Gitar Seçimi

'Elektro Gitarlar' forumunda parasetam0l tarafından 30 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,
    Genel olarak metal ve türevleri çalsam da bazen duruma göre queen,duman vs çalıyorum. Şu anda elimde 2004 yapımı Jackson JS30DK var.Ton konusunda beni tatmin ediyor. Fakat artık yeni bir gitar denemek istiyorum. Bu yüzden 1250 tl bütçe ile Ankara içi tercihim 2. el bir gitar almaya karar verdim. Aklımda 2. el olarak şu seçenekler var.

• Schecter Solo-6 Custom
    • Jackson KE3 Kelly
    • LTD EX400BD
    • Kore Bc Rich Warbeast
    • Epiphone ZV Custom
    • Gibson Sg (Hayal)

Dediğim gibi ağırlıklı olarak metal müzik yapacağım fakat yine de clean tonlarda da beni yarı yolda bırakmaması gerek. Bu gitarların hepsini 2. el olarak takip ediyorum. Fakat ZV harici hiçbirini elimde deneme fırsatım olmadı. Bu konu hakkında fikirlerinizi alabilir miyim? Veya varsa farklı gitar önerileriniz.

Şimdiden Teşekkürler.

Düzenleme: Tercihimi EX400BD den yana kullandım.

2. Sahnede Duman çalmayı düşünüyorsan Zakk Wylde sadece Les Paul modelini kullanabilirsin. Bu arada ZW Custom Les Paul olacaksa denemen için bir adres verebilirim. Dean gitarlara bakabilirsin. İkinic el alacaksan eski üretimleri daha güzel. Maun gövde yekpare olanları var. EMG 85-81 ler filan var eski üretimlerde. Tabiri caizse ' Kamyon lan bu! ' diyebileceğin bir marka Dean (Benim görüşüm tabi bu. Zevkler ve renkler. ^^ ).

3. al bitane ibanez S5470 Prestij istediğin her müziği yap...ama bütçek kısıtlı baya

4. Jackson JS30DK'nın ağacı 10000000 yıl geçse de kurumaz.

Şu olayı kim uydurduysa millet bu lafı adından önce söylüyor artık.

parasetam0l bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş