Epiphone les paul standart

abiler epıphone g400 diye bi gitar var
şimdi bu gitardan sert tonlar elde debilirmiyim
fiyatı 500 dolar civarı
o fiyata değermi bu gitar
türkiyeden nerden alabilirim
ibanez kalitesini verirmi bu gitar
g400.png

abi sert ton nebiliyim korn un tonları gibi ama benim demek istediğim o düz manyetikler varya adını bilmiyom onlarla diğer 2li 2li manyetikler arasında fark olurmu bide bu gitarın klavyesi iyimidirbu gitarı kullanan varsa gitarı anlatacak biri varmıı
demek istediğim
large_1.1.1.1.1-6-252.jpg

bu tür manyetikle
[img]http://www.musicpark.com.au/Graphics/Guitar/Guitars/070405/Ibanez-sh-body.jpg

bu tür manyetiğin arasındaki fark

arkadaşlar şuan çindeyim . bir epiphone almak istiyorum . les paul standart ve les paul standart limited edition seçeneklerine yoğunlaştım . standart klasik les paul tonuna daha yakın . gövdenin alt ve üst kısımları farklı ağaçlardan yapılıyor . üst kısım maple alt kısım da mahoganydi yanlş hatırlamıyorsam . limited olanı ise tamamen mahogany . gitarlar çin malı . hardcase ile 700 milyon gibi bir fiyatı var limited 40 50 milyon daha yüksek . sormak istediğim şey çin malı bir epiphone o paraya değer mi değerse hangisini önerirsiniz . çünkü araştırırken bulduğum tüm epiphonelar kore yapımı bir bilginiz varsa söylerseniz sevinirim . sesleri çok tatmin edici buldum . fakat bir vox amfiye bağlayarak denedim . bunun yanıltıcı olabileceğini düşünüyorum . denemiş veya araştırmış bu konuda bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim . fiyat aralığı 1 milyar civarına kadar olan başka tavsiyeleriniz varsa da sevinirim . klasik ve hard rock tonları almak istiyorum clean ve hafif distortion tonları önemli .

hakan627 demiş ki:
abi sert ton nebiliyim korn un tonları gibi ama benim demek istediğim o düz manyetikler varya adını bilmiyom onlarla diğer 2li 2li manyetikler arasında fark olurmu bide bu gitarın klavyesi iyimidirbu gitarı kullanan varsa gitarı anlatacak biri varmıı
demek istediğim
large_1.1.1.1.1-6-252.jpg

bu tür manyetikle
[img]http://www.musicpark.com.au/Graphics/Guitar/Guitars/070405/Ibanez-sh-body.jpg

bu tür manyetiğin arasındaki fark

Selam dostum :)O 2'li 2'li ve düz manyetiklere biz humbucker diyoruz...Arasında farklar varmı tabiki farklar var yani sadece görüntü vs değil.O 2'li (açık humbucker) manyetiğin üstüne parafinlendikten sonra metal kapak geçirilmiş halidir o düz (kapalı humbucker) manyetikler.Avantajları ve dezavantajları var ikisininde...Mesela kapalı humbuckerde dip gürültüsü açığa oranla daha azdır çünki,dediğim gibi parafinle kaplanır kapatılmadan önce.Açık humbuckerde sesler daha keskin ve tabiki manyetikten manyetiğe farketmek üzre mid tonlar daha bir önde duyulur.Kapalıda ise daha bir siliktir ki bu blues severlerin özellikle tercihidir ;) Gelelim soruna,korn tonlarını iki haliylede alırsın manyetiğin merak etme ;) Ancak daha sert metal tonları istiyorsan tabiki kullanmamn gereken aktif manyetik olacaktır...saygılar

Arkadaşlar 3,5 senedir gitar çalıyorum elimde Cort x2 var. İllallah geldi artık
biggrin.png
Sıkı bir Heavy Metal dinleyicisiyim. Gitarda da metalden başka bir tür çalmıyorum fakat kendi yaptığım (yapmaya çalıştığım) bestelerimde sık sık ballad yaptığım için her tona uygun bir gitar arayışındaydım. Epiphone Les Paul Standart gözüme çarptı. Şık ve güzel bir gitara benziyor (araştırdığım kadarıyla)

Fakat beni benden alan klavye kalın olma sıkıntısı. Yani ben kendimi solo bir gitarist olarak yetiştirdim. Daha çok solo üzerine çalışmalar yaptım. Fakat klavye kalınlığı solo atarken rahatsızlık vereceğinden korkuyorum, sizce epiphone les paul standart bu konuda nasıldır? Size sormak istedim. Teşekkürler

Parmakları kısa bir insan insan olarak korkma diyorum. Beyzbol sopası gibi değil. Ama Cortlar gibi de değil. En sağlıklı kararı deneyerek parmakların verebilir. Biz ne desek boş aslında

Bir süre sonra hepsine alışıyorsunuz merak etmeyin. Kalın sap iyi rezonans getirir ayrıca :) Ben gitar çalıp da elleri benim kadar küçük olanını da görmedim ayrıca ama çalıştıkça her şey gelişiyor.

Her tona uygun gitar arayışı için de diyeceğim şudur ki, en çok manyetiğin humbucker ya da single olması bu 'her tona yatkınlığı' etkiliyor. Haliyle H-s-s ya da Split edilebilen herhangi bir dizilim olur. Ha dümdüz H-H ile de her tona uygun çalabilirsin ekipmanının kalanına göre, x2 de buna dahil hatta :) Bahsettiğin gitarı ve benzeri modelleri ben kendi adıma beğeniyorum, Epiphone gitarlar hoşuma gidiyor yani, en azından bir dene derim.

Merhabalar. internetten 2. el bir Epiphone Les Paul standart almayı düşünüyorum. Daha önce kullanan kişiler varsa yardımcı olabilir mi yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Bende de şu an Ibanez grg170 var. Perde sayısı ileride sorun olursa diye endişeleniyorum. Birde sap kısmının kalın olmasından

hayatımızda kaç kere 24 perdeye basıyoruz hiç dert etmeyin bunları. Perde sayısının fazla olması bir gitarın ötekinden üstün olduğu anlamına gelmiyor ama niyeyse öyle değerlendiriliyor. (Siz de öylesiniz demiyorum yanlış anlamayın, gördüğüm genel olarak tavır bu yönde). Ben uzun yıllar 24 perde gitar kullandım, 22 perde kullandım. şu an 21 perde kullanıyorum ve neredeyse hiç 20. perdeye basmadım bu gitarda :)

Bu arada sorunuza da cevap vereyim Les Paul Standart Plus Top kullanıyordum bir aralar. İlk aldığımda sapı bayağı kalın gelmişti. Uzun yıllar Jackson kullandığımdan bambaşka bir dünyaydı benim için. Ama çaldıkça alıştım. Bir süre sonra çok çok rahat etmeye başladım. Zannedersem Epi Les Paul Standartlarda 60lar profili sap kullanılıyor. Ele oturan rahat bir sap. Tabi ki Les Paulde hızlı çalmak 15. perde ve sonrasına hakim olmak double cut gitarlara nazaran daha zor bir şey ama gitarın yapısı gereği böyle hem imkansız da değil. Yani genel olarak sorduğunuz gitar fena bir gitar değil hatta iyi bir gitar. Ancak iyisine denk gelmek gerekiyor her gitarda olduğu gibi. Bu nedenle ayar tutan sorunsuz bir alet olmasına dikkat edin, vuruğu kırığı olmasın. Belli başlı modifikasyonlarla da uzun yıllar pek çok müzik tarzını icra ederken rahatça kullanabilirsiniz.

Geri