Limon Yağı Çalkalanır Mı ?

M

Mangekyou

Jim Dunlop limon yağı aldım.Gitarımın klavyesine sürmek istiyorum.Sürmeden önce limon yağını ''çalkalasam'' bir şey olur mu ?

Yani gitara sürmeden önce çalklasam bir şey olmaz değil mi ? Limon yağı özelliğini kaybetmez.
Senin merakin beni de meraklandirdi Mangekyou. Hemen sorayim: limon yaginin ne ozelligi var ki o ozelligini kaybetsin calkalayarak? Icinde cozunmus aktif gaz falan olsa neyse. Icimde futursuz bir merak uyandi senin sorunla, acaba israrla bilemedigim boyle Kur'an daki 19 mucizesi gibi birsey mi var limon yaginda diye. Belli ki birsey duymus olmalisin bizimle paylasirsan sevinirim seni endiselere gark eden seyi biz de bilelim.

Limon yaginin %70'i limonene (C10H16) denen bir terpene ((C5H8)n) grubu organik kimyasal, kalani da yine terpene ailesinden baska kimyasallar. Nalburiyeden alacagin turpentin'den pek bir farki yok zaten ozunde ayni aileden, yag bazli bilesikleri cozmek icin bir alternatif. Hatta oje suruyorsan asetona daha dogal bir alternatif olarak kullanabilirsin ama ikisinin de kokusu igrenc olacaktir. Gonul rahatligi ile calkalayip futbol maci yapabilir, duvardan duvara vurabilir, hatta agir hakaretler ile kisilik haklarina saldirabilirsin; etkisi ne artar, ne azalir. Butun ufak hidrokarbonlar gibi yanicidir atesle yaklasma yeter...Bir sonraki sehir efsanesini iple cekiyorum diyerek yanitimi sonlandiriyorum :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Senin merakin beni de meraklandirdi Mangekyou. Hemen sorayim: limon yaginin ne ozelligi var ki o ozelligini kaybetsin calkalayarak? Icinde cozunmus aktif gaz falan olsa neyse. Icimde futursuz bir merak uyandi senin sorunla, acaba israrla bilemedigim boyle Kur'an daki 19 mucizesi gibi birsey mi var limon yaginda diye. Belli ki birsey duymus olmalisin bizimle paylasirsan sevinirim seni endiselere gark eden seyi biz de bilelim.

Limon yaginin %70'i limonene (C10H16) denen bir terpene ((C5H8)n) grubu organik kimyasal, kalani da yine terpene ailesinden baska kimyasallar. Nalburiyeden alacagin turpentin'den pek bir farki yok zaten ozunde ayni aileden, yag bazli bilesikleri cozmek icin bir alternatif. Hatta oje suruyorsan asetona daha dogal bir alternatif olarak kullanabilirsin ama ikisinin de kokusu igrenc olacaktir. Gonul rahatligi ile calkalayip futbol maci yapabilir, duvardan duvara vurabilir, hatta agir hakaretler ile kisilik haklarina saldirabilirsin; etkisi ne artar, ne azalir. Butun ufak hidrokarbonlar gibi yanicidir atesle yaklasma yeter...Bir sonraki sehir efsanesini iple cekiyorum diyerek yanitimi sonlandiriyorum :)

Benim merakımın seni meraklandırmasına gerek yok OsmanBurak. Ben de hemen söyleyeyim: Bazı kimyasalların için de uçucu maddeler var. Ve bu uçucu maddeleri sallayınca kimyasal özelliğini kaybediyor. Tam aksine sallayınca kimyasal maddeleri harekete geçerin bir özellikleri var ben bu yüzden soruyorum aranızda sallayıp da etkisini görmeyen birisi var mı diye ? Kur'an da böyle bir mucize olsaydı bu da 20. olurdu. Benim duyduğum şeyler bu kadar.Eğer duyarsam da sizlerle paylaşırım. Endişeye gerek yok.

Bir sonraki şehir efsanesini tek başına yazmışsın zaten ... :)

Kesinlikle çalkalanmamalı. Mazallah:

article-2322647-19A0EF30000005DC-672_638x413.jpg

LÜtfen ders çıkaralım.

6-7 yıl önce jim dunlop limon yagi almistim. Şimdiye kadar 3 te 1 ini kullamis durumdayim. Acaba bu meret in sonkullanma tarihi veya bozulma ihtimali var mi

Geri