Ultra-g Nin 4x12 Kabin Simulasyonu-ses Örneği Eklendi

arkadaşlar bu cihaz ile şöyle bir şemayla evde kayıt yapabilme imkanım varmı? Kafa kabinim var fakat kayıt için mikrofonlama olayı bütçemi aşıyor.

Gitar - wah - Zw-44(boost) - Tbx150h(dist kanalında ve amfinin driveını kullandığım için fx looptaki sendden çıkış alarak) - Di box - 10 band eq - bilgisayarın mikrofon girişi(bildiğimiz 3.5 mm) ve herhangi bir yazılım (cubase olur guitar rig olur) ordan kayıt. bu şekilde bir bağlantı ile kayıt mümkünmüdür?

Tabi ki mümkün, 10band eq olayının yerini amfiden önce, amfiden hemen sonra olarak da deneyebilirsin, daha iyi tonlamalar yapabilirsin gibi geliyor dibox tan önce, yalnız şu var, amfiden direk çıkış alman daha mantıklı olur, araya power amp girmesi olayın şeklini değiştirir fazlaca.

Tekrar bir kontrol et, sanmıyorum böyle bir şey olacağını, oluyorsa da öğrenelim neymiş. Power amp ın da devreye giriyor olması, neden zarar versin ki ?

Bağladığın kabini load olarak mı görüyor cihaz o zaman? Çünkü öyle değilse speaker kablosu ciddi zarar verebilir UltraG'ye. (ya da ben yanlış anladım?)
Evet, bağladığın kabini load olarak görüyor. Kabin ya da attenuator bağlamadan power amp çıkışını alete takıp ordan miksere gidersen alet zarar görür.

böyle bir yazı var iki sayfa önde

Şaşırdım, aletin kullanma kılavuzu vs. var mı elinde, zamanım olsa ben bakardım netten aslında, merak ettim. ultra g yi çok uzun süre kullandım yeni sattım sayılır, hemen hemen her şekilde de kullandım hiç sorun çıkmadı. Allah allah.

bende cihaz yok almadan önce bir ön araştırma yapıyorumda. o dediğim şemada kayıt yapsın yeter. çok profesyonel stüdyo kaydı gibi soundlara ihtiyacım yok zaten telefon kamerasından daha iyi olsun yeter...

Behringer ultra g - hughes&kettner red box - palmer PDI09 bü üçlemeden hangisi sizce kabin sim olarak daha iyi sonuç verir.Üçünüde denemedim.Ama birini alacağım.Karşılaştırma yapan varsa yardımcı olabilir mi?
Gitar -dist -kabin sim -mixer ..şeklinde sıralama olacak.

Detaylarını vermek için çok uzun yazmak lazım ama kısaca sıralamak gerekirse : bütçe müsait ise kabin simulasyonu başarı sıralaması palmer PDI09 > hughes&kettner red box > Behringer ultra-g .

Bütçe müsait değil ve fiyat/performans ürünü aranıyorsa da Behringer ultra-g gayet iyi iş görecektir.

Behringer ultra g - hughes&kettner red box - palmer PDI09 bü üçlemeden hangisi sizce kabin sim olarak daha iyi sonuç verir.Üçünüde denemedim.Ama birini alacağım.Karşılaştırma yapan varsa yardımcı olabilir mi?
Gitar -dist -kabin sim -mixer ..şeklinde sıralama olacak.

Amfisiz ortamlarda dbox lı bir kabin simulasyonu tonaliteye çok büyük etkisi oluyor. 3 farklı seçenek için tonu göze aldığımda üçü arasında pek uçurumlar yok gibi fiyat olarak, o halde ilk seçeneğimi palmerden yana kullanayim.

Arkadaşlar ultra-g de ve diğer di-box larda bir thru bir de balanslı çıkış var sanırım. bunlar tam olarak hangi durumlarda ne için kullanılıyor ?
Köprüden önce son çıkış, sinyal seviyesini düşürmeden direk olarak bir çıkış veriyor, bunu da dilersen amfine girebiliyorsun. Balanslı çıkışı da miksere girebilirsin, ses kartına girebilirsin. Örneğin gitarını inputtan taktın, thru çıkışından amfiye gönderdin, balanslı çıkıştan da ses kartına girdin. Amfini mikrofonlayıp kayıt ederken balanslı çıkıştan da işlenmemiş sinyali kaydedebilirsin ve daha sonra reamp yapabilirsin. Aklıma gelmeyen veya bilmediğim başka kullanım alanları da mevcut.

TMM_ANY_DI_BOX.png

peki şimdi thru sinyal değişmeden amfiye gidiyor. balanslı çıkış da ses kartına bağlanıyor . peki amfiyi niye mikrofonlayıp kayıt alıyorlar . ses kartına , balanslı çıkıştan giden sinyal kayıt olmuyor mu . bir de sanırım pedal şeklinde kabin sim ler var . açıkçası kafam çok karıştı.(n) neyse ben merak ettiğimi direk sorayım bari. evde gitarı ve bir kaç pedalı bilgisayar hoparlörüne veya kulaklım amfisine bağlamak istesem bu alet veya benzeri ,işime yarar mı ?:):geek:

peki şimdi thru sinyal değişmeden amfiye gidiyor. balanslı çıkış da ses kartına bağlanıyor . peki amfiyi niye mikrofonlayıp kayıt alıyorlar . ses kartına , balanslı çıkıştan giden sinyal kayıt olmuyor mu . bir de sanırım pedal şeklinde kabin sim ler var . açıkçası kafam çok karıştı.(n) neyse ben merak ettiğimi direk sorayım bari. evde gitarı ve bir kaç pedalı bilgisayar hoparlörüne veya kulaklım amfisine bağlamak istesem bu alet veya benzeri ,işime yarar mı ?:):geek:

Behringer sıradan bir kabin sim barındırıyor. Mikrofonlama ile çok farklı tonlamalar almak mümkün.

Ultra G sadece Ground lift de iyi. Frekans karışması gibi sorunları çözüyor.
Bunun dışında Hum problemi ve kabin similasyonları başarılı değil.

Ortalama seviyenin altında bir cihaz. Daha iyisi elbette var. fakat sizin için hangi özellik daha önemli? Frekans sorunu mu yaşıyorsunuz? dip gürültüsü mü? kabin mi?

Ultra G sadece Ground lift de iyi. Frekans karışması gibi sorunları çözüyor.
Bunun dışında Hum problemi ve kabin similasyonları başarılı değil.

Ortalama seviyenin altında bir cihaz. Daha iyisi elbette var. fakat sizin için hangi özellik daha önemli? Frekans sorunu mu yaşıyorsunuz? dip gürültüsü mü? kabin mi?
Rock-Metal tarzında çalıyoruz ve miksere direkt giriş yapmam isteniyor.
Amfi taşıma imkanım yok. Şuan tecrübem olmadığı için arayış içindeyim.
Çok yüksek fiyatlı olmayan bir pedal var mıdır.

Geri