Zoom 707 II - Guitar-Rhythm Console

'Elektro Gitarlar' forumunda Untouchable tarafından 12 Ocak 2006 tarihinde açılan konu

1. Yorumları alayım beni yönlendirin...

2. Ne kadar zamandır gitar çaldığın, ne tür çaldığın gibi bilgiler de yorum yazacak kişileri yönlendirecektir ;)

3. Ben de bi aralar zoom 707 II almayi dusunuyordum sonra biraz arastirdim korg ax1500g yi buldum , biraz daha bakındım korg ax3000g nuldum . sonra turkrock taki gt-8 başlığı dikkatimi çekti en sonunda gt-8 almaya karar verdim 2 ay içinde alacağım umarım.. Zoom a gelince bir kere deneme fırsatım oldu clean tonları hoştu ama distortionları aşırı dijitaldi bana göre.. Ayrıca internette kime sorduysam zoom gördüğün yerden kaç dediler.. :D Tabi bu zevk meselesi en iyisi bir dukkanda gidip denemen ve beklentilerini karşılayıp karşılayamadığına bakman..

4. bu aleti, behringer gm 212 gibi bi amfiye bağlamıştık, muazzam bir ritim gitar tonu çıktı tam tüplü biramfiden çıkan sert bir ton gibiydi(marshall tonu), ben cidden çok şaşırmıştım, üstelik gitar vision marka diye bi odun parçasıydı.

yani gitaramfisi iyi olduktan sonra , processorden acaip verim alınabiliyor. tabi solo falan atarken aynı sıcaklığı hissedemeyebilirsiniz.

5. Run for your life !!! Aman deyim !!! :D

6. Selam, 3-4 yıldır 707II kullanıyorum, bana sorarsan çok memnunum, aslında şöyle söyleyeyim ton hazırlamanın mantığını az çok öğrendikten sonra (alakasız amfi kabin - efekt kombinasyoları yapıp hüsrana uğramadan mesela) güzel tonlar alabilirsin. ax1500'ü olup sen nası bu tonları ayarladın diyen arkadaşım da var :)
    Forumda başka bir arkadaşa daha söylemiştim, 707II den biraz daha pahalı yeni bi model çıktı g2.1u olması lazım adı, internetten örnek mp3 ünü dinle istersen, ben inanamadım bayağı ilerlemiş yeni dsp işlemci falan kullanmışlar yeni seride

7. Ben 707 nin önceki versiyonunu kullanıyorum.GFX-707 olanı.Öyle aman ha kaç denecek bir alet değil.Tabiki bi pod veya boss gt serisi kadar iyi değil ama Bildiğim kadarıyla arada baya fiyat farkı var.Eğer gitara yeni başlıyorsan ya da temel bir eğitime sahipsen son derece kullanışlı bir alet
    En önemli özelliği kolay taşınabilir ve kolay kullanılır oluşu.
    Ama amfi simulatörüne aldanma derim çünkü simulasyon sese renk katsa da doğrudan mixere giremiyosun.Sesler bozluyo girersen.O yüzden tam bi simulatör değil,sadece sese renk katıyor(en azından bendeki modelde yenisini kullanmadım)
    Ben Jackson dk2 ile kullanıyorum şu son günlere kadar idare ediyodu ama artık yetersiz kalmaya başladı ses kalitesi paraya kıyıp analog sisteme dönme vakti geldi benim için elimdekini de kardeşime bırakıcam heralde :)
    Özetle yeni başlayanlar için tüm efektleri vasat düzeyde karşılayan bir alettir.LAylaylom kazığı yemeden 2. el fln bulursan al bence.

8. evde kullanılabilecek fiyat/performans olarak süper bir alet. ama büyük sisteme girdiğinde dip gürültüsü, kalitesiz tonlar ile karşılaşırsın, bilmiş ol. bence de 2.el bulursan al, sanırım artık üretilmiyor bu arada. yeni modelleri çıktı, ama konser falan planın yoksa rahatça 2-3 sene idare eder seni. Ben kullandım bi ara, evde 4.1 creative ses sistemine takarak. O dönem amfim falan yoktu, güzeldi yani tatmin edici, ama dediğim gibi konser, mikser, büyüy ses sistemleri falan nedense çok başarısız...

sevgiler

9. Index için, başlıkları bir araya topluyoruz.
    Zoom 707 II ile açılan diğer tüm başlıklardaki mesajlar buraya aktarılıcaktır. Diğerleri kilitlenicektir.
    Bundan sonra burdan devam edebilirsiniz.
    AKTARILAN BAŞLIKLAR:

zoom 707 II yi nasıl bilirsiniz:

10. zoom gfx 707 fabrika ayarı:

11. zoom 707 de cleanden distortiona direkt atlayış

12. zoom 707 2 patch ayarları:

13. beyler iyi güzel demişsiniz de bende zoom 707 II almak istiyorum bu aletin 2.ci eli ne kadar eder sizce? geçenlerde arkadaşın biri (bana haber etmeden) 150 milyona satmış siz ne diyosunuz bu aletin fiyatına yakın daha iyi processorler var mı?

14. bende alacaktım iki üç hafta önce... 150 milyon valla kelepir olmuş. 200 den aşağı bulamamıştım ben. onu bulsaydım alırdım hatta...
    böhüüüü

15. Yahu bende 606 var. Sony kulaklığı taktımmıydı dadından yenmiyo. Sahne için aynı şeyleri söyleyemem...

16. 707 II ye kötü diyenler suçu biraz da kendilerinde gitarlarında yada amfilerinde arasınlar. ben cafede de çaldım. yüzümü kara çıkarmadı.. amatörler için fiyat\performans açısından iyidir. 1000$2000$a da processor olduğunu düşünürsek yaptığı iş küçümsenemez. metronom akord cihazı drum mach ve reverb leri çok başarılı. ama hard rock veya metal çalacam diyorsanız ek distorşın veya bikaç pedal almanız gerekebilir. owerdrive da başarılı

17. zoom707II distortionu=sinek viziltisi
    ehuehuehu

Bu Sayfayı Paylaş