Emre Aydın

Albümün de en kısa zamanda "doğması "dileğiyle.. =) Fiil çok yerinde bence..
Önce albüm doğacak.. sonra da bir sürü duygunun beraberinde doğmasını sağlayacak.

Şarkı gerçekten güzel olmuş..albümüde bekliyoruz..tam bir kış albümü olucak galiba..melankoli melankoli üstüne.. canı yanmış kişilerin yaralarını tekrar açıcak gibi bu şarkı zaten..neyse acı çekenlere allahtan sabır diler sözlerime burda son veririm.. :)

Şarkıyı ben de çok beğendim, iyi bir çalışma ve düzenleme olmuş. Hatta iki günde kardeşimin diline dolanmıştı şarkı.

Yalnız anlam veremediğim bir durum var ki, daha albüm çıkmadan parça nasıl oldu da bu kadar yayıldı? Bildiğim kadarıyla Emre Aydın parçayı ön hazırlık ve reklam amacıyla ne internete verdi, ne radyolara dağıttı. Nasıl bir teknolojiyle karşı karşıyayız? Bazen sırf bundan korkuyorum.

Saygılar...

kendi sayfamızda da yazdığım birşeyi buraya da yazmayı uygun gördüm...

"emre'nin şarkısı hakkında da söylemek istediğim birşey var:

sürekli müzik dinliyorum, yerli ya da yabancı.. yerli şarkıları biraz daha dikkatli dinlerim çünkü bize ait şeyler bunlar.. her zaman bir eksik bulurum.. bazısının müziği bomboştur, bazısında ise müzik harikayken sözler hiç birşey anlatmıyordur.. genellikle söz bölümü türkiye rock piyasasında boş bırakılıyor... bugüne kadar en çok duman grubunun sözlerini beğenmiştim... bir haberin yok olsun ya da elimdeki saz yeter canıma olsun, hatta bu akşam olsun (illa balladların sözleri güzel olmak zorunda değil, amacına yönelik şarkıların hepsine güzel söz yazılabilir).... genellikle bizim şarkı yazarlarımızın aklına bir söz gelir, damar bir sözdür bu, onu şarkının can alıcı bir yerine oturtmayı başarır, ama sonrasında sözler gayet sıradan devam eder.. ve ben umutlu bir şekilde dinlerken içime sıçar.. açık örnek vermek gerekirse: kendimden geriye - çilekeş.. "ölürken bile yanımda ol sevgilim, cennet bile çekilmez sensiz ben neyleyeyim"...... bu kadar... geri kalanı gayet basit ve edebiyattan uzak sözler...

emre bunu tercih etmemiş "belki birgün özlersin"de...
adam yüreğini koymuş her satıra.. şimdi eleştirmenler buna da bir kulp bulur biliyorum ama kendi duygusal sağırlıklarından, evrenin o güzelim kozmik paylaşımına kulak veremez bu adamlar.. duygudan bahsediyorum hala, evet...

bütün parça duyguyla yoğrulmuş, ne kadar olgun bir müzik, ne kadar büyümeyen çocuk sözleri onlar.. geride bırakılmış adam karakteri ne kadar başarılı çözümlenmiş ve kurgulanmış.. vokaller duyguyu ne kadar güzel yansıtmış.. sakin bir düşüncelilik anını tasvir eden vokaller sözlerde ve daha sonra acıya bile bile katlanmanın verdiği acıyı betimleyen çığlık çığlığa nakarat.....

tek kelime: muhteşem!

her bi boku eleştirdiniz, eksik kalmayın bu çocuğu da eleştirin...

2 yıldır bu kadar güzel şarkı dinlemedim..

YÜREÐİNE SAÐLIK EMRE!!!!"

doğdun.. iyi ki doğdun!

aneminingitaristi demiş ki:

sürekli müzik dinliyorum, yerli ya da yabancı.. yerli şarkıları biraz daha dikkatli dinlerim çünkü bize ait şeyler bunlar.. her zaman bir eksik bulurum.. bazısının müziği bomboştur, bazısında ise müzik harikayken sözler hiç birşey anlatmıyordur.. genellikle söz bölümü türkiye rock piyasasında boş bırakılıyor... bugüne kadar en çok duman grubunun sözlerini beğenmiştim... bir haberin yok olsun ya da elimdeki saz yeter canıma olsun, hatta bu akşam olsun (illa balladların sözleri güzel olmak zorunda değil, amacına yönelik şarkıların hepsine güzel söz yazılabilir).... genellikle bizim şarkı yazarlarımızın aklına bir söz gelir, damar bir sözdür bu, onu şarkının can alıcı bir yerine oturtmayı başarır, ama sonrasında sözler gayet sıradan devam eder.. ve ben umutlu bir şekilde dinlerken içime sıçar.. açık örnek vermek gerekirse: kendimden geriye - çilekeş.. "ölürken bile yanımda ol sevgilim, cennet bile çekilmez sensiz ben neyleyeyim"...... bu kadar... geri kalanı gayet basit ve edebiyattan uzak sözler...

adam yüreğini koymuş her satıra.. şimdi eleştirmenler buna da bir kulp bulur biliyorum ama kendi duygusal sağırlıklarından, evrenin o güzelim kozmik paylaşımına kulak veremez bu adamlar.. duygudan bahsediyorum hala, evet...

bütün parça duyguyla yoğrulmuş, ne kadar olgun bir müzik, ne kadar büyümeyen çocuk sözleri onlar.. geride bırakılmış adam karakteri ne kadar başarılı çözümlenmiş ve kurgulanmış.. vokaller duyguyu ne kadar güzel yansıtmış.. sakin bir düşüncelilik anını tasvir eden vokaller sözlerde ve daha sonra acıya bile bile katlanmanın verdiği acıyı betimleyen çığlık çığlığa nakarat.....

doğdun.. iyi ki doğdun!

Abi yazdıkların o kadar güzelki bende sana iyi ki varsın diyorum ve ekliyorum.

Emre nin sadece bu şarkısaı değil diğer şarkıalrıda muhteşem sözlerle dolu bence bide şiir kitabı olarak .çıkaraılacak kada rçok çalışılmış ama Bu muhteşem işe dil uzatanmlar olacaktır.

Örnek vermek gerekirse " ulan bu arabesk, ulan bu pop, hahaha bumudur müzik, piyasa olmuş, şuna benzemiş" tarzı saçmalıklar. Aldırmıyoruz aldırmayacağız.

Bu arada alkbumun adınıda yazalım bilmeyenler öğrensin. Müzik marketlerden ısrarla isteyin "afili yalnızlık" 8)

aneminingitaristi demiş ki:

doğdun.. iyi ki doğdun!
abi sninde yüreine salık harbiden düşündüklerimi yazmışın emre ferkı budur işte. sıradan hiç bisey yok her nota her kelime bir bıçak gibi kalbimize giriyo.

Umarım söylediğiniz gibi bu şahane sözlerle albüm öncesi kendini gösteren şarkıyla birlikte albümü de bu kadar beğenilir ve Emre de hakettiği yeri bulur bu piyasada.

Sevgiler...

yeni albüm için fotoğraflar bu hafta çekilecek ve bu da albümün daha da yaklaştığının habercisi.geri sayım devam ediyo :) az kaldı süper ELEŞTİRİSİZ müziğe.güzel olana laf söylenir mi hiç. ;)

Sarkiyi ilk dun dinledim ve yuregine saglik diyorum.Ask,ihanet,ozlem ve en onemlisi de aci.. Hersey var bu parcada.Eminim daha iyileri de vardir albumde.Iyi sanslar diliyorum Emre'ye..

Emre aydın geliyor dağılın leynnn :D
Yok böyle bir ses,abartısız en az bi yüz kez dinlemişimdir parçayı,ya adamı dinleyince söyleyecek laf bulamıyorsun seni alıp götürüyor sesi.
Emre iiçin umarım her şeyin en güzeli olur,her istediği gerçekleşir.Bu sene Emre Aydın ın yılı millet dikkat bu isme!:)

hücre 8)

hakiakaten içinde belki bir gün özlersin bana da çok derinden koydu :) harika bi şarkı olmuş..çok damar çoook...

Geçenlerde korsan Titanic cd si aldım, sonunda gemi batmıyordu...

Orjinal alın şu albümü vallahi para verilecek bir album çok emek verildi çook

Geri