Esp eclipse Full Thickness - İnce Kasa Çıkmazı

Merhaba,

Esp Eclipse almak niyeti ile çıktığım yolun sonlanmasına doğru ilerlemekteyim. Pera'ya gittim ve iki modeli de bir kez daha inceleme fırsatım oldu.

Olay şu; Full Thickness (FT) modeli ile ince kasa arasında dağlar kadar ton farkı var.

* FT modelinde her anlamda daha dolgun ve tatlı tonlar var.

** İnce kasa daha az kapsamlı ve cılız kaldı.

*** Görüntü olarak ise ince kasa çok cezbedici.

Çok büyük olasılık ile Vintage Black FT modelini alacağım. Ancak içimde kalmaması amacı ile foruma sormak isterim.

Bu mevcut olan ton farkını bir pedalla ya da başka bir cihaz ile kapatmak mümkün müdür ? FT ile elde edilen performansı bir şekilde ince kasadan da almak mümkün müdür ?

Teşekkürler.

Bahsedilen gitarlarla tecrübem yok ama gitarlardaki tepkime dinamik, eq statiktir o nedenle eq ile "büyütme" çoğu insana boğulma/çamur gibi gelir ve duruma göre haksızda sayılmazlar.

Çözüm dememek lazım ama manyetiklerinde ton karakterleri dinamik tepkimeye cevap verebiliyor(penalama sertliği, konumlandırma...). Atıyorum DC resistance'ı yüksek ve karakteride tok ayarlanmış pasif bir manyetikle eq'dan çok daha başarılı sonuçlar alırsınız ama inceyi kalın gövdeli tadına getirmek gibi beklentiler oluşmamalı.

Yepyeni gitarla da manyetik seçme macerasına girişmek herkese göre bir şey değil. Tonunu sevmiş, elinize oturmuşsa bence hiç (hele görüntü için) A/B kıyaslamasına daha fazla girmeden içinize sineni alıp güzel soundlarda müzik yapmaya başlayın derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Emg'leri katiyen değiştirmeyi düşünmüyorum.
Sap ince kasaya göre birazcık daha kalın bir hissiyat veriyor.
Ayrıca buradaki bilgilerle beraber başka insanlardan da edindiklerim doğrultusunda FT almaya karar verdim. Şimdi sıra pazarlıkta.
Herkese yardımları için teşekkürler (y)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanki o an Metoboy kulağıma eğildi ve kalbinin sesine kulak ver Muro dedi. İnce kasayı aldım. Keçi inadı böyle birşey. Hiçbir zaman değişmeyeceğim galiba.
Netice : Mutlu ve mesudum :)

Sanki o an Metoboy kulağıma eğildi ve kalbinin sesine kulak ver Muro dedi. İnce kasayı aldım. Keçi inadı böyle birşey. Hiçbir zaman değişmeyeceğim galiba.

Bir kaç hafta sonra "Arkadaşlar bizim keçi Meto meğer kapitalizm iblisi imiş, şeytan dürtmüş, kandırılmışım a dostlar!" dersen, elimdeki Nighthawk ile seni döver, kendinden geçtiğin anda da ESP artı bin dört yüz dolara ayarları kaymış halde takaslarım bak ona göre (Obican'dan önce davranayım da sıra kapıp karlı çıkayım, neme gerek? :D )

Şaka bir yana hayırlı olsun. Mutlu mesud bir çatı altında uçuşlar :)

Metoboy egilsin baska bir konuda guzel guzel ogutler versin de gitar secerken egilmesin aman diyorum; kendi signature gitarindan biliyoruz kalbinin sesini dinleyince isin nerelere vardigini... Gul gibi warlock kasayi opup attilar ustune gulen yuz koyarak, olur olmaz metoboy yazarak falan; sadece siyah olsa simdiden coktan benim koleksiyona girmisti bile ama bu haliyle Allah Lady Gaga'ya bile vermesin o gitari... Kamil koy, okkes koy, zubeyir diye imza at ama metoboy nedir yahu...

Metoboy egilsin baska bir konuda guzel guzel ogutler versin de gitar secerken egilmesin aman diyorum; kendi signature gitarindan biliyoruz kalbinin sesini dinleyince isin nerelere vardigini... Gul gibi warlock kasayi opup attilar ustune gulen yuz koyarak, olur olmaz metoboy yazarak falan; sadece siyah olsa simdiden coktan benim koleksiyona girmisti bile ama bu haliyle Allah Lady Gaga'ya bile vermesin o gitari... Kamil koy, okkes koy, zubeyir diye imza at ama metoboy nedir yahu...
Adamın tarzı öyle usta. Eclipse'ye bile Esp yazısına elektrik bandı çekip gülen surat koydu :)
Ayrıca signaturenin olayı senin yerden yere vurduğun olay zaten. İstemezsen almazsın olur biter :)
Esp metoboy signaturenin tanıtım videosunda anlatıyor ayrıca Metoboy ne demekmiş. Youtubede var.

Adamın tarzı öyle usta. Eclipse'ye bile Esp yazısına elektrik bandı çekip gülen surat koydu :)
Ayrıca signaturenin olayı senin yerden yere vurduğun olay zaten. İstemezsen almazsın olur biter :)
Esp metoboy signaturenin tanıtım videosunda anlatıyor ayrıca Metoboy ne demekmiş. Youtubede var.
Almak istemedin mi sorun yok tabi katiliyorum da almak isteyip gulen bir surat seni trafik isigi gibi engelledi mi sorun oluyor:).

Aynisini dusundum ama sadece govdede yokki beyim, headstockta da yaziyor kanser gibi sarmis gitari metoboy:) , simdi gul gibi sapta ESP yazisini da sildirmek olmaz yani...Dedigin gibi 1100 euro ya dustu sifiri signature ESP icin saka gibi bir rakam yani...

Aman zaten alma abi tonları gerçekten vasat. El yapımı varlokta bile gibson tonları vardı 10 numara gitardı. Keşke yine onla devam etseydi ya da Eclipse'den devam etseydi.

Geri