Silent Disaster(Metal)-İstanbul

silentmasaustu2mu1.jpg

Sample myspace sayfamızda bulunmaktadır girin ilk dinleyenlerden biri olun.
Vokal kayıtları bitmek üzeredir. Asıl mix&mastering vokal kayıtlarından sonra yapılacak bittikten sonra bir parça tam olarak myspace'e eklenecektir.

www.myspace.com/sdisaster

Vokal: Batu
Gitar: Yusuf&Murad
Bas: Cem
Davul: Erkan

Murad
Sevgi, saygı..

Oh be sonunda grup oturmuş da ilk konserini bile vermiş :) Bu adam var ya grubu toplayana kadar neler çekti ama sonunda hakettiklerini yavaş yavaş elde etmeye başladı.Kayıtları mutlaka dinleyin, hatta ısrarcı olun eski kayıtlarını da koysun buraya :) Thrash ve Death dinleyicileri kesinlikle kulak ardı etmesin ;)

Şartlar elverdiğinde Ankara'da bir konser vermek üzere sizi ağırlamayı dört gözle bekliyorum, başarılar Murad.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hellhound demiş ki:
Oh be sonunda grup oturmuş da ilk konserini bile vermiş :) Bu adam var ya grubu toplayana kadar neler çekti ama sonunda hakettiklerini yavaş yavaş elde etmeye başladı.Kayıtları mutlaka dinleyin, hatta ısrarcı olun eski kayıtlarını da koysun buraya :) Thrash ve Death dinleyicileri kesinlikle kulak ardı etmesin ;)

Şartlar elverdiğinde Ankara'da bir konser vermek üzere sizi ağırlamayı dört gözle bekliyorum, başarılar Murad.

Sağol Berkan :) İnşallah burada biraz tanındıktan sonra Ankaraya da geliriz. Ama bir dahaki sefer biralar benden elini cebine sokarsan bozuşuruz ona göre ;)

slmlar.. istanbul da olsak gelirdik valla ama degiliz işte.. :D konserde basarılar.. ocak ayının ortalarına dogru ıstanbulda olacagım umarım o aralar da konser verırsınız.. belkı de bırlıkte bır konser verırırz ıstanbulda.. electrocute falan da cıkar boyle konserın adını da THRASH ATTACK falan koyarız :D neyse basarılar konserde...

not:ya kardesım bu arada kreator dan phobia yı calmayın ya.. yhrashçi adama yakısmaz pıyasa parca.. ne bıleyım terrıble certaınty falan manyak olur ya:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam Deniz, senin dediğin gibi yaparız ;) İstanbula tam geliş tarihini bana bildirirsen(Recto olarak beraber geleceksiniz değil mi? ) Birde Electrocute elemanlarına ulaşabilirsen o tarihe bir konser ayarlarız ama ismini Thrash Attack koymayız :D Başka birşey buluruz

Phobia biliyorsun ki basit ve sevilen bir şarkı playlist arttırmak için koyduk yani taze grubuz geniş bir playlistimiz yok :)

2 şarkınızıda indirdim dinledim. red and gold tek kelimeyle mükemmel olmuş. aynı sound ve tarz la devam ederseniz geleceğin pentegramı olarak sizi işaret edebilirim. şarkıda profesyonel bakış açısı hemen göze çarpıyor. başarılar.

bu grubu bilmeyen varsa mutlaka dinlesin.dorock konseri çok iyiydi.hem sound olarak hemde performans olarak.sizlere başarılar dilemeye gerek görmüyorum çünkü başarılısınız.böyle devam edin çocuklar ,sakın pes etmeyin.biz her zaman yanınızdayız..

Çok sağol Ali ağabey :)
Daha başarılı sayılabilmemiz için çok erken henüz birşey yapmış değiliz.
İnşallah dahada iyi olacağız. Daha yeni de bir grubuz daha çok yolumuz var önümüzde :) Eksiklerimizi biraz daha giderelim bu ay içinde bir kaç konser daha olabilir. Bizi izlemeye devam edin :)

Ufak bir konser haberi
12 Şubat Pazar Günü Taksim Neva Barda sahne alacaktır. Ocak ayında da bir konser vermek için çalışmalarımız devam ediyor gelişmelerden sizleri haberdar ederim.

Burdan tüm tanıdıklara duyurulur. 12 şubattaki konsere gelmeyeni, oraya gelip adam başı 10 tane bira tüketmeyeni, bunun yanına çerez havuç istemeyeni yakarım. sizden fazla birşey istemiyoruz abi. destek bekliyoruz o kadar. en mütevazi tavrımla saygılar....

12 Şubatta da Taksim Neva bardayız. Onada herkesi bekleriz :)
neva bar: beyoğlu bereket ve halk dönerin arasından yukarı çıkan yolda 100 mt ileride sağda kalıyor normalde klab mış :D

12subat_s.jpg

Selamlar :)

İki şarkınızı da dinledim.

Tarzım olmadığı için sürekli dinleyebileceğim parçalar değil ama kendi içinde oldukça düzeyli çalışmalar bence.

Özellikle "Red and Gold"u daha çok beğendim.

Solo tonlarını biraz garipsediğimi itiraf edersem umarım kızmazsınız. Ama eminim imkanlar dahilinde iyi adımlar atılabilir.

Çift ses melodi çalınan yerlerde iki kanalı birbirinden biraz ayırabilseniz belki daha iyi olabilirmiş gibi geldi bana.

03:41'de giren solo melodi olarak hoşuma gitti açıkçası. Performans da iyi bana kalırsa.

"Dissapointed"deki vokal tarzı kişisel olarak hiç hoşuma gitmez ama sevenler sanırım başarılı bulacaklardır.
Ancak bu parça bence diğerine göre biraz daha geride kalmış genel sound ve performans açısından.

Solo gitar tonu konusundaki düşüncem bu şarkıda da değişmedi.

Kendi tarzı içinde hoş olmuş diyebilirim sonuçta kayıtlar için.

Kolay gelsin.

Başarılar :)

Selamlar :) Reklamlar işe yaramış :D

Solo tonları değişik,farklı=garip evet. İstediğim değildi fakat bahane üretmek istemiyorum, imkanlar dahilinde daha iyisini yapıp tekrar ortaya çıkarız :D Yani bir süre bununla idare etmemiz gerekecek :D
Oçift sesler yokmu!!! deli ettiler beni bir türlü ayıramadım onları %50 sağa %50 sola panlı onlar hala ayrılmıyorlar çıldırdım hatırlatmayın onları bana :D aslına bakılırsa onların ayrılmamasının 2 sebebi var birincisi arkadaki ritm gitar ikincisi ana melodiyi yapan gitarın tonu(o gitarı bundan 6 ay evvel eklemiştim çift sesi yapan gitarı 3-4 hafta önce ekledim, kaydı farklı pedallarla yaptığım için oturmadılar amcamlar, suç bende tekrar kaydetmeye üşendim sonrada pedalı sattım hala kendime pedal alamadım bu yakınlarda olacak inşallah :D )

Problemin nerede olduğunu biliyorum, herşey kontrol altında. Ama performans kötü diyebilirsin çekinmeden kendi halinde bir gitarcıyım :D Ekip olarak kendi halimizdeyiz diyebilirim, zaten progresif müzik yapan bir grupta değiliz hani biraz ekipmana hakimiyet ve iyi beste yapmak amaç.

Dissapointed'in kayıtlarını yapalı 1,5 sene falan oluyor :D hepten facia onun sound. Yeniden kaydettim fakat gitar akortlarını 1 ton düşürdük hala vokal kayıtlarını da yapmadık o yüzden eskisi ile idare ediyoruz(bu tembellikle nereye kadar gidebilcez bakalım). Ama o şarkıda birşeyler var kayıtta şarkı kendini gösteremiyor sanırım fakat konserlerde çok beğeniliyor. Yani bu kaydı dinleyip sonra konserde dinleyen adamlar "bu şarkıyı kayıtta hiç beğenmedim fakat konserde süper" diyen adamlar var. Garip bir durum bazı şarkılarda olabiliyor böyle şeyler. Kayıtta o havayı verememem de olabilir tabi sorun :D

Genel olarak teşekkür ettik.

slmlar. ben murda abinin kayıtlarını ondan aldıım rp10 sayesinde dinledim ve direkt fun ı oldum :) cok guzel riff ler var. Tonlar super. Ozellikle 2 parca yı hala bıkmadan dinliyorm... belki inanmicaksiniz ama sarkılarından biri telefon melodim :) o calınca millet isi gucu bırakıp nerden geliyo lan bu ses! deyip etrafına bakiyo. Basırıları daim olur insallah :metalhead

kulağa güzel geliyor ama yarım. sadece gitarist hakkında fikir verici. davul makina ,vokal yok. genede sadece 5 gün önce grup kurup 300 hit almış! rockstarlara tercih ederim :) başarılar

NoleafCLoVeR sağol :) Melodi olayına da inanırım niya inanmayalım bizim basçı da öyle kullanıyor :)

mar,
Sağol. Merak etme orada ne duyuyorsan öyle çalınıyor şarkılar, grubun bütün elemanları(baterist hariç :D) şarkı metronomunda 8 lik notayla headbang yaparken çalabiliyor o playlisti :) tabi vokali duyamadığın için birşey söylemeni beklemeyeceğiz. Destekli bir demo için en az 6 aya ihtiyacımız var başlangıçtaki planımız bu aylarda çıkmış olması idi fakat maddi sorunlar ve maddiyattan kaynaklanan manevi bazı problemler grubu altüst etti bir süreliğine , yakın bir zamanda atlatmış olacağız hepsini. İnşallah haziran ayında 7 veya 8 parçalık bir demo yapacağız ve iddalıyız dinlediğinizde sıradan bir demo olmadığını göreceksiniz(inşallah diyeyim yine) ;)

rockstar olma gibi bir hayalimizde yok :) zaten hit de almıyoruz gördüğün gibi :D sayfada yalnızca ben konser haberlerini veriyorum :D yakın gelecekte oradakilerin dışında bir kaç konser haberiyle geri döneceğim ;)

Konser tarihlerini de tekrarlayayım.

Bu Cuma 03 02 2006 DoRock bar
Haftaya Pazar 12 02 2006 Neva bar

Geri