Ultra-g Nin 4x12 Kabin Simulasyonu-ses Örneği Eklendi

Şöyle bir sıkıntı olabilir arkadaşın setup da
Amt E1 de evet cab sim var da Amt setupdaki son pedal olmayabilir Bu durumda ne yapmak gerek?

Cab sim çıkışı da bildiğimiz jak çıkışı değil mi? Oradan çıkıp herhangi bir pedala girilebilir hiçbir şey olmamış gibi. Balanslı hale getirme işi XLR jakla oluyor diye biliyorum zaten, Cab Sim dediğiniz çıkış basit bir eq yalnızca. Yani oradan çıkan sinyal hala balanssızdır, herhangi bir pedal çıkışı gibi işte. Yanlışım varsa düzeltin tabii.

Cab sim çıkışı da bildiğimiz jak çıkışı değil mi? Oradan çıkıp herhangi bir pedala girilebilir hiçbir şey olmamış gibi. Balanslı hale getirme işi XLR jakla oluyor diye biliyorum zaten, Cab Sim dediğiniz çıkış basit bir eq yalnızca. Yani oradan çıkan sinyal hala balanssızdır, herhangi bir pedal çıkışı gibi işte. Yanlışım varsa düzeltin tabii.

Selamlar,

3 iletkeni olan her şeyle balanslı sinyal taşıyabilirsiniz. 1/4 TRS ile de balanslı sinyal taşınabilir.

Selamlar,

3 iletkeni olan her şeyle balanslı sinyal taşıyabilirsiniz. 1/4 TRS ile de balanslı sinyal taşınabilir.

O da var evet doğru. Yine de sonuçta o çıkışlardan balanssız sinyal geliyor demek istemiştim aslında :) TRS değil de TS içindir herhalde...

Vakti gelmişken yeri değilse de sorayım o zaman hocam, XLR ile TRS arasında hiçbir fark olur mu peki ses kalitesi ya da Noise vs. açısından? Diğer bir sorum da, TS jak çıkışına TRS takılabilir mi, bir sorun olur mu?

İkisi de belli bir kalitenin üzerindeyse blind test'te "bu XLR'dır, bu da TRS'tir" diyecek bir babayiğit yok. XLR'ın TRS'e üstünlüğü ve avantajı kilit mekanizması, kalabalık sahnelerde vs. olabildiğince kablonun yerinden kurtulması gibi aksaklıkları engellemek. Özetle fiziksel olarak daha kallavi. Bir diğer husus da TRS'i saplarken yerine oturana kadar sıcak uç diğer terminalleri de yalıyor. XLR'da bu durum yok.

TS jack çıkışına TRS bağlanır tabi ama bir terminal boşta kalır (ring) ve sadece boşa maliyet olur.

4 iletkenli mikrofonlu telefon kulaklıkları var şimdi mesela (sağ, sol, mikrofon, toprak). Bildiğimiz 3.5mm yine ancak geriye dönük uyumlu olarak çalışıyor, 1999 üretimi bir discman'e saplarsanız çalışması gerektiği gibi çalışacaktır. TS çıkışa TRS saplamak ile aynı şey.

Balanslı hale getirmek çıkışı XLR yapmak değil sadece. Bildigim kadariyla amt nin cabsim cikisi ayni zamanda balansli. XLR sadece fiziksel bir durum Tam detaylı bilmiyorum ama balansda sinyal seviyesinde değişiklik oluyor. @Dog The Bounty Hunter in dediği gibi volumela filan bir şekil halloluyordur herhalde mixerde

Bir ara Laney irt pulse a çok niyetlenmiştim sonra bu video yu görünce sinirim zıpladı. Adam setup sonuna behringer koymuş pedal da Cab sim filan olmasına ragmen

Yorumu olan?

Balanslı hale getirmek çıkışı XLR yapmak değil sadece. Bildigim kadariyla amt nin cabsim cikisi ayni zamanda balansli. XLR sadece fiziksel bir durum Tam detaylı bilmiyorum ama balansda sinyal seviyesinde değişiklik oluyor. @Dog The Bounty Hunter in dediği gibi volumela filan bir şekil halloluyordur herhalde mixerde

Evet sinyal seviyesi genelde balanslı durumdayken daha aşağıda oluyor, tam hatırlamıyorum bir 20 db civarlarında düştüğünü görebiliyoruz. Ben yalnızca çıkışı XLR yapıyor da demedim ki hem :) XLR gibi üç iletkenli bir şey lazım anlamında dedim; tüm buna karşılık pek çok kullananı normal mono jakla kullanıyordur muhtemelen, tabii balanslı çıkış veriyor dediniz diye söylüyorum. Ben bilmiyordum o şekilde tasarladıklarını. O halde AMT'de her türlü özellik mevcut :) Geriye kabloyu/jakı düzgün seçmek kalıyor, balanslı sinyal için, ekstradan Di-box'a gerek yok diyelim @srv975

Geri