MinimalAmalar (Ankara)

• Konuyu açan MinimalAmalar
  • Başlangıç tarihi
Bence gitarın distortion'u az kalmış biraz. Daha ağır bir distortion olsaydı daha iyi olabilirmiş. Bir de arada müzik kesiliyormuş gibi oluyor o çok sinirimi bozdu. Özellikle ilk 30sn'de anlayabilirsiniz bunu. Onun dışında bass gitar'ı ben duyamadım fazla. Biraz daha ön plana çıkarılabilirmiş. Biraz daha profosyonel bir kayıtta daha iyi anlayabiliriz tabi ki ama şimdilik kulağıma yanlış gelen şeyler bunlar

Davul tonlamalarına, özellikle düşük frekanslarda eqlara dikkat edin, bu gitar için de geçerli. Midi davul çaldınız sanırım, biraz velocity üzerine çalışabilirsiniz, guitarpro davulu gibi oluyor hassasiyet olmadığı zaman. Gitaristiniz biraz metronom çalışabilir, tonlamalara daha çok kafa yorabilir. Kayıttan kaynaklı birkaç kopma noktası var, ilk yorumu yapan arkadaşın dediği olay, bu da makine gibi davullardan kaynaklı gibi duruyor. Yine de eğlenceli bir iş olmuş, elinize sağlık. Bu arada tüm yazdıklarım ilk kayıt için, diğerine bakmadım henüz. Elinize sağlık.

Güzel çalışma olmuş eğlencelidir tabi ama giriş kısmı biraz uzun kaçmış sanki. Gitarın baştaki tonu biraz güçsüz kalmış biraz daha sert bir ton benim kulağıma daha iyi gelirdi. Solosundaki sweepler pek akıcı duyulmuyor tabi ki kayıt-gitar-amfi vs.. de etkili ancak bence daha akıcı olabilirdi. Böyle eksikleri sıralamak gibi oldu ama gayet normal yanlış anlama bence iyi bir çalışma ;)

ton, ritm, süreklilik kolay ayarlanabilir şeyler fakat sürekli bir tekrarlama var bu da dinleyiciyi biraz uzaklaştırır bence. şarkı 2 dk olsaydı dinleyici büyük keyif alırdı diye düşünüyorum

İntroyu bu kadar uzun tutmasaydınız keşke, çok daha başarılı olurdu. Gitar tonu çok kirli. Gereksiz gain var ve anlaşılmaz bir hal almış. Her şeyden önce bir komposizyon yok. Nereden gelip nereye gidiyor, ne oluyor ne bitiyor, anlam karmaşası var.

Teknik olarak yorum yapmayacağım, herkes elinden geleni yapmış anlaşılan. Elinize sağlık. Ama söylediklerimi dikkate alın derim.

İntroyu bu kadar uzun tutmasaydınız keşke, çok daha başarılı olurdu. Gitar tonu çok kirli. Gereksiz gain var ve anlaşılmaz bir hal almış. Her şeyden önce bir komposizyon yok. Nereden gelip nereye gidiyor, ne oluyor ne bitiyor, anlam karmaşası var.

Teknik olarak yorum yapmayacağım, herkes elinden geleni yapmış anlaşılan. Elinize sağlık. Ama söylediklerimi dikkate alın derim.

Bu yüzden eleştiri istiyoruz zaten. Teşekkürler :)

Geri