gitarı amacından saptırmak

benim en büyük artisliğim;normalde çalarken hani elimiz klavyenin altında çalarız ya ben üstünden çalıyorum yani işaret parmağımın basması gereken yere serçe parmağım lan basıyorum (ki eminim bunun bir adı vardır ama ben bulamadım)erotomanianın başını bole çalıyorum bayağı bir maymunluk oluyo:D

ooooo neil zaza! bu adami ilk önce satriani'nin "Friends" sarkisini satrianiden daha guzel calinca farkettim, ustelik bi cort gitar kullandigini gorunce bi de sasirdim, cortu kotuledigimden degil, ne bileyim, bu tarz adamlarin ibanez, gibson ya da fender caldiklari bi gercek... bir de adamin saci mi tipi mi ne bi degisik ama adam gercekten iyi caliyor o ayri...benim gitarda yapmayi sevdigim sey sadece sol ile klavyede bi sarkiyi calmak acik olabildim mi bilmiyorum ama neyse :)

Ron Thal'ın Q Fever şarkısını çalabilcek eleman tanımıyorum.Steve Vai'nde 2 ile çarprı dahada dopingli hali diyorum isteyenede gönderiyim ağzınız açık kalsın arkadaşlar =)

Ron Thal (Bumblefoot) benim virtüöz gitarist tanımıma birebir uyan bir insan. Çok parçasını dinlemedim ama petrucciforums'daki ünlü olduktan önceki ve sonraki alçakgönüllü tavırlarının aynen devam etmesi, arkadaşcanlılığı ve espritüelliği ile takdirimi kazanmış bir şahsiyettir.

ben gitarı saz gibi kullanıyorum sıkıldığım zaman çok eğlenceli geliyo bana. en alt telde nota basıp si teline boş vuruyorum gitar saz gibi vızıldıyo.çok eğlencelihehe

ben bazen gitarı kanun gibi dizlerimin üstüne koyuyorum ve başlıyorum söylemeye.. :LOL: Nihaaansıııın diiiiideeeeedeeeeeeen.....eeeeey meeeeestiiii naaazıııııım :p

Çok komik gelecek ama ben gitarda Dragon Ball-Digimon müziklerini de bazen çalıyorum çok keyifli oluyor, hep normal parça çalmak insanı bayıyor. Onlar da rock oldukları için, bi de bücürükler geliyo bazen bize, o zaman bayılıyolar, ben fantazi olsun diye çalıyom bunlar da ciddi ciddi sen bunları çal bırak metallica'yı muse'u teo'yu falan diye, ben de onlar gidince tam gaz metallica devam :p :D :D

Bazen elektroyu bass gibi çalmaya çalışıyorum. Bass tadı vermiyor tabii ama tok ses çıkabildiği de ortada :D

Bazen kardeşimin kemanının (sap mı diyorlar ona) yayını tutup ibanezi keman gibi çalmaya çalışıyorum. Korkunç iniltiler yapıyor ama scratch için keman sapı ideal onu anladım :LOL:

Bazen de arkadaşlar gibi motor sesi çıkarıp tremolo koluyla yükseltince sanki vites değiştiren ve hızlanan araba gibi sesler çıkıyor.

Aklımdan türlü manyaklıklar geçiyor ama daha yol katetmem lazım. Şu rasmus'un Guilty klibindeki gibi o hareketleri ciddi ciddi yaparak çalmak heralde accaip olurdu. Adam gitarı savuruyor savuruyor eller kaymıyor. Heralde playbacktir, yapana helal olsun :D :D

on_air demiş ki:
benim en büyük artisliğim;normalde çalarken hani elimiz klavyenin altında çalarız ya ben üstünden çalıyorum yani işaret parmağımın basması gereken yere serçe parmağım lan basıyorum (ki eminim bunun bir adı vardır ama ben bulamadım)erotomanianın başını bole çalıyorum bayağı bir maymunluk oluyo:D
aynen bende böle yapıyorum,ilk olarak smells like teen spiri solosunu öle çamaya başladımbu sıra enter sandman(solo deil tabi) öl çalıom :) bide guitar rig den ilginç efekler veriyorum senfoni orkestrası filan gibi sesler çıkıyo :) bide satriani,petrucci gii adaların dvdlerine çalışmakta bence baya biatraksiyon oluyo hehe

ben keman yayıyla çalıyodum gitarı.. processorden uygun tonlar ayarlayınca harika tonlar ve melodiler çıkıyo ortaya ama teller reçineden dolayı berbat bi hale geliyo oturup yarım saat temizlemek gerekiyo

Geri