Smallville

Uçamıyor olması, iddiaya göre, ''No tights, no flights'' (Tayt yok, uçmak yok) düsturunu edinmelerinden kaynaklanıyor. Ama zaten geçenlerde izlediğim bir bölüm sayesinde bağımsız bir Superman evreni olduğunu beyan etti dizi açık ve net - bundan böyle bildiğimiz Superman hariç her şeye doğru gidebilir anlayacağınız.

Öte yandan, dizinin fazlasıyla kullandığı bir şey vardı, kurtulmuş olmalarına sevindim açıkçası... olay şudur; Lex, Clark'ın sırrını öğrenmek için allem eder kallem eder. Mutlaka Clark bunu öğrenir bir şekilde. Sonrasında ise, gider Lex'e, ve şu diyalog veya çok benzeri yaşanır.

Clark: Lex, bunu nasıl yapabilirsin!? Bana ihanet ettin!
Lex: Clark, n'olursun yapma, sen benim tek arkadaşımsın...

Bir-iki olay sonucunda Lex bu sefer allem eder kallem eder kendisini affeder ve aşağıdaki diyalog ya da benzeri yaşanır.

Clark: Seni affettim Lex.
Lex: Clark, sana söz veriyorum, bir daha asla böyle bir şey yaşanmayacak.

Genelde Lex'in evinde gerçekleşen bu konuşmadan sonra, Clark çıkar. Lex, Clark daha evin kapısından çıkmadan aslında bu işin peşini bırakmayacağının sinyalini verir. Her şey bir kez daha Clark tarafından keşfedilene dek, Michael Rosenbaum tamamen Freud usulü bir psikoloji sergileyen genç rolünü yer bitirir. Arada Lionel Luthor'un da girmesi ve sinir bozması da bir artıdır...

...ya da bir artıydı.

şu an türkiyede kaçıncı sezonda bilmiyorum ama ben 6.sezonun 2.bölümüne kadar katlanabildi.başlarda eh iyiymiş ilginç olabilir dedim
ama 6.sezonda bile hala o uyuz ve muhtemelen en nankör karakter Lana'ya aşığım diye dolaştığını görüne ve dizinin resmen brezilya dizisine gidişine şahit olunca bıraktım
pişman değilim..

Kristin Kreuk İstanbul'daymış! Gidelim görelim şu kızı dünya gözüyle..

Kristin+Kreuk_Chun-Li+hairstyle.jpg

Zaten Michael Rosenbaum da dayanamadı kaçtı diziden, ki ben de tek bir noktaya kadar katlandım: Jonathan Kent'in ölümü. Hal böyle olunca, olay, Superman'in geçmişi değil, Earth bilmemkaçtaki Superman'in nasıl o noktaya geldiğine dönüşmeye başladı, anlamsızlaştı benim için.

...ki galiba Kristin Kreuk de ayrıldı. O da dayanamamıştır bu kısır döngüye.

Geri