gitarı amacından saptırmak

arkadaşlar gitarı aynı şekilde çalıp çalıp sıkılıp yeni şeyler aramıyormusunuz hiç :?: :D

en son gitarda mario çalıp yardıran dövülesi capon arkadaşı gördükten sonra yeni arayışlara girdim de ben :D ilginç ne atraksiyonlar yapıyosunuz gitarınızla paylaşırmısınız ;)

örnek vereyim ben sıkıntıdan gayda tarzı çalıyorum gitarı şu an değişik bi tappingle,biraz flanger biraz da reverb süfer oluyor.Aynı gayda :D

bir de çizgi film müziklerine sardırdım şu aralar tineyç mutent ninca törtıs,hiymen v.s. :LOL:

Gitarı Vai,Jason yada Malmsteen gibi çalmadıktan sonra benim yüzüm olmaz gari :D...
Ama böle çalmayıpta sapla başka türlü atraksiyonlara girilir :D:D:D...

Ben tremelo koluyla oynamayı çok severim,çok büyük sıklıkla araya sıkıştırırım.Bir de bu aralar gitarı kucağıma oturtup dik şekilde çalma huyu başladı onu da anlamadım ama.Ha bide çalarken volume düğmesini aç-kapa şeklinde keman gibi ses çıkartmayı severim,yani soytarılık işte başka bişi değil ama haklısın insan değişik bişeyler arıyor sürekli :)

Hani gitarın "amacının" ne olduğu kişiden kişiye değişeceği için buna "alışılmışın dışında kullanmak" desek daha doğru olur sanırım :D

Standart yaklaşımlardan sıkılanlara Henry Kaiser ve David Torn'u şiddetle tavsiye ederim :D :D

KorayE demiş ki:
Hani gitarın "amacının" ne olduğu kişiden kişiye değişeceği için buna "alışılmışın dışında kullanmak" desek daha doğru olur sanırım :D

Standart yaklaşımlardan sıkılanlara Henry Kaiser ve David Torn'u şiddetle tavsiye ederim :D :D

ya bu vatandaşları ne şekilde dinleyebiliriz/izleyebiliriz

Ben gitarı amaç yapanlardanım,bir gün ellerimden gitar çalmak gelmese bile(kolum falan koparsa...) yinede gitar alırım-satarım.Gitarı çalmasamda odamda durmalı,gözüme görünmeli.Vala ben gitarıma sahip olduğum birçok insandan daha iyi davranıyorum.Artık gitarlıktan çıktı ne biliyim.

David Torn'un birçok albümünü cd olarak bulmak mümkün (en azından Ankara'da) :D

Kendisi en sevdiğim ve etkilendiğim gitarcılar arasında yer alır; efekt ve loop kullanımı merakınız varsa mutlaka dinleyin :D

rastansaga demiş ki:
KorayE demiş ki:

Şu videonun başında da o tür bişey var.

çok hoş ya bunu yapmak için özel bi düzenek lazımmıki yoksa direk gördüğümüz gibi çalsak olurmu acep. efekt distortion falan hiç bişeyim kalmadığı için deneyemiyorumda ama en kısa sürede denicem süper :)

Vallaha arkadaşlar ben sıkıldığım zamanlarda gitarı kafamın arkasına koyup terten çalıyorum.alışana kadar insan bayaa bi zorlanıyo.ama alıştıktan sonra süper.görenler hayrete düşüp bakıyolar.(özellikle gitara yeni başlamış kişilerse yaa daha biz düz çalamıyoz herif bakmadan tersten çalıyo diyolar. :LOL: ) sahnede hiç denemedim ama güzel bi sahne sovu olur.:D ama evde çalması kesinlikle zevkli.:D ben bunu bi gün tv de görmüştüm.herif klasik gitarı kafasının arkasına koydu flamenco çaldı hayvan gibi.:D bende ordan gördüm o gün bu gündür sıkıldıkça böyle çalarım.:D hadi kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

ben onu sahnede denediydim küçükken bi de dilimle fln çalıyodum sahnede,tabi gereksiz şeyler daha yaşın ne başın ne :D

ben öyle süfer bi gitarist değilim ama böyle yaratıcı işler,artislikler,hava mava bin beşyüz bende :mrgreen:

Prelektro demiş ki:
rastansaga demiş ki:
KorayE demiş ki:

çok hoş ya bunu yapmak için özel bi düzenek lazımmıki yoksa direk gördüğümüz gibi çalsak olurmu acep. efekt distortion falan hiç bişeyim kalmadığı için deneyemiyorumda ama en kısa sürede denicem süper :)
onu yapmak çok zor ;) çok çalışmak lazım iki ele

floyd rose um olmadan asla.. :) birsürü şey çaldım ama hiç metallica maiden solosu falan ezberlemedim, hatta hiçbirini :p banane lan elalemin solosundan.. hiç malmsteen çalmayada heves etmedim, hep istediğimi yaptım mutlu oldum :) içinden çok ilginç şeylerde çıktı ama ilginçlik olsun diye değil zevk olsun diye, amaç da bu değilmi zaten ;)

bu yüzden VAI'ı çok severim, ama onuda taklit etmem :)

Prelektro demiş ki:
rastansaga demiş ki:
KorayE demiş ki:

Hiçbir düzeneğe gerek yok. Direk clean bile yeterli. İş çalanda.

keman yayıyla da çalmıştım :D o da aklıma geldi bak :D çok güzel oluyo ya ecstasy of gold,good bad ugly st fln çok zevkli ama o reçine telin içine ediyor direk eski bi telle denemek lazım ;)

bir tek çevirmeyi denemedim ona daha cesaretim yok :D

Geri