Elektro Gitarın sesi.

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Kerem aydın tarafından 3 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sesi veren nedir ? Kimisi ağaç diyor kimisi amfi diyor. Aldığım gitarda denediğim sesleri belli bir tona kadar alabiliyorum galiba. Markası: T&T Sisters RF-20 HSS
     
  2. İnsan vücudu gibi düşün. Şarkı söylemeni sağlayan sadece ağzın mı, ses tellerin mi, ciğerler, diyafram, gırtlak mı, beyin mi, yüz kasların mı bla bla yoksa hepsinin birleşimi mi?
     
  3. Mantıklı :)
     
  4. ağaç + manyetik + fretler + pena + klavye + amfi ve en önemlisi tuşedir.
     
  5. prosesör-pedal ve amfi, sonra single-humbecker manyetik belirler. diğerlerinin etkeni nispeten az.
     
  6. HSS gitar ile ne çalınır tahminen en basit şarkılardan ? Ben genelde nothing else düşünüyorum.
     
  7. Her şey... Türküler, alaturkalar... Manyetik pek kriter sayılmaz bu konuda single manyetikler yüksek gainde öter, tek sorun bu manyetiklerle ilgili.
     
  8. Gitardan ses en önce manyetik alır sesi mıknatıslarıyla sesi çeşitli kablolar sayesinde işte jack filan amfiye gönderir. Ama telin titreşim şeklini belirleyen şey hem gitarın gövde ağacı, sap ağacı, klavyesi dir hemde tuşen ve penalama stilindir. Amfi aldığı sesi yükselterek sana geri gönderen alettir zaten. Hangi şarkıları çalmalıyım diyosanda hard rock tarzı olabilir. Veya AC/DC olabilir. O grubun şarkılarını çalabilirsin. Red Hot Chilli Pappers biraz zor gelebilir ama biraz çalışırsan çalabilirsin. Çok zevkli gruptur. :) Metal çalmak istiyosanda Iced Earth kesinlikle ve kesinlikle öneririm en sevdiğim metal grubudur. :D
     
  9. Ağaç diyenlere sormak lazım sokaktaki ağaçtan niye ses gelmiyor diye
     
  10. En önemli etken bence amfidir. Hele hele başlangıç seviyesindeki gitaristler için. Ondan sonra manyetiktir, farklı manyetikler arasında çok bariz farklar vardır. Ondan sonra gitarın yapıldığı ağaçtır. Tabii ki bu dediklerim, amfiden çıkan ses için.
     
  11. Maalesef dediğin gibi degil zincirdeki her halka önemli.
     
    patlakkulak bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş