SX KY1 CUS22 hakkında...ve hatta SX hakkında...

http://www.senkop.com.tr/urun/173/sx-ky1-cus-22-na.htm

Gövde:Solid Maun, üstte gerçek Flame maple ağac kaplamaı
Sap:Maun,Thru neck
Tuşe:Rosewood,22 Fret
Burgular:Gold,Diecast
Renkler:AM,VSB,NA,T.BU

------------------

Öncelikle bu gitar hakkında ne düşünüyosunuz?Deneyen var mı?SX lerin düşük modelleri değilde üst modelleri hakkında ne düşünüyosunuz?Burada yazan thru neck (yekpare) gerçek midir yalan mıdır ve ne kadar etkisi vardır?

Kısaca bu gitar ve SX ler hakkında bilgiye ihtiyacım var...430ytl civarı fiyatı(peşin)

abi sitede 385 dolar diyo.bu paraya bu alınmaz.bence 100 $ daha koy git ibanez al.gül gibi uzun yıllar kullanırsın.şimdi bence bunun üstündeki flame maple a hiç güvenme.çok incedir.ve ses pek bi etkisi olmaz.ayrıca yok gönde maun sap maun.inanma.yani maundur ama ne kalitede.ayrıca manyetik kalitesi tartışılmaz bile burda.ayrıca bu gitar yekpare değil.yani bi kere buna benzer bi sx denemiştim.ama sapı odun giib gelmişti bana.tellerde yüksekti.ucuz modelleri işlevsel olabilir belki ama pahalı modellerine para verilmez bence.en baştada dediğim gibi 100$ daha ver ibanez yada iyi bir cort al.derim ben.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Kalitesini falan bilememde gün gelicek bunu satman gerekicek ve inan, baya zorlanırsın. Bu yönüylede ele almak lazım. Ayrıca yekpare değil alet cidden biraz yazış olmuş.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
rastansaga demiş ki:
Bu gitarlar set-neck, thru-neck(yekpare) değil, sallamışlar baya senkop'un sitesinde.

Ayrıca bu gitarlar Türkiye'de 3 katı fiyatlara satılıyor ve bu hiç hoşuma gitmiyor:

http://www.rondomusic.net/electricguitar.html

aynen o rondomusic yüzünden kafayı yedim,sinir oldum...bu arada senkop peşin fiyatada %15 indirim yapıyo o yüzden 430ytl gibi bir fiyata geliyo ki ben bu parayı da anca şubatın sonuna doğru denkleştircem yani daha da para koy muhabbetleri beni aşıyor arkadaşlar ama bu fiyata cort kx5 var.Acaba cort kx5 mi alsam(aslında istediğim kx1f ama yok pahalı o:))?
Yani bana 420ytl ye kadar gitar başka ne önerebilirsiniz?

SX KY1 CUS22 ( ya da başka herhangi bir sx,les paullerde olabilir,nası olsa %15 var :))
Cort kx5 mi yada başka birşey mi?

İkinci el düşünmüyorum,gitarı tamamen hobi amaçlı kullanacağım o yüzden tipine bakarak karar veriyorum,klavyesi rahat olsun ,tonu da kötü olmasın yeter ama manyak olsun demiyorum nası olsa profesyonel bir şekilde kullanmicam...(ama ikinci el kx1f olursa olur:))

senkop fiyatalrı uçurduğu gibi komik bir şekildede indiriyo insan neler döndüğünü anlıyo ama işte bile bile kazık yemek deniyo heralde buna=)

pekşi şubat sonuna kadar 420 ytl peşin çıakrtabiliyomuşsun madem.ve kx1f lamka istiyomuşsun.420 ytl peşin ver.250 milyon civarı bi eksiğin kalıyo kx1f için.onuda 6 ay taksit yaptır.35-40 milyon aylık taksit eder.buda her gün köşeye 1 milyon atsan aylık taksitlerini ödersin.yani bence almışken iyisini al derim.hele o kadar paran varken yazık olmasın paraya.kib.koaly gelsin.müzikle kal.:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hmm yaa gaza getirmeyin beni...ama öle düz mantık değil ben gitarı ve rp50limi sattım 270ytl'm oldu sonra şimdilik yemeden içmeden 100ytl biriktirebildim ama onun arada erime ihtimali ve gitar alma projemin uzama ihtimali var yani ben şubata kadar alim ki kurtulim diyom çünkü kendime hiç bakamıyom,rezillik yani,taksit olayına gelemem ki 35ytl taksit hiç veremem öğrencilik hali...AMA anca yaza alim gitarı dersem yavaş yavaş para biriktiririm ama bilmiyom şuan pek gitara ihtiyacım yok umarım sabrederim ve biriktiririm para(daha anfi alacam yaa)...ama ne bilim gitar evde durur çalmam ama satıncada kıymete biner bide ders alma durumum var ki illa gerek gitarı...hmmm şimdi kx1f yi istiyom ama zor ..hadi o olmadı diyelim yinede SX den uzak mı durayım yoksa kx5 mi yöneleyim...SX'in pek çok modeli var ki bu dediğim hakkında biraz resim buldum üstündeki desen gibi şey tam ortada kesişmiyo çok dandik gözüküyo ki bundan da soğudum gibi...

bi kaç yerde sx lerin les paul kasalarının baya iyi olduğunu duydum...

bence yine söylüyorum.taksite gir.birazda kasıl para biriktir.bende gitarımı taksitle aldım.gt-8 i tatile gitmeyip üstüne elektro akustik gitarımı satarak aldım.şimdi İnşallah yarısı peşin kalanı taksitle manyetik ve potans filan alcam.insan zora girmeyince para biriktirmez yada birikltirse bile harcar.ama taksite girince ya se.se. yada si.si. biriktiriyosun parayı. :LOL: tavsiyem budur.ama istemezsen sx den yine uzakdur.hele 350-400$ gibi bir paraya.kx1f in f'siz modeli var kx1 flame maple yok üstünde.fiyatı 30-40 $ daha ucuz.ona şansını dene.olmadı kx5 al.ama bende yine söylüyorum almışken iyisini al.ben eskiden akustik açlıyordum.o zaman bundan 3-4 sene önce 520 milyon vermiştim elektro akustik almıştım.o gitarı 2.5 sene çaldım ve sattığım ana kadar hiç biyerini değiştirmek istemedim.çünkü modifiyeye ihtiyacı yoktu.ama şimdiki elektrom çok iyi değil.onun için 2 de birde şurasını değiştirsem sesi iyileşirmi şunu mu yapsam bunu mu diyip duruyorum.onun için sen en başta güzel gitar al rahat et.bi dost tavsiyesi.:D kib.koaly gelsin.müzikle kalın.:D

bu arada hatırlatıyım.kx1 ve kx1f maun gövde ve sap.ama kx5 baswood body ve maple neck.yani tonu şunu bunu vs. si.kx1 gibi olmaz.özellikle metal çalcaksan aynı tadı vermez.kib.kolay gelsin.müzikle kal.:D

SX güzel gitardır arkadaşlar telecaster modeli ve strat modelleri

ama pahalı gitarda pahalı ekipmanlar var ayrıca markaya da para ödüyorsunuz seçim sizin

rastansaga demiş ki:
KX5 te bence çok iyi ve alabileceğin her SX e 10 basar.

hmm işte bende böyle bir yorum bekliyorum ,SX lerin herhangi bir modelini bile umursamamalıyım yani size göre,bu çok kötü olduğunu mu gösterir çünkü tamamiyle hobi amaçlı arada sırada elime alıp çalmak için alacağım gitarı yoksa profesyonel bir amacım yok...gitardan sonra anfide alacam,baya bi eksiğim var biraz ders alıcam sonrada kendi kendime arada sırada takılacam(programcılıkla uğraşıyorum)hatta birde wah pedalını kullanmayı öğrenmek istiyorum(birde bunun hakkında ufak bir bilgi verirseniz sevinirim kaç paradır gibi)...

Durum bu kısaca tamamiyle hobi amaçlı alacam gitarı o yüzden şekli birinci planda tutuyorum sonra klavyesi rahat olsun,tonu da fena olmazsa iyi olur(Metallica ya da Kurban daki distortion tonunu elde edebilirsem yeter, zaten diğerleri bir şekilde oluyo ama önceden Cort Strat-3T ile yapamadım bunu)...Ve son olarak 15watt anfi için Laney mi yoksa Amteq mi? Stage müziğe gittiğimde sormuştum Laney var mı diye?Bana 15wattlık düşünüyosan fazla para vermene gerek yok aynı işi görür dediler Amteqler için http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=194&gid=84&rnd=0,2945994
işte bu anfi acaba çok kötümüdür çünkü kafama yattı,hem fiyatı uygun hemde özellikleri baya bi dolgun,giriş çıkışlar gibi...

abi bildiklerimden duyduklarımdan yola çıkarak 15 watt anfinin çok bi kimliği olmasığı biliyorum.onun için marka fark etmez.ayrıca evde uğraşcam diyosun.güzel.eğer 150-200 $ verip bi sx alcaksan al.ama yok 400 $ verip alcaksan.alma cort al.anladın mı? ucuz serilerde performansı iidir sxlerin.ama yüksek ücretlerde paranın hakkını vermez.burdada cort devreye girer.paranın hakkını verir.pedal medal demişsin.ucuz bi prosesör al.senin işini görür.tonları onla elde edersin.bu arada metallica kuırban tonu diyosan telecaster tipinde gitar alma.(tip önemli dediğin için söylüyorum yani beğenir tipini alırsın falan)telecaster tipi gitarların soundu yumşaktır.öyle bol distorion alamazsın odan.onla en fazla duman tarzı müzik yapılır.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Telecaster için uyardığın için saol ama biliyordum birde bende rp50 vardı çok digital geliyodu ses (aslında ben fazla ayarlayamadım ama) şöyle saf distoriton tonu elde edememiştim,zaten ya ucuz 100dolar civarı ya prosösör bulacam(rp50den başka var mı bilmem:))ya da anfi alacam(Ampteq midir nedir o 130ytl gibi bişey) ama asıl ben şu wah pedallarını merak ediyorum(buna başka bir isim mi veriliyor yoksa:cry baby markası mı ne tam bilgim yok...Ama bu kirk'ün demir'in çok kullandığı şey(!))

Bu arada baya bi SX'lerden soğudum,aslında iyi oldu healde birde bu SX'lerin fiyatlarını görüce insan çılgına dönüyo,mesela cortların fiyatları normalken SXler en az 2 katı...Neyse ben araştırmaya devam ediyorum...

Cort kx5? kx1f yada kx1 zor gibi gözüküyo ama olursa ilk onlar var aklımda...
Cort x6 yada kasabildiğim yere kadar gelip x11 mi alsam?
Cort Z42-WR (Zenox Serisi)?
(not:strat kasa bişi düşünmüyorum,cort strat-3t ile yeteri kadar strat çaldım:))
Cort m200 var ama bu çok iyi değil heralde en azından diğerlerine göre...

ve son olarak da başka önerebileceğiniz gitar modelleri var mı(SX les paul??:))?Daha pahalısı şart değil,şuda işini görür senin bide şuna bak diyebilirsiniz ki artan parayla daha erken bi zamanda alabileyim anfi...

bu arada teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için...

Metallica'daki ve Kurbandaki o yoğun distortion tonunu elde etmek istiyorum onun dışında bu aralar fırlayan dorian/çilekeş/deja-vu gibi alternatif çalmak istiyorum bazen blues soloları falan(istediğim noktayı yazıyorum yoksa şuanki durumum iyi değil)...Ama dediğim gibi arada sırada çalacağım için o an nasılsam ne içimden geliyosa yani fazla aman burada ses niye böyle değil demem heralde...Ama denildiği üzere telecasterlada iyi bir distortion elde edilmez...Çift humbuckerlı bir şey arıyorum heralde...Yani bana abi almışken para kasıp şunu al demeyin,hatta abi şu işini görür derseniz daha iyi olur:p Tarz olarak karışık kısaca...

Aslında abartmak istemiyorum,param biriksin gidip hangisi hoşuma giderse alim(aslında anlayan biriyle gitmak lazım) ama işte piyasayı merak ettim hangi gitar nasıldır diye ve galiba içinde kayboldum bunun:) şimdi kafamda sadece SX-Cort savaşı var...Yani SX işimi görcek gibiyse(ki bunu denemek lazım)Cort x11 için falan fazla kasmim bi les paul SX alim...

Yani arkadaşlar bana yardımcı olun ama esnek olun ,ton farkı falan o kadar mühim bir şey değil,15wattlık bir anfi kullanacam,evde kullanacam ve profesyonel bir kayıt falan düşünmüyorum ilerde...Ama klavyesinin rahat olmasını istiyorum biraz klavyeye yakın olmasını..bilmiyom bu iyimidir ama bi gitar görmüştüm ellerin klavyede kayıyodu adeta...

hocam ikinci el düşünüyo olsaydın 400$ civarına çok güzel ikinci el gitarlar var.evladiyelik kullanırsın evde kullancaksan.istediğin tonlarıda verir.ama ikinci el istemiyorum diyosan.sana heö blues hem sert rock yapmak için bi kaç gitar var aklımda.bunlardan biri cort Z44.bunu alabilirsin.ama eğer diyosanki 200$ lık bi gitarda benim işimi görür.o zaman git sx al.200$ lık cort dan daha iidir.ama 400$lık cortda 400$ lık sx den daha iidir.aradaki oran mantığını anlatabilmişimdir umarım.bu arada m520 yi de önerebilirim corttan.ama corttan önerdiklerim yaklaşık 400$ lık gitarlar dediğim gibi.yani artık kararını sen ver.200$ çıkarım diyosan sx al.ama 400$ param olur diyosan git önerdiğim gitarlardan birini al.yada daha arada bi fiyata ikinci el bi şey al.kib.kolay gelsin.müzikle kal.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
hocam ikinci el düşünüyo olsaydın 400$ civarına çok güzel ikinci el gitarlar var.evladiyelik kullanırsın evde kullancaksan.istediğin tonlarıda verir.ama ikinci el istemiyorum diyosan.sana heö blues hem sert rock yapmak için bi kaç gitar var aklımda.bunlardan biri cort Z44.bunu alabilirsin.ama eğer diyosanki 200$ lık bi gitarda benim işimi görür.o zaman git sx al.200$ lık cort dan daha iidir.ama 400$lık cortda 400$ lık sx den daha iidir.aradaki oran mantığını anlatabilmişimdir umarım.bu arada m520 yi de önerebilirim corttan.ama corttan önerdiklerim yaklaşık 400$ lık gitarlar dediğim gibi.yani artık kararını sen ver.200$ çıkarım diyosan sx al.ama 400$ param olur diyosan git önerdiğim gitarlardan birini al.yada daha arada bi fiyata ikinci el bi şey al.kib.kolay gelsin.müzikle kal.:D

hmm evet anladım gibi,250dolar civarı bir sx les paul alabilirm ki bu 250dolarlık bir corttan daha iyidir(x2,m200 gbi)...saol arkadaşım iyi oldu bu aklımda kalsın...ben para biriktirmeye doğru devam edim ama eğer elime fazla para geçerse sx den vazgeçeyim yani...gerçi sx lerde %15 indirim var peşinde o yüzden fiyatlar yalan yani...neyse z44 ün fiyatına bakim ben...

Geri