Emre Aydın

ark.lar emre aydın ın ilk kez ''z'' haflerini söyliemedini anladım..6.cadde nin ''git'' şarkısında hissettim..ama o da deişik bi hava katıyo ve o içten söyleyişi varya..insanı kopartıyo be..helal olsun elemana..

aneminingitaristi demiş ki:
kendi sayfamızda da yazdığım birşeyi buraya da yazmayı uygun gördüm...

"emre'nin şarkısı hakkında da söylemek istediğim birşey var:

sürekli müzik dinliyorum, yerli ya da yabancı.. yerli şarkıları biraz daha dikkatli dinlerim çünkü bize ait şeyler bunlar.. her zaman bir eksik bulurum.. bazısının müziği bomboştur, bazısında ise müzik harikayken sözler hiç birşey anlatmıyordur.. genellikle söz bölümü türkiye rock piyasasında boş bırakılıyor... bugüne kadar en çok duman grubunun sözlerini beğenmiştim... bir haberin yok olsun ya da elimdeki saz yeter canıma olsun, hatta bu akşam olsun (illa balladların sözleri güzel olmak zorunda değil, amacına yönelik şarkıların hepsine güzel söz yazılabilir).... genellikle bizim şarkı yazarlarımızın aklına bir söz gelir, damar bir sözdür bu, onu şarkının can alıcı bir yerine oturtmayı başarır, ama sonrasında sözler gayet sıradan devam eder.. ve ben umutlu bir şekilde dinlerken içime sıçar.. açık örnek vermek gerekirse: kendimden geriye - çilekeş.. "ölürken bile yanımda ol sevgilim, cennet bile çekilmez sensiz ben neyleyeyim"...... bu kadar... geri kalanı gayet basit ve edebiyattan uzak sözler...

emre bunu tercih etmemiş "belki birgün özlersin"de...
adam yüreğini koymuş her satıra.. şimdi eleştirmenler buna da bir kulp bulur biliyorum ama kendi duygusal sağırlıklarından, evrenin o güzelim kozmik paylaşımına kulak veremez bu adamlar.. duygudan bahsediyorum hala, evet...

bütün parça duyguyla yoğrulmuş, ne kadar olgun bir müzik, ne kadar büyümeyen çocuk sözleri onlar.. geride bırakılmış adam karakteri ne kadar başarılı çözümlenmiş ve kurgulanmış.. vokaller duyguyu ne kadar güzel yansıtmış.. sakin bir düşüncelilik anını tasvir eden vokaller sözlerde ve daha sonra acıya bile bile katlanmanın verdiği acıyı betimleyen çığlık çığlığa nakarat.....

tek kelime: muhteşem!

her bi boku eleştirdiniz, eksik kalmayın bu çocuğu da eleştirin...

2 yıldır bu kadar güzel şarkı dinlemedim..

YÜREÐİNE SAÐLIK EMRE!!!!"
Çok güsel yazı yaaa...(çilekeş örneği dışında tabii) ;)
bu zamana kadar emre aydını anlatırken bi türlü dooru düzgün cümleler kuramazdım onu, müziğini, sesini en önmlisi de dinlerken insana hisstetirdiklerini kelimelerle ifade edemezdim nedenseee...
millete hebele hübele bişiler anlatmaya çalışmaktan canım çıkmıştı yanii ii oldu bu yazıyı gördüüm okuturum anlarlar... :dans

Umarım albumdeki diger sarkılarda aynı güzellikte olur 'belki birgün özlersin'' cok hos olmmus gercekten ;) Eee album icin kesin bir tarih belirlendimi nezaman alabilcez :roll:

Belki bir gün özlersin muhteşem bir parça olmuş,günlerdir sürekli bu parçayı dinliyorum.Özellikle

bin bıçak var sırtımda ,
biniyle de adaşsın
herbiri hayran sana

sözlerine vuruldum.
Bu parça albüm çıktıktan sonra hit olacak,eminim.Sevdiiğim grupların,parçaların hit olup her yerde dinlenmesi pek hoşuma gitmez aslında ama tabii ki parayla ayakta durulabiliyor güzelim Türkiye'mizde.

Dolayısıyla albümün çok satması dileğimle..Tebrikler Emre ...

Büyük hayran bencilliği yaparak sevdiğin parça ve grupların hit olmasını istememek, diğer dinleyiciler için haksızlık olmaz mı? Bırak herkes Emre Aydın'ı ve güzel parçalarını dinlesin de ufku gelişsin! ;) Böylece Emre Aydın da kazansın, Türk rock müziği de.

Sevgiler...

zaten albüm sattıktan sonra her yerde emre aydın duyulduktan sonra bu adam da piyasa oldu böğğğ emre aydın diyenler şimdiden bu foruma girmesin.alternatif conconluk yapmadan müziği dinleyin.crohn a da hak veriyorum.sevdiğini kimseyle paylaşamıyor.Ama şöyle düşün sen bir dükkan açtın ve sadece seni seven 5-10 kişi oradan alış veriş yapıyor.başka da bir geçim kaynağın yok.paranın saltanatı olduğu bu dünyada nasıl yaşamını sürdürebilirsin ;)
bırakalım bu seferde emre'nin albümü satsın.

ohhh beee adam gibi söz yazan kişileri görmek sevindiriyor insan. Emre Aydın gerçekten iyi yoldasın. Belki birgün özlersin i bize kazandırdığın içinde ayrı bir teşekkür edeyim bari. Sözler bomba ya

bi şarkı bu kadar güzel yazılır söylenir gerçekten dinlediğimde ruhuma dokunmuştu çok güzel olmuş yine söylüyorum albüm çıkınca alalım diğerlerine bakalım bi

emre nezaman veriyorsun iyi habeleri ? bikaç bişey yaz şu foruma; şu gün çıkcak albüm, şunlar olcak içinde kl,p şu parçaya çekildi filan desene kardeşim :)

logoadam4.jpg

adamjpg.jpg