Satriani EKIPMANINI SATIYOR...

Türkiye'ye gönderim de var fakat hoparlör anca alınabilir diğer hepsi gümrüğe takılır sanırsam. Ürünü satriani nin kullandığına dair bir belge vs birşeyler veriyorlar mı peki?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1000 dolarin ustundekilerde direk islak imzali certificate of authenticity veriyorlarmis. Ustelik Amfiler de pek nadir misal Marshall 6100 Satriani ile ozdeslesmis bir amfi hemi de mor tolex li sonra bir diger amfi JCM800'u John Skyes Satriani'ye hediye etmis falan....

Yok canim kendisi milyon dolarlik insan; Range Rover ile gezip GAP(giyim markasi)'in sahiplerine komsu bir evde oturuyor. Marshall amfiyi satsa ne olur satmasa ne olur yeri yoktur satmistir...Gecen Steve Vai de roportajinda bahsediyordu yahu 300'e yakin gitar var surekli birilerine veriyorum ama bitmiyor diye...Amfisini satip okul kredisi otenler Ankara'da olur San Francisco'da olmaz...

Çözdüm. Çin'den bi firma ile anlaşıyor Satriani. Firma diyo ki , biz sana patlak hoparlör, paslı tel, amfi lambası ne bulduysak gönderiyoruz. Sen de imzanı basıp o biçim paraya okutuyosun. Akabinde kırışıyoruz. Ama yemezler.
Steve Vai de "sat sat bitiremedik gitarları arkadaş" diye demeç vermiş, aha aynı tezgah işte.

Çözdüm. Çin'den bi firma ile anlaşıyor Satriani. Firma diyo ki , biz sana patlak hoparlör, paslı tel, amfi lambası ne bulduysak gönderiyoruz. Sen de imzanı basıp o biçim paraya okutuyosun. Akabinde kırışıyoruz. Ama yemezler.
Steve Vai de "sat sat bitiremedik gitarları arkadaş" diye demeç vermiş, aha aynı tezgah işte.

Katılıyorum. Bir bit yeniği / dış mihrak/ gomple (komplo...) olsa gerektir...

O bu değil de, ben şu ara en çok bu kadayıf rockçı/gitar virtüözü abilerimizin Türkiye'yi mesken tutmalarına hastayım. Benim kuşağım sabah-akşam 80'lerin gitar virtüözlerinin müziğini dinlerken muhtemelen bu heriflerin bir kısmı Türkiye'nin haritadaki yerini bile bilmiyordu. "Neredeydiniz ulan 20 yıl önce ??" diye haykırasım geliyor (sık sık...) "Buna da şükür" diyenler de olabilir tabii ama...

Katılıyorum. Bir bit yeniği / dış mihrak/ gomple (komplo...) olsa gerektir...

O bu değil de, ben şu ara en çok bu kadayıf rockçı/gitar virtüözü abilerimizin Türkiye'yi mesken tutmalarına hastayım. Benim kuşağım sabah-akşam 80'lerin gitar virtüözlerinin müziğini dinlerken muhtemelen bu heriflerin bir kısmı Türkiye'nin haritadaki yerini bile bilmiyordu. "Neredeydiniz ulan 20 yıl önce ??" diye haykırasım geliyor (sık sık...) "Buna da şükür" diyenler de olabilir tabii ama...

Aynen katılıyorum abi. Bu saatten sonra gelmelerinin hiçbir anlamı yok.

Efendim Satriani abimiz Guitar Player dergisindeki roportajinda soyle bir aciklama sunmus "6 album oldu belki surekli yanimda tasiyip durdugum bazi ekipmanlar vardi, ne zaman takip birseyler calacak olsak herkes "aga bu nedir?" diyor ve katiyen begenmiyor. Eee ben de depo isletmiyorum birader dedim ve satisa koydum" diyor. Tabii bu aciklama senelerce kullandigi Marshall 6100'u sanirim kapsamiyor, onun disinda Dual Rectifier Solo kafa var, satsa ne olur satmasa ne olur zaten bi defa Satriani'ye yakismiyor onundeki diamond plate kapaklari burada tesisatcilarin kamyonetlerin arkasinda contractor box larin ustunde gormek mumkun .

Ama bakin JSX leri satmamis diye hatirlatarak bu muhtesem amfiye tekrar dikkatinizi cekiyorum. Simdi konuyu hepten dagitmak adina bir bilgi verelim bu da Guitar World dergisinin bu ayki sayisindan.
Satch abi Jason Newsted'in yaptigi bir tabloya hasta olup satin almis ve evinin bas kosesine koymus. Buyrun resmi de ekte (ki bunu ellerimle aradim buldum dergide bu resim yok bahsi var), ederi de 7500 dolar;

Jason.jpg

Simdi yas kemale erirken bir taraftan da bu gavurlar hakkinda beyan edecegim fikirlerime biraz dikkat etmeyi ogrendim ben. Lakin hayat ogretir; alelade bir barda bilgi yarismasi/trivia night yapilir sen de gidersin kasilarak, pi sayisinin virgulden sonra 6. basamagini sorarlar butun masalardan dogru yanit gelir sasar kalirsin, bu mesela Turkiye'de olabilemez; isterseniz ODTU'de yapin isterseniz Bogazici'nde; sonra Hollanda'nin komsularini sorarlar yine herkes bilir. Buna benzer anektodlari cogaltmak mumkun ama sunu soyleyebilirim ortalamada dunyadan en bihaber insanlar herhalde bizim memlekettedir o yuzden harita isine hic girmeyelim derim.

Simdi gelseler kiymeti yok da ne demek azimim? En cok simdi kiymetli cunku ornegin Michael Keneally gibi bir delifisek adam eskiden grupta yoktu simdi var. Satriani hele bir kere sarap gibi adam, 57 yasinda gelip 2 saat 30 kusur dakika ayakta ziplayarak konser vermis bu forumda bunu yapacak delikanli var mi? Oturarak yapacak delikanli da yok ya neyse...

Ote yandan bir tane dandik tufekle 2 saat ayakta nobet tutamayan illa oturmak isteyen 20 yas grubu adam dolu bu memleket en azindan belki bu tembellige care olur. Hem belki gitar tonundan birseyler kapar insanlar, bu konuda da Turk gruplar cogunlukla acinacak halde. Satriani gibi babalarin gelmelerinde ve eli pena tutan adamlarin da gitmelerinde sonsuz fayda vardir yani...

Bence tamamen eskisi gibi albüm v.s. satılmamasından ve eski rock gruplarının çoğunun üretkenliklerinin eskisi gibi olmamasından kaynaklanıyor. dünya müzik kültürü değişiyor şimdi bir grup çıksa maidenın powerslave albümü gibi bir albüm yapsa ne olur . youtubeda ağzı açık bırakacak müzisyen grup dolu kimse ismini cismini bilmiyor. seksenlerde doksanlarda ne dandirik gruplar dinledik sırf heavy metal olsun diye.

Geri