Pentium D

intel geride kaldı artık.fazlada üretim yapamıyo anakart yönünde.pentium ise kendini geliştiriyo.ilerde ya intel in büyük bir çıkış yapması gerekiyo yadapentium yoluna ilerleyerek ve inteli unutturarak yoluna devam eder.

crazymuge demiş ki:
intel geride kaldı artık.fazlada üretim yapamıyo anakart yönünde.pentium ise kendini geliştiriyo.ilerde ya intel in büyük bir çıkış yapması gerekiyo yadapentium yoluna ilerleyerek ve inteli unutturarak yoluna devam eder.

Pentium,kendi yaratıcısını nereye solluyor?Sen Pentium ile AMD'yi karıştırdın herhalde...Pentium,Intel'in patentli markası...

kingofloss__ demiş ki:
crazymuge demiş ki:

Pentium,kendi yaratıcısını nereye solluyor?Sen Pentium ile AMD'yi karıştırdın herhalde...Pentium,Intel'in patentli markası...
evet şimdilik öyle :LOL:

crazymuge demiş ki:

Höyt. :LOL: Pentium, Intel için sadece işlemci serilerinde kullandığı isimden başka birşey değil.Sonomo,Celeron vs...

Sadece giriş seviyesindeki işlemciler pentium adı altında üretilecek.Onun dışında pentium serisinin ömrü bitti.Core Duo var artık.

Anakart üretimini kısmalarının nedeni, işlemcilere yüklenmek.Taşeronlara yaptırıyorlar.Şuanki durumuyla kimse intelden birşey koparamaz.Amd ise işlemci bazında intelle kapışacak düzeyde.Firma bazında intel kaça katlar orası tartışılır.

Geri