Akustik gitar seçimi

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda lestattt tarafından 25 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar meraba.Gerçekten iyi bir akustik gitar veya elektro akustik gitar almak istiyorum.rock müzik içindir.Çok çeşit ve dikkat edilmesi gereken birçok konu var.tok ses tiz ses, ağaç seçimi...gibi.Akustik gitar konusunda fazla bir bilgim yok, uzun süredir elektro çalıyodum ama iyi bir akustik veya elektro akustik gitar sahibi olmak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.benim birkaç tane seçtiklerim var.bir bakarsanız :

1 -Ovation Mick Thomson MT37 -5 Elektro Akustik
    2 - Martin DCPA5K Akustik Gitar
    3 - Takamine EG543SC Elektro Akustik Gitar
    4 - Takamine EG523SC Jumbo Elektro Akustik Gitar
    5 - PRS Ancup Angelus Custom Elektro Akustik gitar

Bunlar benim bulabildiklerim.İncelerseniz ve önerilerinizi sunarsanız sevinirim

2. Ağaç iyiyse gitar iyidir mevzusu varya, akustikte çoook daha mühimdir. 800 1000 lira arası gitar bakındım geçen hafta arkadaş için, 4 5 mağaza gezdim, denedim bol bol. Birebir aynı marka model gitarlar arasında bile dağlar kadar fark olduğunu gördüm. Hangi şehirdesin bilmiyorum da bütçe yüksek gibi, git büyük şehilere, özellikle İstanbul a, dene bol bol.

Bi de poly cila olmasın abi :)

3. seagull marka akustikleri denemenizi tavsiye ederim

4. Sadece ağaç değil, ağacın nasıl işlendiği de çok önemli. Takamine, Yamaha, Lag... Bunlar benim gözlemlediğim kadarıyla orta seviyeler için gayet güzel gitarlar üreten firmalar ama "uzun deneme yanılmalarım sonucu" Yamaha gitarların baslarının daha güçlü, Lagların baslarının daha sönük ama genel daha doğal, apayrı bi seslerinin olduğunu, Takamine'ninse bu üçü arasında en dengeli sesi verdiğini farkettim. Hepsinin dreadnought kasaları için konuşuyorum bu arada.

Bu Sayfayı Paylaş