ESP LTDler

Balrog_burn demiş ki:
Arkadaşlar siz ESP kullanıcılarına ve diger arkadaşlara birşey sormak istiyorum.
Esp'nin resmi sitesinde şöyle bir yazı dikkatimi çekti

ESP Company, Limited (Kabushiki Gaisha Ī Esu Pī, ESP Company, Limited), located in North Hollywood, California, is a manufacturer of electric guitars and basses, originally from Japan.

Bu yazıyı anlamadım.Esp japon bir gitar firmasımı?Hangi ülkenin gitar firmasıdır acaba?

ESP Amerikan Kökenli Bir Firmadır.Üst Modelleri Japonyada Üretilmekte.Bazı Custom ve Kirk Hammet vs Gibi Gitaristlerin Konserlerde Kullandığı Gitarlar Amerikada Üretilmekte. ( Ibanez Falanda Böyle Yapar Mesela )

'metallica99' demiş ki:
KH202 veya Shecter C-1 FR alıcam sizce hangisi?

Kesinlikle Schecter C-1 FR.Salla KH-202'yi Adı Var Sadece.

arkadaşlar 8 sayfayı da gezdim ama ax50 ile ilgili bi bilgi bulamadım.gitarın özellikerl belli de aklıma takılan bişey var o da sapı yani genel oalrak ax50 ex50 gibi gitarlar ritm gitarı olarak nitelendiriliyor ama bu gitarlarlan hiç mi solo atılmaz?ax50 yi alıp iyi bi sap ayarı çekip iyi bi manyetik takıp sololarda iyi sonuç alınmaz mı?

Arkadaşlar seneye liseyi bitirdiğimde ESP Vintage Plus almayı düşünüyorum ama aklıma takılan birşey var. Meksika Fender Strat ile aynı özelliklere sahip sadece manyetik farkı var. Acaba Meksika strata uygulayacağım manyetik modifiyesi ile Esp'ye ulaşabilir miyim ton olarak ? Malum Türkiye'de pek bulunan bir gitar değil, yurt dışından ekipman getirmekten pek anlamıyorum gümrükte rezil olması da var bu işin :)

ErenimooO demiş ki:
arkadaşlar 8 sayfayı da gezdim ama ax50 ile ilgili bi bilgi bulamadım.gitarın özellikerl belli de aklıma takılan bişey var o da sapı yani genel oalrak ax50 ex50 gibi gitarlar ritm gitarı olarak nitelendiriliyor ama bu gitarlarlan hiç mi solo atılmaz?ax50 yi alıp iyi bi sap ayarı çekip iyi bi manyetik takıp sololarda iyi sonuç alınmaz mı?

EX50 ile AX50 arasinda cok fark var. EX50 24.75 olceginde 22 perdeli bir gitar. 24 perde gerekiyorsa caldigin sarkida solo pek olmaz onda tabi.
Ama AX50 hem 25.5, hem de 24 perdeli. EX50'nin iki dezavantajina da sahip degil. Ritm'in yaninda solo icin de alinabilecek ozelliklerde.

Tabi bir de bolt-on olmasi var. Almadan once bir dene ki bolt sololarda hizi kesiyor mu kesmiyor mu ogren. Iyi bir eklenti ise cok da sorun olacagini sanmiyorum.

soulwalker demiş ki:
Ex 400 den memnun musun Darth_Erlik ?

Cok memnunum;
1 - Hic bir iscilik hatasi falan yok.
2 - Kutudan cikarttigimda setup falan gerekmedi, sadece action'i biraz dusurdum.
3 - EMG'ler once biraz farkli geldi ama simdi alistim. 18V degisimi de yapinca sound daha iyi oldu sanki.
4 - Head-stock asagi kayiyor diyorlardi EX'ler icin, kalin bir deri aski taktim aldigim gun, taktigim gibi duruyor omzumda :)
5 - Earvana esik'in etkisi acik-akorlarda belli oluyor.
6 - Gonul isterdi ESP EX'in seklini degistirmemis olsun, gercek explorer seklinde olsun ama olmadi. ESP MX'ler de yaklasilacak gibi degil :(

Muhtemelen olmasini isteyebilecegim tek sey sap'in Jackson'lar gibi genis (ve ince) olmasi olurdu.

arkadaslar aramızda bu ıkı gıtarı da denemıs arkadaslar var mı?ESP LTD MH-401 ile ESP LTD Deluxe MH-1000?aralarında cok ciddi farklar söz konusumu aceba ben birini almayı dusunuyorum amerikadan fakat ESP LTD Deluxe MH-1000 için kendimi kasmam gerekiyor baya bir.aceba mh-401de işimi görür mü?saygılar...

Geri