The Winery Dogs (Richie Kotzen, Billy Sheehan, Mike Portnoy)

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda blink tarafından 26 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba. Gün geçmiyor ki yeni bir albüm, yeni grup projesi duymayalım bu müzik dünyasında. Aslında güzel de oluyor bu hareketlilik, müzik piyasasının kıskacında ve tıkanıklığında yaratıcı fikirler ve albümler bir çıkış yolu da gösteriyor aynı zamanda. Bazen takip etmekte zorlansak da kulağımıza çalınan haberleri sizlerle paylaşmak da bir görevimiz.
  [​IMG]
  Richie Kotzen; uzun bir süre solo olarak çalıştıktan sonra bir projeye imza atmaya karar verdi sanırım. Yine bir proje grubu, adı The Winery Dogs. Bas gitarda Billy Sheehan (Mr. Big), davulda ise Mike Portnoy(Adrenalin Mob, Flying Colors, ex-Dream Theater). Bu inanılmaz üçlü, var güçleriyle Mayıs ayında çıkarmayı planladıkları albüm üzerinde çalışıyorlar. Bakalım biz müzik severleri nasıl bir ziyafet bekliyor.
  Alıntı : http://www.birinciblog.com/taze-taze-albumler-yeni-projeler/

  ve ilk meyve
   
 2. Kra

  Kra

  Pek tatmin edici bul(a)madım ilk meyveyi, umarım albüm sağlam olur.
   
 3. Guzel bir haber, hepsi enstrumanlarinda kendilerini kanitlamis muzisyenler :)
   
 4. link burda

   
 5. Üçünü de ayrı ayrı çok sevmeme rağmen oluşumlarından tat alamadım.
   
 6. ticari amaçlı bir super band seklinde gorulse de bence üçlü sinerji gerçekten oturmuş bir grup. Piyasada bu sekilde birlesip proje yapılan bir cok calısma var fakat genel kanı musak kalite olarak basarısızlık iile sonuclanıyor. Mesela Portnoy Kotzen oncesinde John Sykes ile görüşmüş tam olacak ike sykesın ripleri devreye girmiş albumyapcam sonra bakalım fln der. The Wnery Dogs kurulur album yapar ama john sykes hala bir album yada bir calısma cıkaramamıstır. Ensturman hakimiyeti olarak dunya ustunde gitara hukmeden en iyi gitarist belkide Kotzzendir tartısılabilir bir konu belki ama bence ole. Bunu insalara ispatlama ve kanıtlama geregi duymuyor oyuzden çizgisi belli isteyen dinler isteyen dinlemez demişti ankara konserinde bana. billy sheehan zaten usturuplu bir adam gel cal goster degelip calıp gosteriyor david lee roth vai gibi isimlerle yaptıları ortada son 30 yılda. portnoy DT sonrasında bir sımarıklık icerisinde kendi kendini dunyanın en iyi bateristi yapan bir adam. muazzam bir yetenegi var ama en iyi degil. DT kendince pop star secmesi gibi baterist secmesi yaptı thomas lang, virgil donati, mike mangini ve marco minnemann bu dörtlü bir cok asamada portnoya ustunluk saglayabilcek adamlar ve mutavazi kisilikler ama portnoy sonrasında bunları bile kendinin altı yaptı piyasada. umarım The Wnery Dogs da Adrenaline Mob gibi portnoyun bir heyecanı olup sönmez....
   
 7. Billy Sheehan sevdiğim bir basscıdır sanki gençlik yıllarında gitarist olmak istemiş te bir gruba dahil olmak istediğinde "-abi gitaristimiz var istersen sana bassı verelim" türünden bir olaya maruz kalmış. Hep gitar kafayısla bass çalışı bundan sanırsam.
   
  Son düzenleme: 31 Aralık 2013
 8. Gelmiş geçmiş en taşşlı trio olmaya adaydırlar. Fakat Sheenan ve Kotzen, enstrümanlarında zamanlarının mega starları olmalarına rağmen, yeni nesil dinleyici ile pek bağ kuramadılar. Şu an yeni çoluk çocuğa karışmakta olan rocker kitlenin bir kenarda unuttuğu walkman'larin içinde, onlar da kaybolup gittiler. Belki Portnoy bu bakımdan onların kurtarıcıları olabilir. Ama yaptıkları bu güneşli Glam günleri müziğini, 2014'te kime satacaklar? Yine de sonsuz saygı diyorum.
   
  andysat bunu beğendi.
 9. Bu ekip ile ilgili olarak Kotzen'ın bir röportajında söyledikleri oldukça ilginçti. "İlk defa bir grubum oluyor " gibi bir şeyler dedi. Açıklaması da şöyle: Önceki grupları Poison ve Mr. Big zaten hali hazırda kurulmuş ve başarılı gruplardı, Kotzen bunlara sonradan katıldığını ifade etmek istiyordu. Ama ben yine de garip buldum. Kotzen 17 yaşından beri "gitar virtüözü" etiketi taşıyan ve 80'lerdeki neoklasik shred ekolünden kendini sıyırıp Stanley Clarke ile albüm yapmaya kadar gidebilmiş bir adam. Ama solo albümlerinin bazılarında herşeyi kendisi çalıyor, tek kişilk grup olmaktan sıkılmış herhalde.

  Yine de ben doğru düzgün bir grupla kaydettiği "Mother Head's Family Reunion" ve "Return of the Mother Head's Family Reunion" albümlerindeki groove ve emprovize anlayışlarını yukarıdaki Winery Dogs videosunda duyduğum ilk parçaya yeğlerim. Ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için aşağıdaki linkii ekledim. Bu parça bir cover, ama cover dediğin böyle çalınır; sabredip tümünü dinleyin ve Kotzen ile davulcu ve basçı arasındaki interplaye dikkat edin. (Kotzen'ın Mother Heads Family Reunion albümünden)...
  Sheehan ve Portnoy iyi eşlik müzisyenleri değil bence, ikisi de virtüöz ve assolist rolünü oynamayı seven adamlar:) Bıurada yaptığı müziği yapmak için Kotzen'ın onlara ihtiyacı da yok, Kotzen "Fever Dream" albümünden bu yana yapıyor zaten bu işleri. Bu üç isim gişe yapacaktır elbette, ama Kotzen esas şöyle yanına basta Richard Bona, davulda Steve Smith'i filan alacaktı ki...işte o zaman dadından yinmez olurdu...
  Albümü bulursam alırım yine de, o ayrı mesele. Ama bu grubun uzun ömürlü olacağını düşünmek pek gerçekçi gelmiyor bana.
   
  Son düzenleme: 2 Ocak 2014
 10. Richie Kotzen Yeni kasa range rover'dan inip merdivenlere doğru yürürken mekan sahibi tarafından ''iyi akşamlar efendim hoşgeldiniz'' diye karşılancak 50 yaş üstü amcalara benzemiş.
  kirli-kır renk sakal + kazak üstü atkı + dar kot pantolon + ilerlemiş yaşa rağmen fit vücut
  He bi de yanında billy sheehan yerine at süsü verilmiş 30'larında bir abla olması gerekiyordu.

  Sonuç :
  Bence olmamış
   
 11. Supergroupların özgün işlere imza attıklarını çok fazla göremezsiniz. Klası kanıtlamak amaçlı olduğundan panayır bozması oluyor genelde, fazla birşey beklememek lazım. Hit içermese de eğlencelik bir albüm olmuş.
   
  Son düzenleme: 13 Ekim 2015
  antbalci bunu beğendi.
 12. Portnoy'un o sersem pozları öldürüyor beni. 80lerde takılıp kalmış gibi herif imaj olarak. Bu kadar mı poz düşkünü olur adam.
   
  erenkavukcu bunu beğendi.
 13. Ben Winery Dogs'u genel yorumların aksine beğeniyorum. Bana kalırsa biraz tarz meselesi gibi geliyor bu grup, kişiden kişiye çok değişir gibi geliyor beğenip beğenmeme durumu.

  Röpörtajlarında hangisi bilmiyorum ama birinde elemanlardan biri şu tarz birşey söylemişti, Billy olsa gerek: ''Winery Dogs'da kimse belli bir ortak amaç veya tarz çerçevesinde müzik yapmıyor, Winery Dogs'da hepimiz kendi stilimiz nasılsa öyle çalıyoruz ve bunu harmanlıyoruz. Bizim müziğimizi duyan bir kişi bateristin Portnoy, gitar/vokal'in Kotzen ve bass gitaristin Sheehan olduğunu kolayca anlayabilir.'' Tam hatırlamıyorum ama böyle birşey söylenmişti bence de öyle. Gerçekten de bence 3 elemanın da backing track üstüne jam yapar gibi bir hali var. Tabi dediklerini harfiyen uygulayabildiklerini sanmıyorum elbet bazı yerlerde ister istemez farklı şekilde çalıyorlardır ancak ben grubun 3 elemanını da seven biri olarak baya keyf alıyorum dinlemekten 3 tane 3'te 1'i olmayan solo albüm çıkmış da birleşmiş gibi geliyor :)

  Yeni single'a gelecek olursak şahsen hiç beğenmedim, ilk albümde de Elevate single'ını çok beğenmemiştim zaten ama yine de bundan iyiydi bana kalırsa. İlk albümde ''Time Machine'', ''The Other Side'', ''Desire'' gibi beğendiğim şarkılar vardı ama bu 'Oblivion' hakkında hiçbirşeyi intro dışında. Kendimce daha ikinci-üçüncü dinleyişte yorum yapacak olursam:

  Başta bas ve gitar güzel bir progresif riffle giriyor. Sonra Billy'nin klasik hareketlerinden birinden sonra, Portnoy'un trampeti eşliğinde yine şahsen güzel bulduğum ana riffi dinliyoruz Kotzen'den. Ondan sonra Portnoy'da yine kendi stiline yönelik olduğunu düşündüğüm bir şekilde şarkıya bodoslama girmiş kickleriyle, ben burayı da beğendim Portnoy'un bu tarz hareketlerini sevdiğimden. Ancak bundan sonrasında herşeyi farklı beklerdim. Her arada cilülüculü progresif riffler olması ve bu kadar karman çorman şeyin arasından çok basit bir nakarat çıkması ve ikinci nakarattan sonra sanki hiç duymamışız gibi yine şarkıyı yine 90 derece çeviren o power chordlu rockumsu riff... Dağılmış dağılmış durmuş herşey bi türlü hiçbişeyin keyfine varamadım. Ancak Kotzen'in solosunu -yine belki kendisini sevdiğimden- beğendim. Genel olarak basit bir rock grubuyla Animals As Leaders tarzı progresif şeyler yapan iki grubu aynı anda dinliyormuşum ve ikisinden de lezzet alamamışım gibi geldi.

  Kendi şahsi yorumlarım tabiki :)
   
  Megadeth79 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş