Ses kartı almayı düşünüyorum fakat...

F

fikrot

Öncelikle herkese merhaba.
Ben bilgisayara ses kartı almayı düşünüyorum fakat kayıt yapmak için değil tek istedigim kaliteli ses versin hi-fi standartlarında stereo ses benim için yeterli.Fakat çok altarnatif var forumdada inceledim,bir çok marka gördüm benim işimi en iyi şekilde görecek bir ses kartı arıyorum.
aslında söylede tarif edebiliriz.
Bas sesleri yumuşak ve geniş tizler detaylı ve gerçek zilsesleri kalitesinde,detaylı bir mid işte bukadar.
Sahne olayı geniş olmalı.Çok şeymi istedim :) Bu konularda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler.

Ses kartları hakkında kimsenin detaylı bilgisi yok sanırım hiç cevap veren yok.Daha önce creative SB 5.1 live digital almıştım hata yaptıgımı kartı alınca farkettim.Yine benzeri bir hata yapmak istemiyorum.

çok abartılı isteklerin yok aslında. üstelik beklentilerin de kayıt için de değil playback için. bu konuda sonsuz çözüm var tabiki ama creative pek önermiyorum. benzeri olan bir sürü kart var piyasada ama ben sana m-audio'nun revolution 7.1 modelini öneriyorum. bu kartın hem istediğin soundu sorunsuz sağlayabilecek konfigürasyona sahip olması ve isinin uzmanı bir firma tarafından üretilmesi hem de fiyat konusunda anormal bir durumun olmaması yeterince geçerli nedenler diye düsünüyorum.

reklam yapıyor gibi olmayayım ama şu linke göz atabilirsin: http://www.compel.com.tr/m-audio/audio/revolution/index.php

ESI Juli@ daha çok kayıt için kullanılır. Düşük latency değerleri ve çok iyi SNR değerleri var. 5+1 7+1 gibi surround ses çıktısı için Borknagarın dediği kartla ilgilenmelisin bence.

Geri