Gitar Seçimi İçin Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda ZakkWylde tarafından 30 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar 1 seneye yakın gitar çalıyorum cort x2 gitarım ve nux mıghty15 amfim var şuan oldukça memnunum ama elime 500 civarı bir param var bu paraya 2.el bir gitar almak istiyorum düşündüğüm gitarlar ibanez rg350dx modeli hoşuma gidiyor yada Ltd mh50 modeli var sizce bu gitarlar alınırmı beni 1 -2 sene idare edecek bir gitar arayorum 2. el alacağım daha çok heavy metal dinliyorum Zakk wylde hastasıyım siz ne düşüyorsunuz arkadaşlar şimdiden teşekkürler

2. Epiphone güzel gider diye düşünüyorum. Epiphone Gothiclere bakabilirsin. Les Paul Studio modellerinede bir göz at. Onun dışında Ibanezlere bakabilirsin. Kirli seslerde ve distortionlarda çok başarılılar ve ton yelpazei Epiphone ler kadar olmasada geniş. Ve klavyeleri oldukça rahattır Ibanezlerin. (Les Paul Forever.) :)

Zakkwylde bunu beğendi.
  3. Les paul ları severim ama şimdilik ibanez ler daha ağır basıyor dediğim gibi beni 1-2 yıl idare edsin kendimi geliştiriyim zakk wylde signature almayı düşünüyorum ama sorun 2. el rg350 dx nerden bulacağım..

4. Sahibindene filan bir bakıver. Buradaki Alım-Satım bölümündende bulabilirsin belki. Müzik mağazalarını gez.

Zakkwylde bunu beğendi.
  5. Sende Ankara sın herhalde varmı bildiğim 2.el satan dükkan..

6. Hocam MH50'ye hiç girişme bana kalırsa. RG serisi iyidir diğerlerine kıyasla. Hatta biraz daha paranı biriktirsen daha hoş bir şeyler bakabilirsin. :)

Zakkwylde bunu beğendi.
  7. Zakkwylde bunu beğendi.
  8. biliyorum bütçemi aştığını tarzımı belirtmek istediğim linkteki gitarı alcak durumum var lakin şuanlık almaya olumlu bakmıyorum gitarın hakkını veremem biraz kendimi geliştiriyim 1-1.5 sene kadar mutlaka alacağım şuan rg350 idare eder gibi duruyor.

9. şuan cort x2 gitarım ve nakit 500 TL param var bendeki gitar 250 civarı etse eder 750 bu para ya ne alınırki 2. el var mı bir önerin..

10. Arkdaşlar peki Cort evl x4 nasıl..

11. Bence x2 yi 125 ten yukarı saymazsan daha iyi edersin. En azından kendini heveslendirme. :) Bence bir les paul gitar senin işini görecektir. Veya her ay eline düzenli olarak para geçiyorsa (Ben staja gidiyorum ordan alıyorum mesela para biriktiriyorum.) biraz daha para biriktir 1250 - 1500 arası Ibanez Prestige RG lere bakabilirsin. Gitarın hakkını vermek olayı var doğru ama abartıya kaçmamak şartıylada bir müzisyen egosunu tatmin etmeli bence. :) Ancak dediğim gibi abartıya kaçmamak şartıyla. :D

Zakkwylde bunu beğendi.
  12. Ufak basamaklar ile ekipman upgrade etmek mantikli degil bence, her seferinde alabildigin en iyi seyi alman lazim. Ikinci el ekipman degisiminde her seferinde olmasa bile cogu sefer para kaybedecegin kesin bunu ne kadar cok tekrar edersen o kadar zarardasin.

Eger bu iste ciddi isen hakkini huseyinini falan birakip alabildigin en iyi seyi al ilerleteceksen de onda ilerlet derim. Ayrica modifiyeler bu memleket sinirlari icinde gitarin fiyatini dusuren seyler, yani RG2550 nin ustunden benim ona kiyak olsun diye taktigim dimarzio activator'i cikartip sirf orijinal olsun diye ibz manyetikleri geri takip kullanan ruh hastasi adam biliyorum. Hem de kendisi yakin akrabam olur. :) Yani para harcayip gitarin degerini dusurmen buyuk olasilik. O yuzden mumkun mertebe standard ozellikleri yuksek mydukkan forumlari seviyesindeki sallamasyon iddialara karsi dayanikli birsey al. Para senin zevk senin ama benden uyarmasi efendim...

Zakkwylde bunu beğendi.
  13. arkadaşa 200 liraya satacağım daha buğun konuştum saten kaç aydırda bana sat diyordu alacak arkadaşta gitarı çalmak için almıyo sırf süs olarak odanın bir yerine koymak için alıyo fiyatıda bana göre iyi 10 ay oldu sapa sağlam gitar 125'e hayatta satmam o paraya satacağıma oda'da bir kenarda dursun daha iyi gitar konusuna gelirsemde ibanez lere o parayı vermem istediğim gibi bir gitar değil dediğim gibi zakk hayranıyım 2.el Epiphone Bullseye alırım daha iyi ama şuanlık düşünmüyorum fazla geliyor biraz ilerletiyim kendimi seneye benimde staj var o zaman biriktirip alırım.

14. Doğru diyorsun da hocam bende yeniyim işte en fazla verebileğim rakam 800 lira ben bu konularda her zaman 0 almak taraftarıyım elektronik olsun gitar olsun o yüzden aklım hep sıfırlara kayıyor ve 2.ele de pek güvenip alamıyorum..

15. Ekipmanin ne kadar saglam olursa o kadar iyi bence. Idare edecek bi gitar yerine parani biriktir iyi bir gitar al. 350DX Kotu gitar degil ancak simdi sen 500-600 arasi bu gitara vereceksin 1 sene sonra bu paranin en az iki katini verip baska bi gitar alacaksin. Pek mantikli degil bana sorarsan ;) O parayi kenara koy 1sene sonta istedigini al. Iyi ekipman kullanmak daha cabuk gelistirir insani diye dusunuyorum kolay gelsin :)

Zakkwylde bunu beğendi.
  16. Gerçekten 1 Sene bekliyemem ben biran önce cort tan kurtulmam gerekiyor artık sıkıldım.

Bu Sayfayı Paylaş