Türkiye Futbol Federasyonu

'Forum Meydanı' forumunda misanthrope-viper tarafından 17 Ocak 2006 tarihinde açılan konu

1. Çok düşündüm ve bu başlığı açmayı uygun buldum. Çünkü Fb Gs Bjk ve diğer takımların başlıklarına bu konu üzerine çok şey yazıldı. Sıkıntılar ve düşünceler için iyi bir başlık diye düşündüm.

Ve esas gündem maddesi seçimlere gelmek istiyorum. Mehmet Ali Yılmaz aşağıda ki alıntımla adaylıktan ayrıldığını açıkladı. Gündem yine sıcak 8)

Çünkü çok çarpıcı ithamlarda bulundu.

Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerinden çekildiğini açıkladı.

Eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, 19-20 ocakta Ankara'da yapılacak Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz son günlerde yaşanan gelişmeler ve yapılan konuşmalardan rahatsızlığı nedeniyle Futbol Federasyonu başkan adaylığından çekilme kararı aldı.

Yılmaz, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Türk futbolunun yeniden büyük bir kaos ortamına gireceğini belirterek, "bu kaos ortamının içinde olmayacağım" dedi.

''Sporun tüm etik kuralları ihlal edilerek yapılacak seçimlerin Türk futbolunu yeniden büyük bir kaosun içine sürükleyeceği ve bunun da kaçınılmaz" olduğunu belirten Yılmaz şunları söyledi:

''Yanlışlıklar ve ayak oyunlarıyla dolu seçim ortamından, Türk futboluna çok şey vermiş duyarlı bir spor adamı olarak, bu kaosun içinde olmayacağımı bildirir, Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda aday olmayacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım."

2. Dün bakanın Telegol'de yaptığı açıklamalardan sonra daha bir ilgiyle takip ediyorum. Zimmete geçen 500.000 marklar, 1 milyon dolarlar, aman yarabbi dedim ne rezil bir tablo. Eğer Haluk Ulusoy tüm bunlara rağmen seçime girerse, sanırım koca bir ''Yuh'' çekmek hepimizin hakkı olacak.

3. Özhan Canaydın federasyon başkanı olsun. Bizim dışımızdakiler de neler çektiklerimiz anlasın bi :)

Mehmet Ali Yılmaz eski günlerini arayan şarkıcılar gibi geliyor bana. Ne yapsa olmuyor. Şimdi de gündemde kalmak için bişeyler zırvalamış işte.

Polemik yaratmaya çalışıyor ama onu da beceremiyor açıkçası :)

4. Aman yapma etme.. Bu adam fair playciyim ben diye, tarafsızım göstereyim diye Galatasaray maçlarını katleder. Hatta olmadık bir olay yüzünden küme bile düşürtür bu adam..

5. Ulusoy kapana kısıldı. Mehmet Ali Şahin spora siyaset karıştırmıyor doğruları konuşuyor. Futbolun Cem Uzan'ına yediklerinin hesabını soruyor. Böyle bakanlara ihtiyaç var.

Yoksa o da bilirdi sessiz kalmayı. Milletin parasının hesabını soruyor. Helal olsun diyorum

6. Daha önceki mesajım neden silindi anlamıyorum. Ne olduğunu da hatırlamıyorum ama neyse.
    Herkes hayal aleminde kalmaya devam etsin.
    Şenes Erzik dışında kimse bu göreve layık görünmüyor bence mevcutlar arasından.

Bakan tüm söylediklerinde çok haklı, her türlü pisliğin yaşandığı dönemin geri gelmesini isteyenler ve amaçları da belli

7. Yazıklar olsun federasyonu sömüren ceplerini dolduran çıkar çevreleri tekrar seçildi.

Ben Devlet Bakanı'ma güveniyorum. Olağanüstü kongreye çağırma yetkisi var. Futbol bu pisliklerden ve onu destekleyen mafya özentilerinden temizlenmediği müddetçe Avrupa'da başarı hayal :!:

Ve bu aşağıda ki zafer çığlıkları ne hallere düştüğümüzün bir göstergesidir.
    Mehmet Ali Ağca ve onun gibileri cezaevine konvoyla gönderen veya çıkışta yine konvoyla alan zihniyet budur işte.

Böyle bir resim olabilirmi ya. Parti seçimi veya başbakanmı oldu.

Yazıklar olsun

8. Bu başlık açıldığından beri 4 mesajda değil miydi zaten? Her neyse..

Demin öğrendiğim seçim sonucu beni dumurlardan dumurlara sürükledi; bakanın açıkladığı Haluk Ulusoy'un şahsı adına zimmetine geçen 1 milyon dolar ile başkan vekilinin zimmetine geçirilen 500 bin markın açıklaması nasıl yapılacak, tüm bu spekülasyonlar ve davalar sürerken adaylığını sürdürüp seçilmesinin haricinde o koltuğa nasıl oturacak, çok büyük bir merak içindeyim.

Ayrıca bakanın sözlerinin arkasında durup durmayacağını da göreceğiz. ''Gereğini yapmak benim vazifem..'' dedi, bakalım seçimin iptali için girişimlerde bulunacak mı. Sanırım bu girişim için bir yerden izin çıkması gerekiyor ama orası neresi şu an hatırlayamıyorum.

9. Kendi yetkisi varmış galiba. İyide ne farkedecek, aynı çevre bu sefer x adlı kişiyi çıkartır, onu başkan yapar.
    Bu kadar eleştiriyi üstüne çeken bir görev için neden bu kadar çok çaba gösteriyorlar acaba.Hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyorlar sanırım :)
    Fatih'e şimdi katılmaya başladım. Bencede Canaydın olsun. Batırır ama en azından yemez :)

10. evet benim de dikkatimi çekti sanırım birileri yazdı ve sildi :D

Esas konuya gelmek gerekirse bence ne yapacak ne edecek Bakanımız gerekirse Anayasa Mahkemesi'de olsa ilgili yerden izni alacaktır.

Ulusoy eski mafya saz arkadaşlarına güvenip rahat davranıyor ama Kurtlar Vadisi'nden düşünürsek artık onlarında devri bitti.

11. fatih terim istifa etmiş

12. türk futboluna hayırlı olsun.

13. şenes erzik başkan olmalı.

14. Sakaryaspor başkanı genel kurul öncesi, Sakarya belediye başkanının baskıları sonucu Bermek'e oy vereceğime istifa ederim diyerek bir basın bildirisi ile istifa etmiş.
    Futbol ile siyaset ne kadar içiçe, rezilliğin bini bir para...

15. Bakan Şahin ve Aziz Yıldırım dışında bir tane tutarlı adam olmadı şu seçim olaylarında.

16. duyduğuma göre demirören haluk ulusoy seçilince sevinçten ağlamış doğrumu acaba bilen izleyen varmı?

17. inanırım.
    bu demirören ulusoy zamanında kazandığımız şampiyonluğun hileli olduğunu ileri sürüp,komisyon kurdurup şimdi de ulusoy'a oy veren demirören aynı zamanda, lpg'Nin kafa yaptığını bilmiyordum.

18. onun elestirisi MHK ya yöneliktir. Ulusoy'la aralarında bi husumet yok.

19. mhk başkanı ulusoy'Un adamı, ayrıca mhk değil federasyon sorumlu futboldan.

20. Fatih Terim İsviçre maçında ki hatasını çok iyi bildiğinden kaçmak için bahane bulmuştur. 10 ayda kaptı 1,5 trilyon maaşı şimdi ense yapacak. Zaten adamın 20 trilyon mevduatı varmış bugün öğrendim. Bu hocalık ona piyango gibi ama ihtiyacı yok artık.

Bu Sayfayı Paylaş