Gitar alıcağım.

'Elektro Gitarlar' forumunda cemo3467 tarafından 5 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar 2000-2500tl arası bütçem var.tarzım dream theater guns n roses gary moore acdc.bu fiyata uygun tavsiyelerinizi bekliyorum.(sabit köprü yada tremolo olabilir)

2. http://turkrock.com/threads/27649/

Buna bir bakmanizi oneririm hala 2500 liraya birakiliyorsa kacirmamak lazim. Lakin ben memlekete kesin donus yapmayi bekliyorum yaptigimda satilmamis ise direk ben alacagim. Onun disinda siz aklinizdaki modelleri de yazarsaniz daha iyi olur. Ornegin hangi markalar olur hangileri hic olmaz. Renk, klavye agaci vs vs...Piyasa olu gitardan bol birsey yok forumda gayet uygun bir zamanda actiniz ilani...Bu arada henuz bakmadiysaniz da Kadikoy Istanbul'daki SRV muzige de bakiniz epey genis bir ikinci el stogu vardir. http://www.srvmusic.com/electric.htm

3. heee arkadaşlar söylemeyi unuttum kredi kartı ödicem 0 ürün alıcağım...

4. aklımda prs schecter ıbanez (yani jp çalıcağım tarz gitarlar)

5. ıbanezde karar kıldım edge zero lu di marzio manyetikli japon yapımı önerisi bekliyorum

6. Sifir alagacim diyorsun, kredi karti ila olacak zero tremolo ve dimarzio da olacak(ibz istemedigini varsayarak) bunlari yan yana koyunca en ucuz opsiyon RG 3250 o da 3000 lira civarinda ki guzel gitardir...Yani ya bu asktan vazgececeksin ya da paraya kiyacaksin...2000 liraya boyle sifir gitar olmaz benden soylemesi...Yurtdisinda da olmaz yurticinde de...

7. rg2550z baktım onda karar kıldım o nasıl

8. Guzel gitar RG 3250 ile temel farki manyetikleri. Ama bana sorarsan onu ikinci el al, tertemiz RG 2550 ler 1000 liraya gidiyor. Parana yazik seni dusunerek soyluyorum. Sakin acele etme git gor dene...Para senin tercih senin ama sunu da unutma lutfen: RG 2550'yi sifir aldin ve diyelim hic ama hic kullanmadin ve sifir durumda gitar; 6 ay sonra satmak istersen 1500 liraya satamazsin...Forumlarda gecmis ilanlari bir gozden gecir gorursun ne dedigimi. 5000 liralik gitari 2500 liraya satamiyor insanlar. Elindeki para az degil ikinci elde cok ust seviye ve cok temiz enstrumanlar alabilirsin. Ya da ikinci el RG 2550 al paranin yarisi sana kalsin.

9. yok hocam ya 2. el almıcam 0 düşünüyorum.

10. sky

sky

377
    0
    600
    Schecter Hellraiser C1 1000 TL düşünür müsünüz?

11. hocam daha üst bişey 2000 tl teklif için teşekkür ederim :)

12. arkadaşlar çok teşekkür ederim fender strat alma düşüncem war tarzımı değştirdim yani tam deil bende epiphone standart plus top war sertleri onla çıkarıcam fender 50s classic serisi düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum başka önerileriniz varsa ama lütfen fender öneri verelim

13. Ne cabuk tarz degistirdigine sastim kaldim yahu daha iki gun olmadi edge zero tremolo istemiyor muydun beyim sen:) ? Hayallerini yikmak gibi olmasin ama 2.000 liraya "senin istedigin sekliyle" hem sifir hem "ust duzey" gitar olmaz: Ibanez de olmaz, Fender de olmaz. Bu arada Schecter'ler fiyat kalite orani olarak 50s classic stratin cok otesinde, Schecter sevmezsin onu anladik saygi duyariz ama ben daha ust duzey birsey istiyorum deyip de aklimda 50s classic var dersen gulerler adama.

Piyasada satilan seyler ve fiyatlari belli. Once ne istedigini adamakilli bir dusun ve ona gore tavsiye verelim. Mesajlara bakinca belli ki saat basi fikrin degisiyor boyle bir defa alisveris olmaz gitardan cok ne istedigini kesinlestirmeye ihtiyacin var. Ama aklinda bulunsun Fender'ler sifir olarak ABD'de bile odedigin fiyati haketmiyor hele Turkiye'de aciklanamaz sekilde pahalilar. 50s classic strat'a 2000 lira ustu para vermek icin dupeduz zirdeli olmak lazim o fiyata az biraz hirpalanmis Custom Shop Fender alabilirsin ABD'de. Seni tanimam etmem, ama iyi niyetle yardim etmek isteyen ve elinden tonla gitar gecmis biri olarak mutlulugu cok yanlis yerlerde aradigini acik yureklilikle ifade edebilirim.

Son olarak Yamaha'nin Mike Stern signature modeline bir bak istersen, senin butcenle yeni olarak alip alabilecegin en kaliteli Fender kasa gitar hos telecaster govdeye sahip. Benim diyen Amerikan Fender'i cebinden cikartir...Ama Turk insaninda neyi niye istedigini bilmeme hali yuzunden pek az insanin dikkatini cekmistir o da ayri...

Brky ve mego1 bunu beğendi.
  14. bende jackson-charvel akrabaligindan yola cikarak bir oneride bulunayim. charvel so cal ve san dimas bulabilirsen(japon) degerlendirebilirsn.fendervari tonlari ile de gonullerde yer kazanmis cihazlardr. fender classic in anahtarini rahatca alirlar elinden.tavsiye ederim.

15. edd fender türkiyeye mesaj attım so cal için ellerinde war mı die sordum.ama yamaha mike stern e bakıcam bi ilkten çünkü so cal da floyd war bu benim için sıkıntıı öğrenciyim bide terllerim çok erken paslanıyor

16. Anlıyorum..

Kolay gelsin..

burakoli bunu beğendi.
  17. gibson sg de düşün bence, madem gnr ve acdc de var listede...

18. Türkçe kursunada gidebilirsin o parayla.

kayraanas, Chardx, gnccntrk ve 4 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş