"Forumdaki Gitarcılar Hangi Markayı Tercih Ediyor Acaba

hangi marka gitarı tercih ediyorsunuz??

• fender/ squire

Oylar: 0 0.0%
  • ibanez/ gio

• jackson/ charvel

• cort

• esp

• henüz türkiyede distribütörlüğü bulunmayan markalar(carvin-godin-musicman vb..)

• yerli markalar (s.b. dreams, murat sezen, vic, v.b.)

• washburn

• diğerleri...

• Toplam oy veren
    2
Fender Stratocaster'ım var. 2004 Amerikan yapımı, HSS modelinden. Humbucker olarak bir Seymour Duncan TH-4 JB taktım, Middle'da Texas Special ve Neck'te Tex-Mex. Genel olarak Jazz/Fusion/Etnik/Deneysel/Progressive gibi şeylerle ilgilensemde gitar kelimenin tam anlamıyla her tarza gidebilicek, ve sonuna kadar hakkıyla verebilicek bir canavar oldu. Kesinlikle vaz geçmem. Bu arada şimdiye kadar Tele'ler dahil duyduğum en güzel clean ton Tex-Mex'te var, inanmayan gelsin dinlesin.
Onun dışında Fender Telecaster'lar her zaman mükemmeldir hiç lafım yok, günün birinde bir tane almak isterim.
Ibanez'in Jem/Universe/S serilerini çok severim, kullanmak isterim (Ah Pat metheny Signature...).
Bir de Gibson Les Paul olsa, çok mu şey istiyorum, vintage tonlar verse :)

:arrow: jackson ve esp dinlemeye bayıldığım,ibanezim olmasaydı tercih edeceğim gitarlar ..
:arrow: gibson'ların fiyatları can acıtmasa bir tane lp isterdim en standardından :p
:arrow: fender'lerin çorap gibi görünen kafalarını sevmiyorum. Ahşap tonu seven herkese saygım var yanlış anlamayın ;)

Bende cort kullaniyorum.Elimdeki gitara bakarak rahatca soyleyebilirim ki; Bu gitarin fiyatiyla alakasi yok.
Nasil oluyorda yapiyorlar bu kadar temiz bir gitar uretiyorlar bilemiyorum ama hakikaten cok guzel bir gitar.

Omurumun sonuna kadar satmayi dusunmuyorum bu gitari.
Manyetikleri ve donanımı ile kusursuz bir gitar bence...

Geçen bir arkadaşın fender USA strat'ını çalmaya kalkıştım bunların Radius çok küçük sanırım 9.5 falan yani çok yuvarlak klavyesi, 10 dakkada gitar olayından soğudum valla. Helal olsun çalanlara :)

Rastansaga;video supermis.Boyle bir adam nası cort u tercih edebilir oda merak konusu :LOL: Saka tabi ;) Gitar herife cok yakısıyor.12.perdede bi sembol var ama iyi goremedim.Bu arada klip baslarkenki calan harmonic sarkının adı nedir?

offf anam offf.. nedir beu benim başıma gelenler yaa....hocaya anketi gösterdim, sayfayı österdim, katılımı gösterdim, adam kabul etmiyor yaa....yok efendim neymiş, bölüme daha uygun bir konu olmalıymış...abi yok böyle bir eğtim sistemi yaa...shitT :? !!!!

Ben Custom cuyum..
kuzular.jpg

Abi senin gitarlar zaten herkesin dilinde :p
Ben en cok senin su bira masasindan Tele ye bitiyorum.

Birsey sorucam senin sol bastaki gitari sattin mi acaba.
Hani sitede ustte Vega nin Albumunun banneri var ya oradaki gitara cok benziyor senin gitar

Geri