Engin Günaydın

Engin Günaydın' ı hep garip-komik tiplemelerde izledik ve galiba bu durum kendisi için olumsuz olmaya başladı. en son 'takva' filminde izledim. küçük de olsa bi rolü var. aslında ciddi bir rol ama bendeki 'burhan altıntop' etkisi o kadar güçlü ki, ister istemez gülümsetiyor insanı. bence bir oyuncu için (-) bir durum bu. müthiş bir oyuncu, ona diyecek lafım yok, o ayrı.

'' Takva '' filminde rolu var evet, Fakat her zaman Engin Günaydın aynı olaylarda oynayamaz ki. Bugün Komedi dizisinde oynuyor, Yarın ise Macera/Korku gibi filmlerinde oynuyor. Bunun neresi (-) bir durum, anlamış değilim. Engin Günaydın '' Takva '' filminde de muhteşem oynuyor merak etme. Sadece az rolü var o kadar. O film'de de çok ciddi bir şekilde.

Sevgili dennischambers ; Engin Günaydın, Kastamonulu değil Tokat'lı.

ya adam gerçek hayatta da burhan altıntoptan pek de bir farkı olmayan bir kişi:DD bir sürü röportajını izledim.normalinde de pek fark yok.gene aynı mimikler,aynı heyecanlı tavırlar ve kekelemelerr=))
ama çok tatlı.ve çok başarılı bir oyuncu.diziyi götüren kişi işte...

Herkes onu Avrupa Yakasında tanıdı. Fakat o daha önce Bir demet tiyatro'da başladı ilk hayatına..

Oynadığı Filmler

Yazgı
Yazı Tura
Gora
Takva (Yeni)

Oynadığı Diziler

Aşkım Aşkım
Size baba diyabilirmiyim?
Avrupa Yakası (Halen oynuyor)

Ayrıca Engin Günaydın ; Zaga'da ki Skeçlerde de oynamıştı. Şu anda Avrupa Yakasında Burhan tiplemesi ile ve '' O hikayedeki MAL benim'' isimli Stand-up'ı ile bizler ile..

Engin Günaydın Web Official ; www.EnginGunaydin.com

Videolarını izlemek için ; http://www.engingunaydin.com/video.html tıklayabilirsiniz.

Purgatory demiş ki:
GORA'da hangi rolde oynadı yahu? Defalarca izledim ama hiç gözüme çarpmamıştı, şaşırdım şimdi bak.. :?

Başında Bandanalı bir adam rolü oynadı =) Hatta Cem Yılmaz'ın Bu adam ufo gördü diye gösterdiği fotoğraflara '' Fake bunlar fake '' diyen kişiydi.

Zaten "feyk" diyince aklıma bir Engin Günaydın; bir de Elaine Benes geliyor. Jerry ile olan tüm orgazmlarının aslında iyi oynanmış birer rol olduğunu anlatırken "Fake, fake, fake, fake" diyişi.. :LOL:

Neyse konuyu dağıtmayayım daha fazla.. : )

zaga'da izlerken de çok gülüyordum hala da gülüyorum..

adam sanki bize stres attırmak için yaratılmış yaw..:)

zaten çok başarılı bir oyuncu buna birde komik tiplemelerini ekleyince izleme de doyum olmuyo tabi;)

Bugün Kurbanlıklar gözüküyodu TV'de. Her ilden gelen olmuş Tokatlı eksik olur mu :) Neyse TV'yi izlerken Büyük babam da diyor ki '' Oğlum bak Burhanın akrabaları çıktı '' =) Dede dedim Burhan değil Engin Günaydın =) Bende biliyorum olmadığını diyo. Dedem çok sever Avrupa Yakasını =)

Engin Günaydın / O Hikayedeki Mal Benim
04 Mart Pazar, 18:00
İsmet İnönü Sanat Merkezi - Izmir
--------------------
08 Mart Perşembe, 20:30
Beşiktaş Kültür Merkezi - Istanbul
--------------------
17 Mart Cumartesi, 20:30
AnkaMALL Sanatolia Sahnesi - Ankara
-------------------
18 Mart Pazar, 20:30
Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi - Istanbul