Kora (Pop Rock) - Ankara

Daha gençsin nasılsa... Üçüncü parça çok hoşuma gitti. Arabesk. Bestecilik de ayrı bir yetenek, ki sende var,daha da ilerletirsin zamanla, ama o parça hit olmuş tam, yazık olmasa keşke... Sen birkaç şirket dolaşıp, demoralize olup bunalıma girip "ben de o zaman internete veririm" mi dedin yoksa? Eğer öyleyse bence rahat ol, daha çok boyut değiştirirsin, çok fırsatlarla karşılaşırsın, yeter ki aktif ol. Bir yerlerde çalmıyor musun mesela?
Sevgiler, saygılar.

orhan kardeşim başarılarının devamını dilerim pop konusuna gelince ertuğrulun dediği gibi mükemmel yetenekte popçularda vardır türkiyeden örnek vermek gerekirse kenan doğulu diyebiliriz adam muhteşem bi defa bi altyapısını araştırın derim..

gercekten helal olsun.. bu formda bu kadar ovgu alabıldıysen bu kadar elestrmen ruhlu arkadasın oldugu bı sıtede bu kadar guzel sozlerı alabılıyorsan hayattada ıstedıgın yere varıcaksın demektır...

basarılar dılıyorum sonsuz basarılar

arkadaşlar, ben de bir iki şey söylemek istedim.

pop müzik, temelde "her şey sanat olabilir" anlayışıyla ortaya çıkar. genel sanat anlaşıyışı içinde "pop art" tanınmından kaynaklanır bu. bu açıdan aslında terminolojik olarak "pop-rock" hatalı olabilir ancak anlamsal olarak çok da problem yok. dert etmeye gerek de yok.
müzikte temel mesele tarz değil müzikal samimiyettir. pop, rock, jazz isimleri niye bu kadar milletin kafasında anlamıyorum.

iyi müzik, kötü müzik olmalıdır temel kriter.

tamam başlığı değiştiriyoruz hemen. pop rock var mıdır yok mudur.

gelecek gelecek bi yerlere gelecek inanıyorum, kaygı gütmeden yoluna devam eder orhan. hatta 3 ayda bir albüm bile yapar :p

sevgili kardeşim şarkılarınla ilgili yorumlarımı zaten biliyorsun anlatmaya gerek yok:)başarı çok yakınında hissediyorum.Her şey çalışmak ve buda sende var bir insan 24 saat sırtında gitar gezermi yahu?bak Buğra ne yaptım bi dinlesene.hehehe

hokus pokus arkadaşım gerçekten güzel konuşmuş ama senin tarzın belli
KORA ROCK :)

şaka bir yana tartışılacak şey bence iyi müzik kötü müzik ve sende iyi müzik yapıyorsun.İnanıyorum olacak bu iş ;)

kardeşim yolun açık olsun...

BUÐRA-(TashPlak vokal)

bence ikisini birbirinden ayırmak saçma kimseninin bilmediği güzel şarkıyı kim ne yapsın yada herkesin bildigi ama kalitesi düşük şarkıyı nekadar dinleyebiliriz bu yuzden popüler olmak önemlidir
tabi elinizde iyi bişeyleriniz varsa

şarkıcılarda bilmez aslında ki orhan'ı ben daha öncede dinlemiştim istanbulda herkes dinliyo ama sanırım orhan bunları bilmiyo ki siteye link bırakıyo
bence orhan istanbul yolunu tutsun kapar birileri

şarkı güzel olduktan sonra kendi yolunu bir şekilde çizer zaten. Misal Candan Erçetin bi dönem albumune klip çekmeden ve çok tanıtım yapmadan çok satabildi. sonucta iyi şarkı bir şekilde yolunu çiziyor.. ama populerlik de bir o kadar önemli.. ayrılmıyor bunlar.
orhanın şarkılarının kendi yolunu çizeceğine inanıyorum.

teşekkürler arkadaslar yeni bir grup calışmasına başlıyoruz yakında ankarada ve şenliklerde yeni bestelerimle sizlerle buluşacağım
esen kalın

Besteler gerçekten çok güzel. Duygulu bir çalışma olmuş. Buralarda kalmayıp sesini daha da duyuracağına inanıyorum. Başarılar diliyorum Orhan kardeşime. Emeğinin karşılığını alacaksın bir gün. Sadece gereken sabır...

Sevgiler...

Geri