Creamware Luna - II

Şu an terratec 24/6 lt kullanıyom , fakat dsp desteği ziyan olduğundan cpu ya çok aşırı yüklenme oluyo , olayı hardware' e kaydırsam bile sinir bozucu aksaklıklar yaşıyorum , ve şu aralar creamware luna - II almak düşüncesi içindeyim

aletin üstünde 3 DSP chipi var buda cpu overload sorununu ortadan kaldıcaktır. Benim sizden ricam şu bu kartı daha önce denemiş yada duymuş veya herhangi bir şekilde kıyısından köşesinden bulaşmış kimseler varsa , deneyimlerinizi ve görüşlerinizi öğrenmek isterim . . .

Teşekkürler . . . . Nerde T-Rock Orda bırock .

Bahsedilen cihaz ile ilgili benim şahsi bir tecrübem yok, ancak eğer ingilizcen varsa Sound On Sound Dergisinin Haziran 2003 sayısında çıkan Creamware SCOPE kritiğini ve yine SOS forumlarından bulduğum şu başlıklara bir göz atıver. Katılımcı sayısı orada çok fazla olduğu için herhangi bir cihazı kullanmakta olan en az iki-üç kişiye rastlama imkânı oluyor orada.

Creamware SCOPE kritiği (İçinde Luna II de var).

Kritikteki ürün özetinin tercümesi şöyle:

Creamware SCOPE Fusion Platform

Artıları:

Host-temelli programlar için mükemmel driver desteği ve uyumu ile gelen inanılmaz esnek sinyal yönlendirme sistemi.

Bilgisayar bazlı sistemler için olan virtual synth'lerin sesi en iyi olanlarından.

Geriye doğru uyumlu ve genişlemeye açık, özellikle rakip firmaların yeni sistemlerinde eski birimlerin değiştirilmesinin gerekliliği ile karşılaştırılınca.

Eksileri:

SFP'deki efektlerin ve sampler'ların bazılarının daha iyi alternatifleri piyasada mevcut.

En üst düzey sistemlerin maliyeti bazı kullanıcılar için küstürücü olabilir.

SFP sizi aşırı bir DSP ihtirası içine sokabilir.

Özet:

Eğer Host-bazlı işlemenin sınırlarına ulaştıysanız Creamware'in SCOPE FUsion Platformu size eşsiz bir esneklikte inanılmaz synth'ler ve niceleri ile yeni keşif yolları sunabilir. SPF kartından bir tane bilgisayarınıza soktuğunuzda büyük bir ihtimalle bir daha onsuz olmak istemeyeceksiniz.

SOS Forumdaki başlıklar ise şunlar, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri filan:

Creamware Luna II

Which Audio Card Are You Using?

RME DIGI96 vs CREAMWARE LUNAII vs ECHO MIA

Problems with Creamware Luna 2 card

good sound card for about $800?

Eğer muhabbetlerden anlayamadığın bir yer olursa haber ver, yardımcı oluruz.

Okuduklarımdan benim izlenimim Creamware Luna II'nin oldukça güzel gecikmesi düşük ve genişlemeye müsait bir ürün olduğu yönünde. Eğer aradığın oysa sorun yok, ama yeni bir cihaza yürümeden önce elindekini tam performansla kullandığından ve gerçekten ihtiyaca artık karşılık vermediğinden emin ol, öyle yola çık.

Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Creamware

Öncelikle şunu açıklayayım , sakın bu cpu overload olayları etrafında çok döndüğümü görüpte , beni herbi effekti dipleyip bol ekolu taverna havası modunda çalışan bi arkadaş sanmayın ,

Sadece aldığı aleti optimum düzeyde kullanmak isteği olan bi insanım, ama zart zurt yırtık dondan fırlar gibi ikide bir oluşan aksamalar cinnet altyapımı bayağı sağlamlaştırdı , o yüzden kartın fiyatı 400 - 500 Euro civarlarına düşmüşken düşünmek gerektiği kararına vardım , Bu kartın en büyük getirisi üzerindeki DSP chipsetin ultra low latency muhabbetini sağlıyor olması buda buffer olayını dengeye sokacaktır , ramlerimi bana geri verecektir , beni mutlu edecektir ,

Yaşasın Kıriymveyr kardeşliği . . .

(yap ordan bi coni volkır içelim maççem kardeş ) ;) ehue

luna 2 ses kartının driveri olan arkadaşlar bana linkini yada upload edip gönderebilirmi? teşekkürler

Geri