Isigin Yansimasi

scrotestical demiş ki:
janer demiş ki:
ışığın yansıması adlı grubun solisti eskiden a'dan z'ye adlı programı açan kişi miydi bilen var mı??
ve programdaki o davulcu kişi o albümün (birdenbire) davulcusumudur??
birdenbire adlı klip açılırken müşfik kenter bir şiir okuyormuydu??

bu 3 soruya cewap istiyorum bilenlere!...

1- evet,grubun eski solisti (ali erenus değil, ama adını bilmiyorum) a'dan z'ye de bi ara solistti, şimdiki keltoş gelmeden önce...
2- programdaki o davulcu kişi (uzun, kır, kıvırcık saçlı) o albümün davulcusudur...
3- klip açılırken müşfik kenter şiir okumuyordu, sadece ''herşey birdenbire oldu'' diyordu.

ben de ısıgın yansımasını birdenbire klibi ile tanıyanlardanım.güvenin eko tvdeki programında izlemistim.hatta arkadasım össye girmeden bir gün önce (1 mayıs 1999) moral olsun diye birdenbire kasetini hediye etmisti bana.parça zaten güzel ama ben özellikle piyano solosundaki soundu çok beğenmistim...nerden nereye.kadrosu filan değismiş.hiç takip etmedim.
ama o albumdeki vokalistin adı murat durmaz'dı.sonradan adam programdı filandı derken solo albüm bile yaptı.grupta elektrikli gitarları da çalıyordu.elemanı gruptayken çok sempatik bulmustum ama daha sonra adan zye'de görünce neden bilmiyorum bu sempatinin yerini antipati aldı.zira adan zye de esra ceyhan ile kanka olmuşlardı.(belki ondandır)sürekli iltifatlar filan.hatta hatun abartıp her allahın günü gruptaki klavyeciye (adı cenk'ti galiba) takılırdı...
nerden nerye geldim be :D

bence murat özyükselin solo çıkardığı "bir çiçek yılı sonra" en güzel ışığın yansıması albümüdür, eğer bunu grup albümlerine dahil edebilirsek tabi.. ne biliyim, son albümleri nerde ellerin pek sarmadı beni..şarkılar falan kaliteli, sözler güzel-genelde şiirlerden zaten- ama klasik abidik rock grupları gibi bi şarkının ortasına bi de sonuna 30'ar saniye solo gitar sıkıştırmaları pek hoşuma gitmedi..hani haluk levent-göğebakan-kekilli albümlerindeki gibi..ama yine de sonuna kadar desteklediğim bir gruptur ışığın yansıması, çalışmalarında başarılar...

bu arada
ayhanorhuntas demiş ki:
ayhan orhuntas isigin yansimasi adina herkesi selamlar

www.isiginyansimasi.com
arkadaşlar grup üyesi ayhan abi gelmiş kimse sallamamış ayıptır ya :D

İlk albümleriyle gönlümüzde taht kurmayı başarmış topluluk.Ama devamını getiremediler nedense(Albüm değil müzikalite anlamında)

Benim devamlı dinlediğim bir kaç gruptan biridir Işığın Yansıması.Gerçekten güzel albümleri vardır.Özellikle Birdenbire adlı albüm çok güzeldir.Rayların İzinde de hoştur dinlenesidir.
Anlamak Sevgilim
Harbe Giden Sarı Saçlı Çocuk
Akşamın Yansıları
Birdenbire
Güzel şarkılarından bazıları bence.

ayhan orhuntas abi selmlar .Bize vereceğin haberle var mı abi ?

bende başka bi yerde yanlışlıkla açmışım yaa nese sevenleri varmış bendensiniz arkadaşlar harbe giden sarı saçlı çocuk, birden bire, nerde ellerin, bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm,hücre, kendi gücüne güven.....vs vs ofssss hepsini seviommm yahuuuuu:D:D:D seçemiomdaa

Geri