Ekipman yeniliği

'Elektro Gitarlar' forumunda maidenguitar tarafından 5 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar ben yeni bir sound arayışı içindeyim biraz daha sert andy timmon paul gilbert satirani kafaları ama metal değil. Bu tona en uygun gitar olarak ibanez buldum fakat daha önce hiç ibanez kullanmadım açıkcası son 2 haftadır soğudumda bir sürü ıvırı zıvırı var strat gibi değil :) bir sürü detay yok edge tremolo yok zr yok floyd rose neyse konuya dönelim ekipmanlarımı yazıyım sizce bu ekipmanları modifiye ve küçük değişiklikler mi yapıyım yoksa yeni bir ekipman mı diziyim bunları satıp?

1-Fender stratocaster Mexico HSS
    2-Roland 40W XL Cube series
    3-BOSS GT-10 PROSSESÖR
    4-Line 6 Studio Gx Ses Kartı

Bunlar mevcut birde küçük bir stüdyo kurma niyetim var odama ses kartı monitör klavye vs alıcam bunlar içinde aklımda bi kaç fikir var yorumlarınızı ayrıca alıcam.

2. Simdi Ibanez kismina takildim biraz; oncelikle gitarin modeli nedir bunu ogrenelim bilmiyorsaniz resim alalim. Buna mukabil diyorsunuz ki edge yok, ee olsa ne olur? zr zaten sadece S serierinde var falan. Floyd Rose zaten olmaz ancak "lisanslisi" olur ibanezde ki lo trs den Edge'e kadar hepsi Floyd Rose turevi(2003 ten beri artik patent baskisi da kalkti hepten yayildi).Kastiniz ustunde floating bir kopru mu yok PGM 301 gibi ve bu mu rahatsiz ediyor? Once tam olarak nelerden sogudugunuzu anlayalim gerisi kolay...

3. Beni rahatsız eden bişey yok sadece sound değişikliği yapmak istiyorum.İbanezlerden hiç anlamıyorum RG 2550 beğendim en son ama bide 540R diye bir gitar şuanda bütçemi aştığından vazgeçtim bir tane S520 buldum düşünüyorum öncelikle sorun gitarda mı diğer ekipmanları komple mi değiştirsem düşüncesindeyim.

4. Arada değişiklik istiyor insan öyle bilirim:) ama bence ekipmanı komple değiştirmeye gerek yok. gt-10 zaten çok geniş yelpazede tonal aralık sunuyor sana. ev stüdyosu kurcam diyosan ses kartına da dokunma bence de ilk düşünmen gereken gitar olayı.yazdığın gitarlar iyi idare eder senin düşüncene göre.git bi müzikevine dene ona göre beğendiğini seç bence ibanez veya jackson veya başka bişi.floyd,edge olayına gelince eğer floydlu gitar kullanmadıysan biraz alışmasında sıkıntı yasarsın ilk başlarda sonra bir sorun yaşamazsın.en olmadı ibanezin sabit köprü modellerinden deneyebilirsin.ama iyi bi araştırma yapmadan alma diyim:)

5. yok vazgeçtim ibanezden çok sıkıntılı gitarlar ben ilk gitara başladığımdan beri fenderciyimdir :D fender kalsın modifiye edicem meksika falan ama ufak bir modifiye ile güzel bir ton bulurum.elimdeki ekipmanlar iş görüyo zaten yeter artar bile bana ama ses kartını ya pod farm full paket alıcam yada rolanda yönelicem.Ayrıca sıfır alamam şuan ki sıfıra vericeğim parayla daha iyi 2.el alırım.Jackson hayatta almam jackson 2-3 bin tl den sonra "JACKSON" çünkü :D diğer gitarları tırt.

6. Brky

Brky

41
    8
    105
    Senden bir sound isteyebilirmiyim almak istediğim ekipmanlara benziyorda sound yükleyebilirsen çok teşekkür ederim amfi olarak cube 20xl gitar olarak yamaha pacifica 611 HFM ya da mexicon fender strat Hss düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim.

7. tabikide yüklerim ama bir sakatlık geçirdim çalamıyorum gitar bir süredir iyileştikten sonra yüklesemm olur mu ?

8. bu arada ekipmanlarım satılık eğer sıfır alıcaksan boşuna para harcama paran artar;) gitarı 2011 de aldım evden çıkmadı amfide aynı şekilde ikisininde temizlik ve tonuna garanti veririm para iade garantisi ! o derece güveniyorum.tabi sen nasıl bir sound arıyosun? en kısa zamanda kayıt alır yüklerim düşünürsen özelden görüşelim gösteriyim canlı olarak skype dan ekipmanları.

9. Brky

Brky

41
    8
    105

Ön yargılarımı kıramadığım için 2. el düşünmüyorum çünkü daha önce başıma birkaç iş geldi yoğurdu bile üfleyerek yiyoruz tabiri caizdir benim şu halime sadece soundu merak ettim.Tabikide ne zaman iyileşirseniz ozaman yükleyin Allah acil şifalar versin bu arada.

10. eyvallah saol en kısa zamanda yükliyicem bacağımdan rahatsızım oturamıyorum o yüzden.

Bu Sayfayı Paylaş