Dabbe

phoebus demiş ki:
mystery_ demiş ki:
arkadaşlarla filme girmek için giriş kapısında bekliyorduk.
birden iki kız film biter bitmez koşarak kapıdan çıktı.tabi biz şok biçimde kızlara bakıyoruz,onlarsa zombi görmüş gibi etrafa bakıyolar soluk soluğa.
birden bize dönüp 'manyakmısınız bu filme geliyonuz yaa' diye bağırdılar 8O :LOL: noluyo filan kaldık zaten. filme girdik gülerek çıktık valla :D böyle ilginç tiplerde var filmden etkilenen :)

'manyakmısınız bu filme geliyonuz yaa' derken korkmuslar mı yoksa geyik mi yapıyolar gelinir mi böle sacma filme diye anlamadım ki valla ben filmi izlemedim ama fragmanlarını gördüm bana korkunc gelmedi o yüzden izlemeyi düsünmüyorum belki de önyargılı yaklasıyorum :roll:
korkudan korkudan.. ama öyle tırsmış bir halleri vardi ki hala gözümün önünde :LOL:

mystery_ demiş ki:
phoebus demiş ki:
mystery_ demiş ki:
arkadaşlarla filme girmek için giriş kapısında bekliyorduk.
birden iki kız film biter bitmez koşarak kapıdan çıktı.tabi biz şok biçimde kızlara bakıyoruz,onlarsa zombi görmüş gibi etrafa bakıyolar soluk soluğa.
birden bize dönüp 'manyakmısınız bu filme geliyonuz yaa' diye bağırdılar 8O :LOL: noluyo filan kaldık zaten. filme girdik gülerek çıktık valla :D böyle ilginç tiplerde var filmden etkilenen :)

'manyakmısınız bu filme geliyonuz yaa' derken korkmuslar mı yoksa geyik mi yapıyolar gelinir mi böle sacma filme diye anlamadım ki valla ben filmi izlemedim ama fragmanlarını gördüm bana korkunc gelmedi o yüzden izlemeyi düsünmüyorum belki de önyargılı yaklasıyorum :roll:
korkudan korkudan.. ama öyle tırsmış bir halleri vardi ki hala gözümün önünde :LOL:

yav film ne kadar korkunc olursa olsun ben sinemada izliyince korkmuyorum kalabalık diye bi de insanların triplerine baktıkca gülesim geliyo belki ondandır ben yadırgadım hatunların tavırlarını :LOL: :LOL:

bu film gerçekten zırvalık ötesiydi."az bütçeyle yapılabileceğin en iyisi"gibi saçmalıklar da öyle...

bir kere mantık adına bir kırıntı bulmak mümkün değildi..insanlara"korkuun!!korkuun!!" mesajı veren ama beceremeyen efektlere sahip olmasının yanısıra oyunculuklarda vasatın altındaydı.bence korkan kişilerin tek korkma sebebi din unsurunun ele alınması.. adamlar milletin can damarını bulmuş bastırmışlar da bastırmışlar...bence absürd olmuş bütünüyle...

queenofmars demiş ki:
beni korkutmayan aksine güldüren türkiyenin ilk korku filmi:S

Aksine gerçeğe dayalı konusu ile tüylerimi ürperten, Türkiye'nin ilk korku filmi olmayan!, yönetmen Hasan Karacadağ'ın daha önceleri Japon yönetmenlerin yanında öğrendiği teknikleri çok iyi kurgulayan bir film.

dabbe... sanırım dün akşam 4. kez seyrettim. korku filminden ziyade gerçeğe dayalı olması insanı ürpertiyor ki dabbe Kuran'da geçer..

bence çok iyi bir film yapmışlar.
saçma sapan ordan burdan canavarlar çıkıpda insanları yiyen filmlerle kıyaslanmaz bile. :)

bende her seferinde deli gibi tırsıyorum ve arkadaşlarımda öle.Ayrıca haberci kız sahnesi-karısının yüzünü dönme sahnesi-delinin evine gidilme sahnesi-ayrıca polisin banyoda boğulma sahnelerinden etkilenmyen varsa bence ya filmi msn de geyik çevirerek yada öğlen saati 3 4 arkadaş izliyor olmalısınız yada cidden dabbe filmi diye size kemal sunal vermişler çünkü etkilenmeden bu filmi izlemek imkansız!

valla ben izledikten sonra psikolojim çok bozuk biçimde eve geldim.kız arkım mutfaktaydı! Sürekli ismiyle seslenerek mutfağa yaklaştım sırtı dönük biçimde konuşuyordu ve domates kesiyordu yüzünü dön yüzünü dön lan demiştim :)ah ah paranın alamıyacağı korku duygusunu bana yaşatmıştı 1 hafta inşallah devam filmi çekilir:)

dabbe'nin, yönetmenliğini kiyoshi kurosawa'nın yaptığı "kairo" adlı filmiyle birebir olduğu söyleniyor. hatta senaryoya bile aynı diyorlar. izleyeceğim ama böyleyse daha da fena.

fordcan demiş ki:
yener demiş ki:
istanblues demiş ki:
fordcan demiş ki:
inşallah devam filmi çekilir:)

Devam filmi niteliğinde yine aynı tarz sayılır SEMUM'u yaptı, 8 şubatta sinemalarda, bakalım artık :)

'semum' un fragmanına 'arog'tan daha çok güldüm :)
sen bu kadar zevksizsen biz napalım

işte aslanlar gibi fragman 8) http://www.youtube.com/watch?v=abBvLNhavCQ

haklısın tabi şeytan filminden araklanarak ancak bu kadar yapılabilirdi...

her neyse sevenlerine beğenenlerine saygımız sonsuz.

iyi seyirler...

Geri