Boss tu-3 mü T.c Polytune Mini mi ?

'Elektro Gitarlar' forumunda Gürkan Zengin tarafından 28 Mart 2013 tarihinde açılan konu

Hangi tuner pedalını tercih edersiniz ?

1. Boss tu3

3 oy
    18.8%
  2. T.c Electronic PolyTune mini

13 oy
    81.3%
  1. Arkadaşlar başlık yeterince açık sanırım. Küçük olması nedeni ile mydukkandan polytune sipariş ettim. Normalde sıfır pedal alan biri değilim. İlk kez sıfır aldım hani tuner bu hep lazım satmam diyerek almış bulunmaktayım. Yarın elimde olacak ürün. Acaba tu3 mü alsaydım ki ? Diye bir tereddüt oluştu kafamda. Duruma göre değiştirebilirim. Sizden yorumlarınızı bekliyorum :)

2. Korg PitchBlack?

Yani polytune özelliği bence çok elzem değil, performansı ve malzeme kalitesini de göz önünde bulundurduğumuzda bence Pitchblack, TU-3'ten daha iyi. Fiyatı da 50 TL kadar daha ucuz. Az paraya az yer kaplayıp uzun süre çok iş yapsın derseniz eğer bence bu alternatif üstünde biraz durun derim.

3. PitchBlack biliyorum daha başarılı olduğu yorumları aldım . Gece uyku sersemi öyle geçtim karttan ya. Var mıdır mydukkanda ? Polytune özelliği tabiki elzem değil. Ben sadece çok küçük diye öyle aldım

4. Ben bu aletleri inceleyip PolyTune aldım. Mini değil, normal boy olanı.

Pitchblack falan da iyidir, neticede tuner. Fakat PolyTune olayı çok güzel, tek bir vuruşta tüm telleri çok rahat ve hızlı bir şekilde akordlayabiliyorsunuz.

Ben de açıkçası ilk başta elzem değil diye düşündüm ama şimdi o olmasa işler benim için bir nebze daha zor olurdu.

Benim tavsiyem Poly Tune.

5. Ya cidden ilk kez görmüş olsam polytune yerine cidden Korgu alırdım dikkat etmedim yoktur stokta diye. Ama şimdi poly tune mini aldım yarında evime geliyor. Arada da nerdeyse 50 Tl var az değil ya. Değiştirdiğime değer mi sizce ? Yoksa amaaan aç kullan dostum mu dersiniz . Fiyat pek önemli değil de kafama takıldı ya sinir bozucu durum

6. Aç kullan mis gibi alet. Strum Tune and Play olayı süper.

7. polytune mini ile büyüğü arasındaki tek fark boyutmu?

8. Değil ama çok fark yok. Drop Tune olayı mesela küçükte yok. Bence önemliydi ve arada fark azdı ben de büyüğü aldım.

İkisi de süperdir ama.

izbanduth bunu beğendi.
  9. Drop tune olayı nedir acaba ?

10. Akort aletinin mucidi Korg'dur, yaklaşık on senedir Korg DT-3 kullanıyorum, pedal tuner teknolojisine geçeceğim zaman gene Korg'u seçerim muhtemelen ben de.

11. Ben TU-3'ten yana kullanırdım seçeneğimi.

12. Selam beyler, Boss TU-3 toplamda 7 tane, 9v dc pedala da güç gönderebiliyor, Korg ve Poly Tune'da bu sayı tam olarak kaçtır, TC Elektronik sitesine baktım ama bir sayı göremedim.

Korg ve Poly Tune pedalları, ekranında diyez de gösterdiği için alışveriş listemde bir adım daha öne geçti, Boss Tu-3 de de pedalda diyez işareti var ama ışıklı bir şekilde görünmüyor, tanıtım videolarında da kesin bir şey göremedim.

Misal Polytune'da D# şeklinde yarım ses pes'e akord etmek istediğim zaman, ekranda ışıklı bir şekilde D# yazıyor, Boss Tu-3 de durum nasıl kullanıp da söyleyebilecek olan var mı?

Şu videoda baktım ama Boss TU-3 de diyezler anlaşılmıyor gibi geldi, Poly Tune ise çok net gösteriyor.

Şu fotoğrafta Diyez var ama hem çok küçük hem de ışıklı değil ya da ışığı yanıyorsa benhiçbir yerde göremedim.

Bu Sayfayı Paylaş