Uyku

Ortalama günde ne kadar uyuyorsunuz?

• Toplam oy veren
    1,275
bı ara roaccutane dıye bı ılac kullandım ınanılmaz etkıleı olan bı ılac.en fazla 2 saat uyuyabılıodum 2 saatın dakıkalara ındığını bıle hatırlıyorum basta bı ömur boyu devam edıceğını bıle düsünmüstüm bı acıdan az uyumak ısıme gelıyodu cunku uykunun hayatımın güzel saatlerını alıp göturen bıseyı olarak göruyodum ama yanılmısım uyku mukemmel bısey ya uyku gibisi yok zaten yarı ölüm olduğunu düsünüorum ölmek nası bazı seylerı unutturcaksa banada bunu hıssettıryo ve cok tatlı gelıyo uyumak

2 gece 3 gün uykusuz kalan,
yeri geldiginde durup dururken 18 saati askin uyuyabilen bi insan(insan misin sen!) oluverdim..

uyumadigima pisman oluyorum,
uyuduguma da pisman oluyorum..
uyumadim mi uyuyamiyorum, uyudum mu uyanamiyorum..

bütün gün stressten kafasi patlar insanin,
sorunlar teker teker sis gibi batar durur,
sonra uyuyacam dersin güzel güzel, sükredersin,
uyursun eninde sonunda uyumasina,
ama yok, rüyalar rahat birakmaz bu sefer,
uyandigina sükreder insan..
..saate bakana kadar.

ha takvime sakin bakma,
dogduguna pisman olursun.

ben yine uyuyamamaya başladım...
benim bütün dersler 8.40'ta başlayınca haliyle 6.30 da uyanıp 7.15'de evden çıkmam gerekiyor (evet, tam 1 buçuk saatte gidiyorum okula)
sonra hocalarımız sağolsun basıyolar ödevleri eve gelince onlarla uğraşıyorum yine gecenin köründe giriyorum yatağa...

geçmez bu yıl

uyumak bana da haram,dersler 7:30 da başlamaya başlıycak(evt yakın zmanda şu anda 7:45 te başlıyo çok fark var) bunun manası evden 6:45 gibi çıkmam oluyor
zaten öncesinde bir sürü şey yapıyorum insan insanı 6 da uyandırır mı olmaz böle iş

uyku ve uykusuzluk diye bir başlık vardı vakti zamanında ama uçmuş galiba, orada uzun uzun yazmıştım burada kısa keseyim.
6 saatten fazlası zaman israfı olan, ihtiyaç olmasının nedeni hala tam olarak bilinmeyen bir nevi yarı-ölüm hali...

uykunun hafif olması da ayrı bir illettir. alelade bir şey çıt etse uyanırsınız... ondan sonra tekrar uyumak mesele. zar zor uyudunuz, ufacık bir seste tekrar açılır gözler. dön başa. bela... deliksiz bir uyku uyuyamama, ertesi gün erkenden uyanma, baş dönmeleri, uyanıklıkla uyku arasında gidip gelmeler, anlatılanlara/yapılanlara konsantre olamamalar... bir gün önce uyuyamamayla ve günün yorgunluğuyla akşam uykunun erkenden gelmesi daha başka bir dert. anlat anlat bitmez yani :]

ya ben 2.öğretimim,yani uyku düzenim falan yok.derslerim akşam 5te başlıyo ve bu yüzden o saatlere kadar uyuyabiliyorum.hatta bir gün sabah halk oyunları provalarına gittim,akşam 5'te ve 7 buçukta derslere girdim,derslerden çıkıp halısahaya gittim ve o gece 17 saat uyudum.ankette 17 saati işaretliyecektim ama şıklarda yoktu :LOL: :LOL: :LOL:

geçen hafta ben şöyle bir özelliğimi farkettim;ben uzun süre uykusuz kalabiliyorum.ama uykudan uyanamıyorum.hatta bu konuda benimle ilgili bir espri var açlıktan uyandığıma dair.neymiş;serum taksalar 3 gün uyuyabilirmişim :LOL:

marzaleka demiş ki:
ya ben 2.öğretimim,yani uyku düzenim falan yok.derslerim akşam 5te başlıyo ve bu yüzden o saatlere kadar uyuyabiliyorum.

sen iş hayatına başla sonra görürsün o saate kadar uyumak nasıl oluyor :) belki öğleden sonra bir iş bulursun hani yarım gün ama oda seni geçindirmez aç kalırsın :)

siyahnur demiş ki:
marzaleka demiş ki:
ya ben 2.öğretimim,yani uyku düzenim falan yok.derslerim akşam 5te başlıyo ve bu yüzden o saatlere kadar uyuyabiliyorum.

sen iş hayatına başla sonra görürsün o saate kadar uyumak nasıl oluyor :) belki öğleden sonra bir iş bulursun hani yarım gün ama oda seni geçindirmez aç kalırsın :)

sanırım benim için en uygun iş,gece bekçiliği :LOL:

7-8 saat arasında uyuyorum. Ama azaltmayı düşünüyorum. Çünkü insan hayatının 25 yılının uykuda geçmesi çok büyük bir kayıp. Rüya görmek yerine daha faydalı işler yapılabilir. :)

iyide Cirit o bünye ile alakalı ben çok denedim ama gözlerim ister istemez kapanıyor engel olamıyorum millet kahve çay içiyor uykusu açılsın diye ben kahve içince daha çok sızıyorum :) yani istemekle olmuyor ben denedim, birde uyku ihtiyacı kişiye göre değişiyormuş kimisi 5 saatte kendini dinç hissederken kimisi 8 saat yani istiyorum az uyuyayım olmuyor işte :)

yok hocam ya,o tamamen hurafe.ben denedim,3 gün uyku saatimi normal medeni insanların seviyesine indirdim ama 4.günün tamamında uyudum.vücudun alışması falan efsane :LOL:

marzaleka demiş ki:
yok hocam ya,o tamamen hurafe.ben denedim,3 gün uyku saatimi normal medeni insanların seviyesine indirdim ama 4.günün tamamında uyudum.vücudun alışması falan efsane :LOL:

:D Demek ki ne yaparsak yapalım, vücut ihtiyacı kadar uyuyor. Ben de ümitlenmiştim birkaç saat daha tasarruf ederim diye ama çöpe gitti umutlar. :D

Kaç saat değil ne kadar rahat uyuduğumuz daha önemli. 20 yıllık bir yatakta 15 saat kalsanız da işe yaramaz. Sigara içkiye para yatırmak yerine para biriktirip iyi bir yatak almak çok daha akıllıca.

Geri