Washburn Wg587

wodyy demiş ki:
peki bu gitarın klavyesi diğer gitarlardan daha mı geniş ? bu gitarla akor basılır mı ? (F) vsvs.. türkiye de bu gitar için teller var mıdır ? peki biz 7. bulguya tel koymazsak yani 6 telli yaparsak sap ayarı bozulur mu ?

kusura bakmayın çok soru sordum (:)

almayı düşünüyorum da

son bi soruum olacak bu gitara fender usa manyetiği taksak nasıl olur ?

abi sen çok fantazi yapmışsın.:D fender usa manyetikler bence buna olmaz.zaten gitarın amacı sert tonlar vermek.extrem müzik yapmak.fender manyetikler yumuşaktır genelde.ayrıca 7 telli gitara 7 telli gitar için özel üretim manyetikler var onlardan alman gerekir.normal manyetikler olmaz.akor basma konusunda basarsın nolcak.en üst tele basma.yada bassanda fark etmez.mesela F demişsin en üst telede bare basarsın f in içinde fa do la vardır.üst tellde 1. perdeye basınca yine do ediyo.yani senin akorunu bozmaz.elin yetmiyosada ona basmazsın ve vurmazsın alttaki 6 teli normal gitar gibi kullanırsın.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Bu gitar bi zamanlar yurtdışındada 400-500$ civarıydı yanlış hatırlamıyorsam , bence şu an alınabilcek en güzel 7 telli. Yabi 200$ diye kalitesiz sanmayın bence satış stratejisi sadece. Şu an herkesin 7 telliye ilgisi giderek artıyor doğal olarak böyle bi indirim bence çok güzel bi taktik.

Manganın gitaristi felan sahnede kullanıyo. Yani sizin için kıstas olmayabilirde sonuçta sahnede kullanılabilcek kalitede bi alet param olursa alıcam bende

ulan ne meraklısı varmış beee.
ben bunun ticaretine girişecem diye espri yaptım ama gerçekten yapsammıki. :D:D
7 telli istiyosanız ne duruyonuzki
ah ulan bi solak olmayacaktımkiiii :D

arkadaşlar bu arada ibanez rg 7321 7 tellininde fiyatı 500$ a kadar düşmüş.yani bu peşin kaç olur dedim zuhale 500$ dedi.biraz daha pazarlık yapılabilir.şimdi düşündümde amerikadan 200$ a alsak 200$ sa kargo veririz.etti 400$.e bi 60-70 $ daha verdik mi burdan alırız direk ibanez 7321.ki şahsen İnşallah ben öyle yapacağım şubat başı gibi.İnşallah şu gitarımı satarsam onu alcam.:D buda bi alernatif aklınızda olsun diye söyledim.kib.kolay gelsin.müzike kalın.:D

arkadaşlar, Monster biraz anlatmış gitarı ama ben de bi iki burnumu sokayım dedim hemen...

efendim, şimdi washburn bu seriyi bitirdiği için gitarın fiyatı bu kadar düşmüş durumda... Yani ellerinde kalanları çıkrıyolar... gitara gelince, bence klavyesi oldukça rahat... yani tabi üst seviye bi ibanez ya da esp rahatlığı beklenemez ama rg470 ayarlarında diyebilirim... üzerindeki manyetikler de çok iyi olmamasına rağmen felaket de değil... diğer gitarım olan ex-350 nin üzerindeki emg'lerden az bişey daha zayıf kalıyor... tabi bunda gitarın sustaini fln da etkili olabilir...

sonracıma, amerikadan bu gitarı kargoyla getirtmek pek mantıklı değil... yani gümrükte problem çıkabilme ihtimali çok yüksek.. nitekim bu sebeple biz gitarı eylülde aldıktan sonra elimize geçmesi kasım sonunu buldu... amerikadan yakın zamanda gelecek biri varsa bu işe girmenizi öneririm yani... :) bu problemlerin dışında gitar kesinlikle 200$lık bi gitar değil onun altını çizmek istiyorum tekrar... zaten türkiye satış fiyatı da 750$ kdv dahil... 7 telliye bi ucundan bulaşmak isteyenler için keisnlikle ideal bi gitar... tremolo ve locking system yok gitarda... akor kaçırma problemi de ben yaşamadım bi sürü alternatif tuningle uğraşmama rağmen...

şimdilik bu kadar söyleyeceklerim... merak ettiğiniz bişey olursa sorabilirsiniz.. elimden geldiğince yardımcı olurum....

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar bu arada ibanez rg 7321 7 tellininde fiyatı 500$ a kadar düşmüş.yani bu peşin kaç olur dedim zuhale 500$ dedi.biraz daha pazarlık yapılabilir.şimdi düşündümde amerikadan 200$ a alsak 200$ sa kargo veririz.etti 400$.e bi 60-70 $ daha verdik mi burdan alırız direk ibanez 7321.ki şahsen İnşallah ben öyle yapacağım şubat başı gibi.İnşallah şu gitarımı satarsam onu alcam.:D buda bi alernatif aklınızda olsun diye söyledim.kib.kolay gelsin.müzike kalın.:D

konuyu dağıtmak istemiyorum ama buraya yazim,
geçtiğimiz yaz başı zuhalde rg 1527'ye 975 euro fiyat vermişlerdi.. eğer rg 7321 500 dolar ise tremolo olmamasına rağmen alınabilir gözüküyor-sonradan floyd rose takılabilir büyük ihtimal..çünkü washburn'u amerikadan getirtmek masraflı olabilir..

melihbozkurt84 demiş ki:

konuyu dağıtmak istemiyorum ama buraya yazim,
geçtiğimiz yaz başı zuhalde rg 1527'ye 975 euro fiyat vermişlerdi.. eğer rg 7321 500 dolar ise tremolo olmamasına rağmen alınabilir gözüküyor-sonradan floyd rose takılabilir büyük ihtimal..çünkü washburn'u amerikadan getirtmek masraflı olabilir..

1527 nin 975 euro olması çok normal. bu fiyat farkı sadece floyd dan kaynaklanmıyo 1527 prestige serisi bi gitar ama 7321 kore yapımı. arada işçilik farkı var Bu iki gitarda 7 telli olabilir ama farklı kategorideler karşılaştırma yapman biraz manasız olmuş

floyd rose olmasın zaten sevmiyorum ben fazla, inlay de fazla önemli değil, hadi diyelim single manyetiği de olmasın! peki diğer manyetikler aynı mıdır acaba! hangisi daha iyidir!?

walla blood anladığım kadarıyla sen rg370 le 7321 i karşılaştırıyosun....

ben seni direkt melihbozkurt a havale edeyim o 3 haftadır bu iki gitarı karşılaştırmasını yapıyo :D:D
gelince yazar bişeyler

yettim savulun len.:D açılın.

abi kafayı yiycem bu 2 gitar arasında 3 haftadır.bide ben bunların üstüne rg 320 fm ve epiphone lp standartıda aldım.ohh içinden çıkılmaz bi hal aldı.:D

sana rg 7321 ile rg 370dx arasında bir karşılaştırma yaparsam; birincisi yanlış biliyosun rg 7321 daha ucuz değil.daha pahalı.rg 370 in fiyatı 535$ civarı peşinde 468$ yapıyolar.rg 7321 in fiyatıda 553$ ve peşinde 500$ yapıyolar.şimdi aralarındaki farklar ise rg 370 de floyd rose var inlaylar var 2 hum 1 single var.bildiğimiz bi gitar.durukan alınma sakın.:D rg7321 dede.2 tane humbacker var.inlayler düz.sap güzel çekinme gayet rahat.ayırca 4 vidalı sabit köprü var.buda çok iyi bişey.tek sevmediğim yönü ise tek düz siyah olarak üretilmesi.düz siyah gitarlara gıcığım var.:D bu iki gitarıda aynı anfi ve aynı tonlarla sırası ile çaldım.açıkcası rg 370 in inf manyetikleri rg 7321 e göre daha iyi.ama tabiiki ikiside stock manyetik bi gün değiştirmek gerekli.manyetiği ben çok kafama takmıyorum.çünkü eline para geçince değiştirisin.bi kaç kişi 900$ altı 7 telli alınmaz falan dedi.ama ben pek takmıyorum.çünkü bunu sahnede kullanan bi sürü adam var.gerçekten iyi gruplar bunlar.işte aslında her ikisininde artısı ve eksisi var.karar vermek çok güç.ben yakında kafayı yiycem bu meseleden.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri