Stüdyo Kutu (tepki)

Evet stüdyonun kendisi fena değil lakin içeride çalışanların tavırlarını tüm müzisyenler bilir. Ben, biri hariç diğerlerini severdim lakin size olan bir olayı anlatacağım. Stüdyoya girdik anfiler bozuldu 2 saat anfi bekledik anfiler geldi, ardından vokalde sorunlar vardı. Stüdyodan çıktık daha sonra... Neyse bunlar olabilecek şeyler.
Ertesi hafta B stüdyolarından aldık provayı ve gene anfi bozuktu, anfi değiştirilirken kapı açılıp kapanıyordu, davulu, bası akord ederken doğal olarak sesler çıkıyordu aletlerden. Anfi değiştirildikten sonra bir arkadaş dışarı çıktı vokalle ilgili bir problemi söylemeye ve adamlar arkadaşımıza "Sen önce arkadaşlarına terbiye öğret istersen." demişler. Kapının açık olduğu 5 saniyede dışarı ses çıktı diye böyle bir lafı söylemek ne kadar doğru. Sen kim oluyorsun da terbiye öğretmeye çalışıyorsun insanlara. Orada tavırlarınla zaten en büyük terbiyesizliği sen yapıyorsun çalmaya gelen insanlara. Herkesi STÜDYO KUTU'ya gitmemeye ve protestoya çağırıyorum ve size buradan diğer alternatif stüdyoların telefonlarını veriyorum.
Ayrıca Stüdyo BİZZ'i öneririm. Ekipmanlar yeni, insanlar güleryüzlü.

Stüdyo Bizz 215 75 49
Stüdyo ÇSM 430 47 45
Stüdyo Allegro 419 73 97
Stüdyo Feedback 223 98 21
Stüdyo Raven 467 37 60

Kutu Stüdyosu çalışanlarının bu tavrı ezelden beri bu şekilde. Anlam veremediğimiz hareket ve sözlerle müşterilerine karşı yanlış bir tavır içerisindeler. Bu konuyu "Ankara'daki stüdyolar" başlığında da çok kez dile getirdik ancak stüdyo hala tercih edilenler arasında. Yeri ve bazen de diğer stüdyolarda yer bulunamaması sebebiyle tercih ediliyor olabilir. Ancak ne kadar müzikevi çalışanı ya da müzik yapmaya çalışan insanla konuştuysam herkes bu durumdan şikayetçi. Genel bir tepki söz konusu zaten uzun zamandır ama bu kişilerin durumdan haberdar olmasına rağmen aynı hareket ve tavırlarına devam etmesi çok enteresan. Üstelik geçenlerde Akay Caddesi'nde bir stüdyo daha açmışlar.

Gerçekten de anlamak zor.

Saygılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
silent_guitar demiş ki:
Kutu Stüdyosu çalışanlarının bu tavrı ezelden beri bu şekilde. Anlam veremediğimiz hareket ve sözlerle müşterilerine karşı yanlış bir tavır içerisindeler. Bu konuyu "Ankara'daki stüdyolar" başlığında da çok kez dile getirdik ancak stüdyo hala tercih edilenler arasında. Yeri ve bazen de diğer stüdyolarda yer bulunamaması sebebiyle tercih ediliyor olabilir. Ancak ne kadar müzikevi çalışanı ya da müzik yapmaya çalışan insanla konuştuysam herkes bu durumdan şikayetçi. Genel bir tepki söz konusu zaten uzun zamandır ama bu kişilerin durumdan haberdar olmasına rağmen aynı hareket ve tavırlarına devam etmesi çok enteresan. Üstelik geçenlerde Akay Caddesi'nde bir stüdyo daha açmışlar.

Gerçekten de anlamak zor.

Saygılar...

bir tanesi "Biliyorsunuz bizim müşteri seçmek gibi bir g.t kalkıklığımız var demişti elemanlardan. elemanlar bu durumun farkında, ikisi biraz daha iyi davranıyorlar ama tavırlar gene de kötü. hele bir tanesi gerçekten çok karaktersiz.

"Müşteri seçmek" ne demek? Böyle bir lüksleri olduğunu sanmıyorum. Ekmeklerini bizim sayemizde kazanıyorlar ve bize kendi istedikleri gibi değil bizim istediğimiz, hoşumuza gideceği şekilde yaklaşmak zorundalar. Madem müşterilerini seçiyorlarmış, neden telefon edildiği zaman bizden "Stüdyo Kutu prova alma kod numarası" sormuyorlar? Yani madem belli kriterleri var müşterileri için, neden biz denk gelmedik hiç o kriterlere?

Sen bankacı değilsin :!: Kredi vereceğin müşteriyi seçer gibi stüdyonda prova yapacak grubu öyle sürekli istediğin moda oturtamazsın. Bu şekilde devam ettikleri takdirde alınan saatlerde grubun gelmesini beklerler ancak, bir süre sonra da elleri bomboş kalır.

Hani biz düşünüyoruz, mantıklı yaklaşabiliyoruz ama bir de çok yeni gruplar var başka stüdyo bilmeyen, kendilerine yapılanı görmeyen. İşte bu yüzden de müşterileri hep var ve "Nasıl olsa geliyorlar, istediğimiz gibi davranız." mantığıyla devam edebiliyorlar. Ama herkes bir gün bunu anlayacak ve o gün iş işten geçecek Kutu için.

Sevgiler...

anlatılanı bizzat yaşamış biri olarak ben de derim ki şu adamlara daha fazla para kazandırmayalım. insanlara insan muamelesi yapmaktan uzak bu herifler. bu bi alt-üst ilişkisi veya ihtiyaç-muhtaç durumu deil, herkes bitakım problemler yaşar stüdyoda, yanlışlar yapılır ama insanca uyarılır. ama şu başlığın açılması ve en azından bizim KaraLeke olarak bi daha oraya gitmicek olmamız bile onların her ne kadar şeylerinde olmasa da haz verici bi durum.

Ben de eski Kutuzedelerdenim.Ben de orda başıma gelen bi hadiseyi anlatmak istiyorum.

B stüdyosunda 2 saatlik provamız vardı.Biliyorsunuz orda 2 adet twin pedal vardı:bi TAMA Iron Cobra ve bi Pearl.Biz stüdyoya girecekken odaya havalı bi tipler girdi."Bizim tarafa Iron Cobra ile bikaç tane zil atsana" dedi görevliye.Adam geldi B stüdyosundan TAMA I.C.yı söktü,öbür tarafa götürdü,ordaki çürümüş aleti bize verdi.Splash-China'yı falan oraya götürdü.Ben bi baktım davula,bi crash,bi ride kaldı.Twin de zaten bilirsin o pearl'ün halini.Çatlamış çıkıp duruyor.Bu adamlar b.k gibi para kazanıyolar bu neden böyle oluyor?Artı olarak neden böyle bi çifte standart var?Tamam biz öbür taraftakilere nazaran minör bi grup olabiliriz ama bu bizim onlardan az para verdiğimiz anlamına gelmez.

İnanmıcaksınız bu tür çirkinliklerden kurtulmak adına çok borç altına girdik arkadaşlarımızla kendi stüdyomuzu kurduk.Kafamız rahat.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tuncdogukan demiş ki:
Ben de eski Kutuzedelerdenim.Ben de orda başıma gelen bi hadiseyi anlatmak istiyorum.

B stüdyosunda 2 saatlik provamız vardı.Biliyorsunuz orda 2 adet twin pedal vardı:bi TAMA Iron Cobra ve bi Pearl.Biz stüdyoya girecekken odaya havalı bi tipler girdi."Bizim tarafa Iron Cobra ile bikaç tane zil atsana" dedi görevliye.Adam geldi B stüdyosundan TAMA I.C.yı söktü,öbür tarafa götürdü,ordaki çürümüş aleti bize verdi.Splash-China'yı falan oraya götürdü.Ben bi baktım davula,bi crash,bi ride kaldı.Twin de zaten bilirsin o pearl'ün halini.Çatlamış çıkıp duruyor.Bu adamlar b.k gibi para kazanıyolar bu neden böyle oluyor?Artı olarak neden böyle bi çifte standart var?Tamam biz öbür taraftakilere nazaran minör bi grup olabiliriz ama bu bizim onlardan az para verdiğimiz anlamına gelmez.

İnanmıcaksınız bu tür çirkinliklerden kurtulmak adına çok borç altına girdik arkadaşlarımızla kendi stüdyomuzu kurduk.Kafamız rahat.

sanırım çok magdur var. protestoya devam edelim, başlığın en üstünde alternatif stüdyoların telefonları var :)

Tepki göstermek, sayıp sövmek değildir.. En azından forumda değildir... Söz konusu stüdyo ile ilgili bir şikayetiniz varsa veya süregiden tartışma ile ilgili bir görüşünüz varsa belirtin.. Aksi takdirde söylenmelerinizi lütfen kendinize saklayın.. Ne de olsa burası bir Flame kategorisi değil...

Bu tarz tepki başlıklarında nedense hep olay bir süre sonra deşarja dönüyor.. O yüzden başlığın içerisinde uyarıyı yapayım dedim..

SwaLLoweD demiş ki:
Tepki göstermek, sayıp sövmek değildir.. En azından forumda değildir... Söz konusu stüdyo ile ilgili bir şikayetiniz varsa veya süregiden tartışma ile ilgili bir görüşünüz varsa belirtin.. Aksi takdirde söylenmelerinizi lütfen kendinize saklayın.. Ne de olsa burası bir Flame kategorisi değil...

Bu tarz tepki başlıklarında nedense hep olay bir süre sonra deşarja dönüyor.. O yüzden başlığın içerisinde uyarıyı yapayım dedim..

Stüdyo Kutu'nun da müşterileri arkasından sayıp sövdüğünü düşünüyorum, ki başımıza geldi bizden önceki çıkanlara bizim yanımızda sövüyorlardı.

Doğru olabilir.. Siz de stüdyodan çıkınca sayıp sövün.. Yeter ki burasının forum olduğunu, sokak olmadığını unutmayın.. Burada söyledikleriniz 3 saniye sonra unutulmuyor, muhtemelen yıllarca kalıyor ve başklarına zarar veriyor... Vermek istediğim mesaj buydu... Deşarj için ya irc kullanmakta ya da sokakları/barları kullanmakta bu sebepten ötürü fayda var..

Neyse uyarıyı standartlara karşı gelerek başlığın içinde yaptım ama demek istediğim herhalde anlaşıldığından ötürü, bundan fazlasını Site hakkında bölümüne yazınız..

Konuya geri dönelim..

Bloody_Face demiş ki:
Studio kutuya gitmeyin :!: Oraya tepkimiz çok büyük :!: Kel Metin senin keline...:!:

Olm adam gibi konuş. Stüdyo kutuya yıllardır gidiyorum. Tek sorunum olmadı. Metin abi bir tanedir. Ankaranın en iyi davulcusudur. Metin Akbaba gibi birine sen kimsin bu lafı ediyosun. Maça ve Trioparty grubunun davulcusu kendisi !.. Ayrıca ordaki çalışan herkes Trioparty grubunun elamanlarıdır.

Kutuda ben 5 saat para vermeden konserlerimiz öncesi stüdyo yaptığımızı bilirim. Adamlar müzik için uğraşıyolar. O yüzden müşteri seçiyolar. Amaçları para değil. Sizin işiniz müzik değilmiş o yüzden def etmişler.

Bu yaptığınıza kuyruk acısı diyolar bizim köyde ;)

Kuyruk acısı falan değil.. Kutudaki adamların hepsinin g.tünün tavan yaptığı şüphe götürmez.. Tuncay abi bize çok iyi davranmıştır ona bi diyeceğim yok ama öbürlerinin nerdeyse bi dövmediği kaldı.. Ayrıca "senin işin müzik değilmiş" şeklindeki hakarete(!) varan yorumlara gerek yok.. Adamların derdi para değil de ne? stüdyo açalım ortam yapalım demiyorlar herhalde ayrıca saati 15YTL mütevazi bi rakam olmasa gerek...

Hakaret etmedim. Kel Metin yazılınca sert konuştum hepsi bu. Benim onu demem hatalıysa, sizin de o lafı etmeniz on kat hatalıdır. Adamların işi para değil. İşleri para olsa bu gece bize 2 elektro, 1 bass, 2 elektro amfisi, 1 bass amfisi, 4 parça zil, 1 trumpet, 1 de iron cobra twin pedalı " ücret almadan " vermezlerdi ;) Sayelerinde her Cuma INSULA ROCK Bar'da program yapacağız. Bizi izlemeye gelen bir tane abimiz Metin Akbaba'ya teşekkür ediyorum.

ben ankarada baska hic bir studyoda caldigimiz sarkinin ortasinda küt diye kapidan iceri girip sesi cok aciyosunuz bahanesiyle amfimin ayarlariyla oynayan baska bir studyo sahibi gormedim, ayrica iyiki varsin "raven"!

evet Raven süper ayrıca Zoo da şahane olmuş.. Eski hali de iyiydi de 2 kere kazık yedik ordan da gittik sütdyoya kapı duvar :? son hali süper ama.. Ve kutudaki iki oda arasındaki fark da görmezden gelinemez.. son gittiğimde siyah odada floor tom karton bi kutunun üstünde duruyordu vs vs..

walla ben kutuya 3-4 senedir gidiyorum adamlarıda hiç tanımazdım,ama şunu öğrendim edepsizlik yapana haddini bildiriyorlar.Şöle bi olay oldu bizden önceki bi grup çıkmadan önce ordaydık,a stüdyosunundaki pedalın başını deriyi delip içine kadar sokmuşlar,zillerin biri çatlamış,bide tipin birinin kız arkadaşı amfinin üstünde tepiniyordu,sorarım size böyleleri ile bir günde en az 20 kez karşılaşan insanlardan hala sempaati,sanatsal sohbet,y.şaklık gibi şeyler nasıl beklersiniz,beğenmeyen gitsin başka yerlere çünkü bahsettiğiniz alternatif studyolar sinek avladıkları için isterseniz g.tünüzü bile yal.lar bence ,siz gidinde bizde boş yer bulalım,bu arada B tarafında kayıt harika olmuş saol KUTU STUDYO

Geri