Gitar Seçimi Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda ZakkWylde tarafından 7 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba değerli abilerim şuan kullanmakta olduğum gitarı değiştirecem elimde cort x2 var yeni gitar seçiminde kararsız kaldım daha önce konu açmıştım o zaman rg350dx almaya karar vermiştim ama sağolsun arkdaşlar aklımı çeldi burdan onlara teşekkürlerimi iletiyorum(y)Şimdi burda bi arkadaşın tavsiyesi üzerine buğun gitar denemeye gittim Zakk Wylde ZV custom siyah modeli fiyatı 1150 TL belki biraz daha iner çünkü 8-9 aydır satılmıyo diyor adam gitarı denedim görüntü olarak çok güzel beğendim fakat ton olarak pek birşey anlamadım çünkü dükkandaki amfiler çok rezaletti amfiden çıkan ses o kadar kötüydüki benim şuan ki cort gitarımım sesi daha iyi ve böyle olması beni gitardan soğuttu saten gitarda biraz bakımsız gibiydi teller filan acayip eski ve perde lere çok yakındı pek rahat çalamadım şimdi sizden birkaç tavsiye istiyorum tam alacağım kesinleşmedi fakat şimdiden bilgilenmek istedim sizce bu gitarın sahte olma ihtimali filan varmıdır ve ben bu gitarın nasıl iyi durum da olduğun anlaya bilirim yada başka bir gitar tavsiye edermisiniz ben zakk wylde hayranıyım ve çok istiyorum o gitarı aranızda kullanan varmı?Birde evde çalışırken bana sıkıntı yaratırmı köşeleri filan...

2. Bence Zakk Wylde tonunu alabilmek için Signature gitar falan almaya gerek yok. Güzel bir gitar ve amfi alırsın o tonu elde etmeye çalışırsın. Hadi bir de eq al yanına. Yine mi olmadı? O zaman EMG Zakk Wylde set ile değiştirirsin gitar manyetiklerini. O gitar da 2. el sanırım internette sıfırları 750-800 euro falan. O gitarın sıfır olmadığını varsayarak şunu diyorum, madem illa ki sıfır alacağım takıntın yok, git 900'e falan güzel bir gitar al. Sonra 250-300'e ZW EMG manyetik bulup takarsın. Tabi bu benim görüşüm gitarı hiç elime almadım ama signature gitarlar genel olarak ismi için satıldığı için bu yorumu yapıyorum. Gitarı kullanmış birinden de yorum al, öyle iş yap en doğrusu olur

Zakkwylde bunu beğendi.
  3. Teşekkür ederim yorumun için evet gitar 2.el dediğin gibi o paraya daha güzel gitarlar alınabilir ama işte şekil olarak gitar hoşuma gitti takıntım var her konuda herzaman 0 alma taraftarıyım ama onada para yetmiyorum ve gönlümde bullseye les paul modeli var ama oda çok pahalı 2.el o fiyata bulsam kaçırmam aslında gerçekten çok karasız kaldım:banghead:

4. Yok mu yardım edecek..

5. ArAyA

ArAyA

96
    265
    2,005
    Selam,
    Ben maddi olarak 2. el bir gitar almanı öneririm. Belli oluyorki fazla ileri seviyede değilsin ve 2. el bir gitar aldığında o gitarı aldığın ücret civarında satabilirsin fakat 0 bir gitar aldığında minimum%20 - 30 kayıbın olucaktır.
    Gitarın modeli açısından ibanez rg tarzı bir gitar alman cort x serisinden geçiş yapman için en uygunu olabilir ama les paul tarzı bir gitara geçiş yapıcaksanda elinden geldiğince o tarzdaki gitarları dene ve gitar çalımında rahatmısın değilmisin anlamaya çalış. Youtube ve benzeri sitelerden izleyebildiğin kadar video izle buda yardımcı olucaktır.
    Ayrıca gitar denerken yanına gitardan iyi anlıyan birini götürmeni öneririm.

Zakkwylde bunu beğendi.
  6. Sağol hocam yorumun için şimdi dediğin gibi 2.el gitar almak daha karlı ama temiz 2.el de bulmak biraz sorun birkaç gündür rg350dx filan bakındım ama bulamadım.Burdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine zakk wylde zv custom gitar bakmaya gittim görüntü olarak beğendim ve istiyorum o gitarı almayı fakat ben bu işte biraz yeniyim ve o gitarında gövdesi biraz şekiili zamanla bana sıkıntı yaratırmı diye düşünüyorum.Klavye olarakta pek kötü gelmedi ama çok rahat değildi belki bana öğle gelmiştir çünkü gitar bayağı bir bakımsız teller filan çok pisti ayrıyetten adam 1150 dedi belki 1000 liraya indirir 7-8 aydır satılmıyormuş ben bunu alsam satmak istesem satabilirmiyim bana satılmaz gibime geliyor..

7. gurler

gurler

7
    5
    5
    bence tanıdığın birinden almayacaksan 2. ele girme. daha sonra başın ağrıyabilir. Sonuçta bir risk almış olursun ve masraf yapman gerekirse 2. el gitara sıfır gitar parası vermiş olursun

Zakkwylde bunu beğendi.
  8. Shecter gitarlara baktın mı? Ben sana daha öncede bir kaç tavsiyede bulunmuştum. Geçen gün bir Shecter deneyim dedim. Çok başarılılar. Klavyeleri oldukça rahat geldi bana. Bir model denemiştim 2700 lira gibi uçuk bir fiyattı ama Seymour Duncan Black Outs manyetik seti dehşet bir haz verdi bana. Hellraiser C1 lere bakabilirsin Shecterlerden. Umarım istediğin gibi bir gitar bulabilirsin.

Zakkwylde bunu beğendi.
  9. Kardeşim uygun bir gününde gidip bakalım mı? tabii istersen..

10. Bende şuan Schecter Hellraiser C-1 FR var. Yani arkadaşın dediği modelin Floyd Rose'lusu. Ben gayet rahat buluyorum klavyesi falan. Coil tap da var. Ton olarak da çok iyi bence. EMG 81TW/89 takılı. Ama sen değiştirip ZW EMG set takarsın istersen. Ben sıfır 1800'e aldım. Floyd rose olmayanın sıfırı da 1500 civarında. 2. el 900'e rahat bulursun bence

Zakkwylde bunu beğendi.
  11. Haftasonu uygun olursan gidelim tabii. Benim şahsi görüşüm ZW EMG lere muazzam şekilde ihtiyacın olmayacağıdır. EMG yerine Black Outs takarsan farkı hissedeceksin. Daha dinamik ve daha eğlenci manyetikler olduğunu göreceksin. Gerçi tarz farkı var ama deneyerek tecrübe et bi Seymour Duncanlı dene bi EMG li. Hatta gerekirse 2 gitarıda 10 kere değiştir değiştir çal. ZW manyetiklere takılı kalmayın. Ibanezden Zakk Wylde tonu çıkmasını istiyorsak ZW EMG takamayız, değil mi? :)

Zakkwylde bunu beğendi.
  12. Sağol dostum tavsiyen için dediğin modeli sevdim saten schecter markasını seviyorum gitarları gerçekten güzel.

13. En iyisi deneyerek karar verelim ben cumartesi müsaitim gidip bakalım:) ..

Bu Sayfayı Paylaş