Ibanez SZ serisi..

'Elektro Gitarlar' forumunda TobidyouFarewell tarafından 23 Aralık 2005 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar ibanez sz dusunuyorum almak için..
    hiç calan varmı aranızda daha once..
    mudvaynenin gitaristide kullanıyor..
    world so coldun klibinde gormussunuzdur izlediyseniz..

süper tatlı bişi ama..

bu sz320 mesela.. ben 520 lerden dusunuyorum pek bi farkı yok aslında..
    [/img]

2. ne alaka diyeceksin ama ben de bunu çok seviyorum;
    schecter C1 blackjack...

3. İkisinide kullanmadım ama schecter ve SZ karşılaştırılması yapılıyor. Kullananlardan yorumları alalım :)

4. Vay anasını .. ikisi aynı olsaymış =)

yokmu hic calmış etmiş?

5. valla ben ikisini de çalmadım ama fiyat/özellik olarak schecter'i seçerdim kesinlikle...

zaten bir kaç gün daha bakınırsam,bir tane schecter alıp çalmak zorunda kalıcam :D

6. walla ben ibanez seçerdim! ibanez e karşı bir zaafım var benim:D

7. Schecter Nevermoredan Jeff loomis in kullandigi gitardir. Daha denemedim ama ikisinin arasindan tercih yapmam gerekirse Schecter i secerdim kesinlikle. Forumdan 'jeff loomis' nickli arkadasa sorun o anlatsin :)

8. schecter da duncan jb/59' var.bu bile yeterli.çünkü dieğr özellikleri aynı.

9. schecter gerçekten çok kaliteli bi marka ama nedense türkiyede yaygınlaşmadı hiç. Benim floyd rose hastalığım olmasaydı Ibanez yerine schecter almayı düşünüyordum USA dan getirterek. ama baktım ki tüm modeller sabit köprülü, o yüzden ibanezi tercih ettim...

Bu arada 2 gitar arasında baya bi alaka var :D Köprüler ve headstock nerdeyse aynı. Gövdeler de benziyor :) SZ ye güzel bi alternatif vermiş "cavernosum"

10. alın buda benden.artık 3 gitarı karşılaştırın.çünkü buda aynı.:D

11. Lafı ağzımdan aldın :) Bunların hepsi Cort fabrikasından çıkıyor da ondan :)
    [​IMG][​IMG]

12. floyd'lu modelleri de var abicim,şekil 1-A'da görüldüğü üzere.Hem de original floyd :wink: tek eksiği olan duncan designed'ları da değiştirdinmi misler gibi...

ben de schecterman fln mı olsam acaba? :D

13. Evet varmış ama bunlar baya tuzludur :) Çok kaliteli alete benziyor. Fiyatı hakkında bilgisi olan?

14. sudan ucuz.599$ :D

15. Bu yut dışı fiyatı sanırım. Türkiye'de kim satıyor, ne kadar satıyor bilen birileri varmı..? Gerçketen çok güzel gitar. Floyd'lusu süper.. :)

16. türkiye'de resmi distribütörlüğü yok...tek tük getirip satan varsa bilemiyeceğim ama ben hiç görmedim.

17. .....

18. Yuh ne diyim adamlar ton düğmesindeki "Push-Pull coil top" yazan kartonu bile aynından koymuşlar benim Cort S2900 ümde de aynından vardı :)

19. Floyd'lu olanın sitesinde donanımı krom. Kafaya koydum para biriktirip bu gitardan getirticem inşallah. Tam aradığım gibi özellikleri çok güzel, görüntü süper.

Birde arkadaşın başlığı iyice dağıttık. En iyisi başlığı Schecter vs. Ibanez SZ olarak değiştirelim... :)

Bu Sayfayı Paylaş