Aslı

Aslı 26.10.1977 İstanbul doğumlu. İlköğrenimini Kartal Eczacıbaşı İlkokulunda tamamladıktan sonra ortaöğrenimi için Özel Ortadoğu Lisesi'ni tercih etti. Halen İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne kayıtlı.

Müziğe ortaokul yıllarında kurduğu grubuyla başladı... Adını Phoenix koydukları grupla lise yılları boyunca çeşitli konserler verdiler. Liseden sonra birkaç grup elemanı değişti ve grup Mary Jane adını aldı. Birlikte barlarda cover müzik yapmaya başladılar. Önce Beyoğlu Gitar Bar daha sonra da üç yıl boyunca Kemancı'da sahne aldılar. Bu süre zarfında Mary Jane ile çeşitli organizasyonlara katılan Aslı önce kısa bir süre Haluk Levent'e daha sonra da 1.5 sene boyunca Teoman'a back vokal yaptı. Ayrıca yine aynı dönemde şan ve solfej dersleri aldı.

Kargo grubundan arkadaşları olan Serkan Çeliköz ve Selim Öztürk'ün desteğiyle kendi albümünü çıkarmaya karar veren Aslı Sony Müzik Türkiye ile anlaştı ve sonra da albüm çalışmalarına hız verdi. Sonraki bir yıl Serkan ve Selim ile beste çalışmalarına ağırlık verdiler. 3.5 aylık stüdyo çalışmasının ardından Neresindeyim isimli albümü dinleyicilerin beğenisine sundular.

Aslı'nın burcu Akrep. Koyu Beşiktaş taraftarı. Sinemaya gitmeyi seviyor. Aktör favorisi herşeyiyle Brad Pitt... Favori filmi Fight Club... Sinemada sevdiği diğer oyuncular Robert De Niro, Woody Harrelson, Nicholas Cage, Edward Norton, Susan Sarandon, Meg Ryan, Gwyneth Paltrow. Ancak karate filmlerinden nefret ediyor:) Roxy favori mekanlarından. Ortaokulda atletizm takımındaydı. Dalga sörfü ve snowboarddan hoşlanıyor. Lisede koyu Bon Jovi hayranlığının yanısıra Poison, White Lion, White Snake, Fire House, Skid Row en sevdiği gruplardı. Şimdi daha çok Garbage, Tori Amos, Skunk Anansie, Creed, U2 gibi grup ve sanatçıları tercih ediyor.

Su gibi tam tutacak popüler kültür şarkısı ve çok hoşuma gidiyor...

Seni su gibi içmeye geldim....

Bir sebepten cismine geldim... falan filan klip te çok hoş..Tatlı hatun vesselam

+1 ayrıca su gibi ile ilgili bi anımda var sevdigim cocugun önunde duştum ama diz üstü hemen aklıma ''bi adama gel demek zor bende diz cokmem aslında cok zor ama'' diyip diz çöktugu bölüm geldi oldugum yerde guldüm oda GÜLDÜ!!!sonuç rezalet ama aslı süper!!
ps:bende beşiktaşlıyım!!!:))

üzerinde mavi bir elbiseyle "üzerimde sevdiğin mavi elbisem.." diye şarkı söliyen ve aynı şarkıya çekilen klibiyle piyasada dolaşıp kaybolan hatun.. dün o şarkının gerisini hatırlamak için altıgen oldum ama yok gelmedi aklıma.. genç yaşta bunadım gittim ben de.. :(

mavi bitki o kız aylin aslım...

ya güselimsaçları kestirmiş aslıcık.. parça çok iyi yaylılar falann :) daha albümün almadım.. dinlenesi bir albüm yaptığı kesin ses rengi çok iyi bu kızın

dün istiklalde yürürken,çok da acelem olmasına rağmen"su gibiii"diye bagıran bi ses duydum,dedim "Ok.bu aslı..."..durdum A.F.M.nin önünde dinledim şarkıyı bitene kdr ama ne biliim şimdi sarmadı sanki..çok laylaylom olmuş..en kısa zmnda albümü alıcam,inşallah tükürdüğümü yalarım da aslı beni göt eder yeni albümüyle :)

albümü bugün aldım ve dinledim...ilk 2 şarkıyı dinleyince bi önyargıya girdim..çünkü müzikler çok tanıdık geliyordu..2 kez kaseti başa sarınca gördüm ki hoşuma gitmeye başladı..açıkcası benim hoşuma gitti..uzun bi süre dinlerim gibi geliyor albümü...

Aslı yı ilk dinlediğimde ilk albümü ilk dinlediğim şarkısı sessizce idi diğerlerini pek beğenmemiştim ama sonra dinleye dinleye güzel olduklarını fark ettim.
İkinci albümü de öyle olur kanısındayım Aslı bence dinlenerek güzelleşen şarkılar yapıyor.

geçen frekansta izledim açıkçası ne tipini begendim nede dinleyebildigim kadar şarkısını resimler hakkaten laila dan çıkmış gibi olmuş ilk albumdeki tarzı yok oolmuş ilk album güsel sound hoştu ama şimdi muzigini begenmedim ama ice dinleyip öyle karar vermek lazım tabi

Geri