Metal Müzik Dinlemek Için Inear Kulaklık Tavsiyesi.

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda QuasH tarafından 28 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

 1. Selam arkadaşlar. Başlıktaki gibi kulakiçi kulaklık arıyorum. Sennheiser cx300II gibi çöp bir kulaklıktan sonra midleri daha ön planda olacak kulaklık önerebilirmisiniz? Sizler hangi marka-model kullanıyorsunuz?
   
 2. Etymotic hf5
   
  QuasH bunu beğendi.
 3. Sen kullanıyormusun dostum? Kullanıyorsan tiz mid bas dengesi nasıl ? Kablo kalitesi nasıl ? 2 yılda 2 adet sennheiser kablosunda kırılmalar yaşadım o yüzden soruyorum :)
   
 4. bu tip kulaklıklar genelde 106 hatta 110 desibel üstü ses verebiliyorlar, zararlı bunlar kulağa 85 desibeli geçmeyin ona göre açın sesi.
   
  QuasH ve Sownroth bunu beğendi.
 5. Zaten yüksek seviyede açıp dinlemek epey bi zarar veriyor kulaga max. 4 te 3 kadar açabiliyorum.
   
 6. Etymotic mc3, hf5, ya da en iyisi ER4PT
   
  QuasH bunu beğendi.
 7. Etymotic mc3 ün kablo kalitesi nasıl acaba bilginiz varmı ? Sennheiser ın kablo kırılmasından müzdaripim :/
   
 8. Kabloyu sürekli elinde büküp mıncıklayanlara kablo dayanmaz. Etymotic gömleğe takılı kalması için kablo tutucu aparatı veriyor yanında. Hiç kablo koparmadım bükmedim. Bu tutucu aparat ta zaten koruyucu bir yöntem.
   
  QuasH bunu beğendi.
 9. Etymotic hf5 sahibiyim. Açıkçası çok kötü kullandım kablosunu, bi buçuk yıl sonunda yeni yeni gitmeye başladı. Ama abim kullanıyor etymotic marka yine, ef6 mi öyle bir şeydi. Hala sapasağlam kablosu.
   
  QuasH bunu beğendi.
 10. Öyle kabloyu kemiren sürekli elinde mıncıklayan birisi değilim. Dinlemediğim zaman mecburen cebime koymak zorunda kalıyorum sanırım o yüzden kırılıyor. Etymotic hf5 te karar kıldım gibi. En uygun şekilde nereden temin edebilirim? Yurt içi /dışı farketmez.
   
 11. etymotic hf5 ile weston um1 arasında kaldım weston u seçeneklerim arasına alma sebebim ise kablosunun değiştiriliyor oluşu. um1 deneyen yada kullanan varmı acaba?
   
 12. Kulaklık kadar müzik çalarınızın ve dinlediğiniz parçaların kalitesi de önemli. Eğer iyi bir müzikçalarınız varsa ve flac formatını kullanıyorsanız Westone 4r öneririm. Sahne genişliği muazzam, her enstruman olması gerektiği yerde ve tane tane geliyor. Naturel bir kulaklık olduğu için midleri önde değil, geride de değil, tam olması gerektiği yerde ve çok nitelikli. Özellikle gitar soundu çok başarılı.
   
  QuasH bunu beğendi.
 13. Playerım iriver t5 yakın zamanda bunuda değiştirmeyi düşünüyorum. Weston 4r nin yorumları çok iyi ancak bütçemi bi hayli aşıyor. Max. ayırabileceğim miktar 250 TL :(
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş