi suer sonra yetmiyo...

Geri