Jackson king v-1 hakkında

Sen bilirsin, ben şahsen şu an da tune-o-matic köprülü gitar kullandığım için böyle bir fırsatı floyd rose yok diye kaçırmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Önemli olan senin de başka bir gitar alıp da sonradan "ulan aldık floydu da nereme sokayım ben bu kolu gitti güzelim kv-1 ah salak kafam ah" dememen. Ona göre iyi düşün yani.

Neyse, sonuçta Jackson KV1 iyidir. Alcaksan al kardeş... bak senin yüzünden polemikler başladı... ben de bir görseydim şu gitarı.. alayım ben bari onu da bitsin bu işkence.

arkadaşlar vibrato kolu hikayeden bişey değildir , Mustaine'e endekslemeyelim tartışmayı...Vai , Satriani gibi hocalar gibi sololar düşününce allahın emri oluyo o kol...Mustaine amca Friedmanı aldı ondan sonra köreldi herifin yanında... oysa nasıl inanılmaz sololar,perspektifler var Peace Sells albümünde değil mi ? bir de bak Son albüme unutmuş adam solo atmayı...netekim deneyip öyle son karar verecem...vibrato hareketi sadece soloların sonlarında yapılan öttürme işine değil komalı müziklerde bile şart... tabi Friedman gibi gökten yarılıp inme sololar atabiliyor olsam ne kol mol ararım ne de dinleyene aratırım ;) sevgiler

komalı notalar için bend yaparsın olur biter.tremolo koluyla yapabileceğin şeyleri kol olmadan da yapabilirsin.sadece bendlerin üzerinde daha iyi bir kontrole sahip olman lazım o kadar.ghost bend diye birşey var :)

ayrıca dave mustaine'in köreldiği falan yok.şarkıların çoğunda ikisi de solo çalıyordu o 9 yıl boyunca.

peki 5. perdedeki hormonicle bereber yapacağın bendleride gitarı esneterek mi yapıcaaan
aman dikkeat et ;)
ben bu tremolo için bi 1 yıl uğraştım şimdi onsuz yapamam metl çalıyosan çok gerekmez ama vai satriani gibi büyük amcalardan çalıyosan yapmazsın aynı nda bol küfredersin gitara
Saygılar.....

abi tremoloyu yeri gedliği zaman kullanıyosun, yeri geldiği zaman kullnmıyosun işte....floy rose'suz yapılamayan hareketler de var gitarda....yani böyle mükemmel bir gitar bulmuşken hem de bu fiyata hem de tr'de herkesin dediği gibi ben de olsam alırdım yani...ha marty dave o kadar kullanmamıştır o ayrı mesele...ama mesela marty'nin de var floyd'ku ke1'i...

Tartışması bile saçma tremolo gereksiz bişeymiş ... oldu adamlarda o yüzden piyasanın yarısındaki gitarlara tremolo koyuyolar. Az kullanılan bişey olsa isteyen özel koydurturdu heralde firmalarda kasmazdı kendini. Tremolo ile ciddi güzel işler çıkartılabiliyo hakim olduğunda ama diğer türlü sarmıyo pek tabi normal olarak. Bende şu an kullanmıyorum çünkü pek kullanamıyorum :)

Sizleri bilmem ama bir Floydrose li gitar kullanici olarak.
Bence gereksiz birsey
Tam bir bas belasi.
Sustain den kayip oluyor bir kere.
tel kopmasindan sonraki kacan ayari hesaba katmiyorum bile...

Bu arada Konudan sapildi isterseniz baska bir konuda devam edilsin
Ya da burada keselim.

Prelektro demiş ki:
Tartışması bile saçma tremolo gereksiz bişeymiş ... oldu adamlarda o yüzden piyasanın yarısındaki gitarlara tremolo koyuyolar. Az kullanılan bişey olsa isteyen özel koydurturdu heralde firmalarda kasmazdı kendini. Tremolo ile ciddi güzel işler çıkartılabiliyo hakim olduğunda ama diğer türlü sarmıyo pek tabi normal olarak. Bende şu an kullanmıyorum çünkü pek kullanamıyorum :)

Haklısın gerçekten de, ama ben burda biraz başlığın anlamsızlığına değinmek istiyorum. Çünkü başlığı açan arkadaş alacağı gitarla ne yapmak istediğini ancak kendisi bilir :) Bir gitar istediği kadar kaliteli olsun ihtiyacı karşılayacak özeliklere sahip değilse o gitarı almanın ticari bir amaç yoksa anlamı yoktur. Yeryüzündeki en iyı (nasıl oluyorsa) hollow-body gitarı verseler benim işimi görmez onun için hollow-body gitar almam, bunun gibi :)

Eğer soru bana tremolo kolu ne kadar lazım olur ise, bana sorarsan o olmadan yaşayamayacağın bir şey değil... Çok çok çok lazım olursa konserler-kayıtlar için arkadaşından bir gitar ödünç alabilirsin :) Ayrıca bu gitar alıp "tremolo kolu olmadan nasıl hayat sürdürülür"ü denemek için muhteşem bir gitar bana sorarsan. Hiçbir floyd'da bulamayacağın rahatlığı bulabilirsin o köprüde...

Bir de aletin fiyatı 1250 dolar ama %18 kdv de istiyorlar üstüne yani 1500 dolar gibi bir şey oluyor. EÐER yanlış anlamadıysam :)

kdv nerden çıktıki muahah komedi ya konsinye birşey hayatta bırakmam hem alıcı kdv ödicek hem şirkete komisyon hemde alıcıya vericek direk elden satsın daha iyi iki taraf içinde :)

Prelektro demiş ki:

ona bakarsan insanların çoğu emg manyetik alıyor ama profosyonel olarak kullanan "gitarist" sayısı az.

üretim talebe göredir.talep eden de sıradan kullanıcılar.

biri görsün mesela "aa adam ne güzel şeyler yaptı onunla" diye bir konserde,ardından flyod rose lu gitar ister.bu kadar basit:)

Norton_Antor demiş ki:
ona bakarsan insanların çoğu emg manyetik alıyor ama profosyonel olarak kullanan "gitarist" sayısı az.

üretim talebe göredir.talep eden de sıradan kullanıcılar.

biri görsün mesela "aa adam ne güzel şeyler yaptı onunla" diye bir konserde,ardından flyod rose lu gitar ister.bu kadar basit:)

Keşke herkes öle düşünüpte onun yaptığını yapabilmek için gitar alsa geçen kıvılcımda bi kız gördüm elbisesinin rengine göre gitar seçiyordu yaw daha ne denir buna bilemiycem :roll: üretici firmalar floydla ugraşana kadar şu renk işine el atsalar ciroları ikiye katlar şöle jan jan lı gitarlar çıkarsalar :D

Geri