En iyi gitar ders videoları

ya arkdaşlar benle arnkarda bu cd leri paylaşbilcek arkadaş varmıdır ya???? yok bulamıorm karnfilde bi yerden aldım rock discipline bozuk çıktı
şimdiden teşekkürle

bandito demiş ki:
Michael Romeo - The Guitar Chapter,,Alexi Laiho - Children Of Bodom - Reap N' Roll Licks berbat videolar tamamen ego tatmini gibi birşey olmuş yeni başlayanlar hiç öğrenemez iyi çalanlarında işine yaramaz marty friedman gerçekten çok güzel bir video emuleden hem video yu hemde tablarını indirebiliyosun.başka neler var acabaa :roll:

tabiki herkesin görüşü farklıdır ama romeo da sna pek katılmıyorum çünkü o vidyoyu az çok çalmış biri olarak belli bi düzeydeki kişilere yardımcı oluyo ben çok yararını gördüm mesela

forumda bulunan ve bulunmayan tum cd ler icin emule den basladım ındırmeye gunde 8 gb ındırdıgıme gore 15 gun ıcınde hepsı elımde olur. aslında 3 gunde de olur ama 150 tane de film 100 kadar da konser kaydı var sırada :) ankarada olan arkadaslara temın ederim istediklerini 6-7 tanesi bir dvd ediyo zaten. om ile bana ulasın. 2-3 hafta sonra gorusuruz.

Marty Friedman - Melodic Control , kesinlikle izlenilmesi gereken bir video diye düşünüyorum . Marty Friedman'ın rahat bi adam olması ve anlatabileceği herşeyi anlatmaya çalışmış olması ayrıca çokta kafa karıştırmamaya dikkat etmiş olması güzel olmuş özellikle :) Yani 1 saatlik videoda bakın bu alternatif , ahanda sweep aa bi konu daha var string skiping falan diyen bir video degil .

işin mantığını en temiz veren marty friedman...hızlanmak için petrucci rock discipline şart...diğerleri bence gitariste has tarzı öğrenmeye yarar birkaçda lick aklınızda ya kalır ya kalmaz...

beyler ilk sayfadan beri yazilan bir cok videoyu izledim onceden.cidden cogu cok egitici coguda show olarak yapilmis videolar ama soyle bisey varki gitar ogrenmek icin veya gelistirmek icin yapilan bu videolar yaklasik 1 saat veya daha kisa hadi 2 saat olsun

benim tavsiyem belli teknikleri ogrendikten sonra yani klasik olarak alternatif pick-tremolo-band-slide vs vs... extreem lerden bahsetmiyorum sweep-string pick gibi.bir armoni kitabi alip bunlari gitar klavyesine uyarliyarak etut etmek boylece hem teori hem pratik olarak ikiside ayni seviyede cok iyi bir sekilde ilerler.daha sonra cd lerle paralel calişilabilir ama hem armoni hemde pratik olarak sadece cd nin verdigi bilgiye guvenebileceginiz video gormedim ben.sigdiramazda sadece fikir verebilir bence.

gamlari cok iyi anlatmiş-hangi akor ustune hangi gam oldugunu soylemiş-falan filan bunlar 1 saatte ne kadar saglikli olabilirki eger oluyorsa frank gambale'nin improvisation made easier diye bir kitabi var alin bitirin ve fusion calmaya baslayin.aslinda bu birazda ne yapmak istediginize kalmiş "ben gordugumu calar gerisiylede ilgilenmem" de secenek.

bence sadece gitaristler izlenmeli bu videolarda yani belli bir birikimden sonra tarzi,calis stili sevilen begenilen yada tavsiye uzerine verilen videolar mesela bana pena tutus ve sag el pozisyonu icin al dimeola tavsiye eden cok olmustu.tabi pena tutus ve sag el pozisyonu kisinin el yapisina gore degisir ama bu adam cidden sanki olmasi gereken yerde tutuyo izleyince anliyosunuz
http://www.youtube.com/watch?v=sQ3HxD8kv9o

tabiki bu sadece benim gorusum katilmak katilmamak size kalmiş.ben ne muzik okuyorum nede gitar hocasiyim ama en yararli calişma bicimi bence bu.bu arada yanlis anlasilmasin videolari kotulemiyorum bende cogunu izledim hatta halada calisirim coguna.petrucci mesela cok severim ozellikle bastaki parmak acma egzersizleri her ne kadar kramp girsede ellere.

neyse fazla uzattim okul yuzunden gitar calamadigimdan cenem dustu :)

hepinize iyi calismalar

shangri_la demiş ki:
forumda bulunan ve bulunmayan tum cd ler icin emule den basladım ındırmeye gunde 8 gb ındırdıgıme gore 15 gun ıcınde hepsı elımde olur. aslında 3 gunde de olur ama 150 tane de film 100 kadar da konser kaydı var sırada :) ankarada olan arkadaslara temın ederim istediklerini 6-7 tanesi bir dvd ediyo zaten. om ile bana ulasın. 2-3 hafta sonra gorusuruz.

ö.m attım,görüşelim:)

İzmir'de bunları bulabileceğim bir yer varmı? özeelikle speed mechanics for lead guitar kitabını hiçbiryerde bulamadım.

Aytekcan demiş ki:
Marty Friedman - Melodic Control , kesinlikle izlenilmesi gereken bir video diye düşünüyorum . Marty Friedman'ın rahat bi adam olması ve anlatabileceği herşeyi anlatmaya çalışmış olması ayrıca çokta kafa karıştırmamaya dikkat etmiş olması güzel olmuş özellikle :) Yani 1 saatlik videoda bakın bu alternatif , ahanda sweep aa bi konu daha var string skiping falan diyen bir video degil .
Türkçe Altyazılımı izledin?
Varsa eğer altyazı sende p.m atabilirmisin?

Pek matah birşey olduğundan değil de daha çok çeşit olsun diye Patric Rondat 'ı ekleyeceğim- Elegy'nin gitaristi.

Vivaldi'nin 4 mevsimini çok sağlam elektroda çalışını dinlemiştim eğitim cd sini indirdim. Zaten cd nin ağırlıklı kısmı 4 mevsimi nasıl çaldığını göstermeye yönelik , arada yararlı şeyler kapabiliyor insan.

Dil fransızca maalesef uyarmadı demeyin.

Arkadaşlar ben de Frank Gambale in Chop builder eğitim videosu var fakat tabları bir türlü bulamadım,dolayısıyla çalışamıyorum.Eğer bulan veya elinde olan varsa gönderebilirsiniz sevinirim.

Geri