Gitarın jak girişi

'Elektro Gitarlar' forumunda ZakkWylde tarafından 24 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkdaşlar yeni gitar aldım 1hafta önce cort evl k6 birkaç gündür bir sorunum var jakı gitara takınca acayip bir dip gürültüsü oluyo jakı elimle biraz bastırınca düzeliyor ama çekince geri ses başlıyor içini açtım vidalarını filan söküp geri taktım düzelmedi ne yapabilirm..

2. jakı başka gitarda denediniz mi

ZakkWylde bunu beğendi.
  3. Evet eski gitarımda da denedim bir sorun yok jak ta.

4. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    Gitarın jackının girdiği kısmın vidalarını sök ve oraya gelen kabloyu kontrol et sağlammı bak. Daha sonrada resimde görmüş olduğun parçanın ön kısmında somun var onu kontrol et eğer gevşemiş durumdaysa onu sıkarak halledebilirsin.

ZakkWylde bunu beğendi.
  5. Dediğin gibi yaptım hocam kablo ya baktım sağlam somunlarıda sıktım düzgünce yine olmadı.

6. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    Belki lehim çatlamış olabilir. Gitarı aldığınız yere bir gösterin. Umarım hemen halledilebilecek bir sorundur.

ZakkWylde bunu beğendi.
  7. Gitarı 2.el aldım olmadı hafta sonu bir luthiere gösteririm

Kerem bunu beğendi.
  8. Jakı deliğe soktuğunda kablolardan birisine değiyor olabilir. Veya aktif manyetiklerden dolayıda olabilir mi?

ZakkWylde bunu beğendi.
  9. Öyle olacağını sanmam 2 gündür olmaya başladı daha öncesinde yoktu..

10. O zaman jak kablolardan birisine değiyordur içerde. Öylede değilse daha büyük bi sorun var demektir. O konularda büyükler devreye girmeli benimde bir bilgim yok.

ZakkWylde bunu beğendi.
  11. Sorunu hala çözemedim..

12. Up.

13. Sorunu çözmek için neler yaptın?

14. Yukarda yazanları tekrar tekrar yaptım..

15. Jack girişini sök, disardayken jacki takip dene

ZakkWylde bunu beğendi.
  16. jackı taktığında trak! diyemi geçiyor yoksa rahatmı girip çıkıyor? şayet gevşek ise temassızlık sorunu olabilir dışarı doğru + kısma temas eden pini içe doğru eyip sıkılaştırabilirsiniz bu genelde 2. yada sürekli takıp çıkartmaktan kaynaklı bir gevşemedir.bunların dışında kablonu kontrol edebilirsin başka bir kablo ile bağlamayı deneyebilirsin.aktif manyetik ise içinde takılı olan pil bitiyor olabilir genelde aktiflerde biterken dip görültüsü hışırtı gibi sorunlar yaratabilir. kolay gelsin..

ZakkWylde bunu beğendi.
  17. şuan evde değilim gidince denerim büyük ihtimal temassızlık var çünkü jakı elimle ittirince gürültü gidiyor.

18. Evet dediğiniz gibi trak diye geçiyor ama sanki diğer gitarımdan farklı gibi giriş şekli,jak ta bir sorun yok diğer gitarda denedim ,manyetiklerim aktif ama pili bitmiş değil bunuda denemiştim.

19. Dediğim gibi yap kabloları falan hareket ettir , hemde olay nedir gozunle görmüş olursun.

ZakkWylde bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş