Zoom G3 - Boss ME70 - Zoom 9.2tt arasında kaldım

'Elektro Gitarlar' forumunda parasetam0l tarafından 13 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,
    Bir haftadır prosesör arayışları içindeyim. 500 tl bütçe ile ikinci el bir şey almak istiyorum. Üç prosesörü de internetten detaylı olarak araştırdım videolarını izledim fakat deneme şansım olmadı. Kararsız kaldım.

-G3 çok methediliyor fakat exp. pedalı yok. Bunun yanına bir de wah alacağım. İlerde analog setup a geçersem fx olarak kullanabilirim beni cezbeden kısmı bu. Ve drum machine,USB de var. Fiyatı da uygun. Loop özelliğinden bahsetmeme gerek yok sanırım.

-ME70 ise tonları gerçekten hoş. Fakat bilgisayara bağlanmıyor. tonları analoga daha yakın söyleniyor.

-Zoom 9.2tt ise lambalı olması ve sıcak tonlar , bunun yanında volume pedalı ve sağa kayabilen wah pedalı ilgimi çekti. Bilgisayara da ses kartı olarak bağlanması da cabası.

Tamamen evde kullanım için olacak . Sahne kullanımı olmayacak. Gönül ister ki bir Line 6 POD HD500 alalım ama o bütçemi aşıyor malesef :) Benim gönlümde yatan Zoom G3 . Varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Ben söylemiş olduğun 3 prosessörden zoom 9,2tt'i seçerdim. Çift exp pedalı olması ve lambalı olması bir artı. Ancak prosessörlerdeki exp. pedalları ne kadar başarılı tartışılır.

Bir de Zoom g3x diye bir model çıktı, zoom g3'ün expension pedallısı, haberin olsun :) http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=21000&gid=1747

Bu Sayfayı Paylaş