Bulutsuzluk Özlemi

30 nisan saklıkent konser biletlerinin fiyatını bilen varsa söyler mi?bir de ekşi sözlüğü nedir?eminim rock dinlediğini sanan zavallının biri yazmıştır o dediğiniz şeyleri..neyse..

knopfler demiş ki:
30 nisan saklıkent konser biletlerinin fiyatını bilen varsa söyler mi?bir de ekşi sözlüğü nedir?eminim rock dinlediğini sanan zavallının biri yazmıştır o dediğiniz şeyleri..neyse..
www.sozluk.sourtimes.org (bu tür linkleri vermenin sakıncası yok di mi?)
Ya bu sözlükte istediğin bir şekilde başlık açıyorsun ve diğer insanlarda yorumunu yapıyor. Ama çok fazla kullanıcısı olan, ve baya eski bir sözlük. Stevie Ray Vaughan'dan benim oturduğum Kuzgun Sokak'a kadar, hattaa bizim burdaki parka kadar bilgi bulabiliceğin bir site. Aslında çok faydaları var, bir sürü şey bulabiliyorsun, benim aradığım şeyi bulamayışım o kadar az oldu ki hatta oldu mu onu da hatırlamıyorum.) Tabi ciddiyertin yanında geyikte içerikli bir site.

"Bulutsuz Senfoni" albümünde olması beklenen şarkılar:
1/Kaybolan Şehir 2/Yine Düştük Yollara 3/Özgürlük Emek İster 4/Yaşamaya Mecbursun 5/Tepedeki Çimenlik 6/ Dede Baba Oğul 7/Sözlerimi Geri Alamam 8/Seni Görmem Lazım 9/Beynim Zonkluyor

yukarıda yazılı olanları bulutsuzluk'un sitesinden aldım.

daha önce yazdım ama bi daha yazayım. geçen hafta pazarın hürriyet ine göre albüm çıkmış. ama henüz izmirde göremedim. ayrıca albümdeki parça isimleri sticker şeklinde olcakmış. mesela "yaşamaya mecbursun" yazan bi sticker olcak onu oraya buraya yapıştırabilcekmişiz. enteresan...

Albüm çok ama çok güzel olmuş, çok başarılı bir çalışma. Kayıt canlı olmasına karşı çok iyii orkestra düzenlemesi şarkılarla uyuşması beklediğimden çok daha öte. Dinleyince insan inanamıyor, Türkiye'de böyle şeyler de mi var diyorsunuz. Evet var, herkese tavsiye ederim

bu grubu merak mı ediyorsun??dostum bu grup türkiye'de görebileceğin duyabileceğin en iyi şeylere imzasını attı..bu grup bir yaşayış biçimidir neredeyse..

..Trt'de bi programa konuktu Nejat.Biraz önce izledim.."
"Kendi albümlerimiz hakkında şimdiye kadar hiç bunu söylememiştim ama,bu yapttığımız EN İYİ ALBÜM.Çünkü yapmış olduğumuz şarkıları en olgunluğa ulaştığımız dönemde tekrar çaldık.Ayrıca bu tip albümleri dünya üzerinde yapan en fazla 10 ya da 15 grup(ya da şarkıcı) vardır.Türkiye adına böyle bi ilk'i gerçekleştirdik"dedi.

Albümü mutlaka en kısa sürede alıcam...

Rock müziğin en iyi gruplarından biriydi Bulutsuzluk Özlemi..Akın Eldes'in "ülen Nejat artık sana dayanamıyorum öküzzzzz kafalı" diyerek gruptan ayrılmasından sonra Bulutsuzluk Özlemi'de aslında bitti..Daha sooona Sülo'yu (Süleyman...İyi blues çalar o..işi olmaz aslında Bulutsuzluğun tarzıyla) aldılar.. Sülo'da olmadı..Sonra Serdar girdi..Öztop..Neyse uzatmiim..Eski albümleri hala keyifle dinlediğim albümlerdir. Yol albümü ile birlikte düşüşe geçmiştir..Yol albümüde ondan önceki albümlerden daha farklı çünkü.Başka bi grup gibi.. Ama genede yırtmış paçayı..Bence Nejat artık kasmasın hiç..Severim ama.

ıyyyyyyyyyy...hele şu senfoni tribi..Noluyo lan büyüdünüz di mi? Yaşlandınız..Hemen bi senfoni tribine girin tabi..Deep Purple'de girmişti o tribe uyuz olmuştum..Hasta ediyo beni bu işler ya.. çok sevdiğin gruplar böyle büyük yanlışlar yapınca üzülüyo insan.
Tiksiniyorum şu senfoni tribinden ya...Ihhh iurannnçççç...

Ben Bulutsuzluk'u hala severim. Eski albümler, parçalar daha bi güzeldi ama numarayla da gayet farklı ve güzel bişey yapmış adamlar. Serdar Öztop'un gruba gelmesini garipsemiştim ama gayet sağlam bi gitarist. Ve bence senfoni işi de buyur burdan yak kıvamında olur hep. beğenip beğenmemek sana kalır ama ben genelde beğenirim. ne bileyim okuduğun kitabın daha sonra filminin çekilmesi gibi bişey.

Çok seslilik güzel şeydir...

Doğrusun..Zevk meselesi tabi. Sanki Yol albümünden sonra (ki Akın Eldes o albümden sonra ayrılmıştır gruptan..Sadece Akın değil Sunay'da ayrıldı o albümden sonra) Nejat kendi adıyla falan bişiyler yapsa daha iyi olurdu..Benim sevdiğim ve tanıdığım B.Ö. yıllar sonra, karanlık soğuk, on iki kişi, evinde gitarın var mı gibi şarkıları ile hatırladığım B.Ö... Genede zevk meselesi ve onların bilceği iş..Artık konseri olsa gitmiyorum ve çok üzülüyorum aslında..Ne güzeldi eskiden..

bence bi daha konserine gitmeyi dene. sonuçta adamlar eski parçaları bol bol çalıyor. ve serdar öztop'a dikkat et. konserden çıktığında pişman olacağını zannetmem...

Geri