Ultra-g Nin 4x12 Kabin Simulasyonu-ses Örneği Eklendi

Ultra G Hakkında Yardım Lütfen

Başka bir arkadaşta benimkine yakın bi soru sordu ama benim sorum biraz daha farklı.Ben Boss Me 50 kullanıyorum.Amfimse Fender Frontman 2 25 watt.Sorum şu yani bu ultra g denen aletle illaki pc ya da mixere mi girmek lazım.Amfiye girsem ve kabin simulatörünü açsam daha güzel bir ton alabilirmiyim?

arkadaşlar bütün sayfaları okudum ve bu ultra g nin manyak bişey olduğunu anladım ve tam benim istediğim bir şey. yanlız şu xlr olayını anlayamadım . ultra g den çıkış sadece bu bizim bildiğimiz hani ses kartının line girişi varya onun gibi mi? bende rp100a ve mt-2 var gitarda ibanez S470dx. rp100a nın amfi simülatörleri hiç hoşuma gitmiyor o bakımdan bu alet işimi görür herelde.

bLUeANgEL demiş ki:
arkadaşlar bütün sayfaları okudum ve bu ultra g nin manyak bişey olduğunu anladım ve tam benim istediğim bir şey. yanlız şu xlr olayını anlayamadım . ultra g den çıkış sadece bu bizim bildiğimiz hani ses kartının line girişi varya onun gibi mi? bende rp100a ve mt-2 var gitarda ibanez S470dx. rp100a nın amfi simülatörleri hiç hoşuma gitmiyor o bakımdan bu alet işimi görür herelde.

direk mixere girerken işine yaraya bilir.ama denemen lazım denemeden alma.xlr giriş ise aşağıda resimde gördüğün 3 telli yuvarlak giriş.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

GI100-large.jpg

bunun üzerine bi tanede anfi simülasyonu yapan behringer GDI21 yada sansamp gt-2 veya triac koyarsan gayet başarılı bi sonuç verir.tabii sonunu ultra g koyarsan.bu tarzda kullananları gördüm.direk sisteme giriyolardı gayette başarılıydılar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ben olsam GDI21 bağlamazdım, zaten MT-2 var.
Son günlerde benim de kanıma girmeye başladı bu alet. Ama boyutu bana göre çok büyük(Taşıma açısından). Keşke pedal boyunda falan olsaydı... Aslında evde kullanmayı planlıyorum (evdeki Marshall VS30R'yi desteklemek için) ama sounduma yerleşir de ona alışırsam illaki taşımam gerekecek, o zaman herşey altüst olacak... :roll: Akıl verebilecek birisi var mı?

Bence oldukça büyük ve şekilsiz... Nereye koyacağım? Kocaman Warlock, kocaman BCB-60... Bunlar yetmiyor gibi bir de Ultra-G... Aklım almıyo bunları birarada taşımayı... Yoksa hemen alacağım...

ya dizaynı güzel ya bence setup ın sonuna eklesen hoş durur bence ama birsürü stompbox ın arasında sırıtır mı bilemem.. :) analog toplamanın zorluğu bu işte napabilirsin ki başka , kendi set up ınla bir dene bence ,belki çok hoşuna gider alırsın.. :LOL:

Hoşuma gideceğinden eminim ama anlamıyorsun, koyacak yer yok... ,Sırıtma meselesi falan değil... Neyse...
Umarım stompbox versiyonu çıkar kısa zamanda... :roll:

zevk meselesi baba.. :) sen öyle diyorsan mutlaka sebebin vardır ki senin için çook buyuk zorluk oluyor anlaşılan.. :roll: inşallah çıkar stompbox model , ne diyelim, bekliyicez..

gorkyeah demiş ki:
preampsız setupıma ultra-g koysam yeterli olmaz mı? preamp şart mıdır?

preampsız olur tabi ki.ama bence bi preamp tonunu daha çok şekillendirir.analog tonlarını daha rahat ayarlamanı sağlar vs.bence sen set upını al yanına behringer satan bi yere götür.ilk başta tek ultra g ye bağla dene.sonra araya bide GDI 21 gibib i preamp koy dene.hangisinin sonucundna memnunsan ona göre ya 2sini birden al.yada tek ultra g.zaten ikiside 80 er milyon civarı çok pahalı cihazlar değiller.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri