Floyd Rose'lu Gitarımı Dropped C'ye Çekmek ( Tremol-No Hakkında Bilgi )

Tremol-no kullandım. Hiç pazarlandığı gibi sağlam bir ürün değil. Onu kitleyip gitarı drop C değil drop D yapıp tekrar temiz bir şekilde geri Mi'ye çekmek bile hayal. Sizin durumunuz için tavsiyem drop C kullanacağınız gitarın tellerini heavy bottom tercih edin ve tremolo yaylarını bu düzene göre ayarlayın. Zor bir işlem değil internette bolca yazı video vs bulabilirsiniz. Aynı gitarı sağlıklı bir şekilde standart tune'da kullanmak da istiyorsanız kusura bakmayın öyle bir dünya yok ne yazık ki kendinize sabit köprü bir gitar satın alın. Piyasada bu kadar farklı gitar olmasının bir sebebi de bir gitarın istenilen her şeyi kullanıcısına sunamaması :) :)

Tamam sağlıklı olmayacağında hemfikiriz. Fakat bunun iki yolu var. Birincisi tremoloyu sabitlemek ki sizin de dediğiniz gibi sağlıklı olmaz entonasyon vs. açısından. İkincisi ise başka bir gitar kullanmak olur. Dahasına aklım ermez ,erdiği kadarını kullandım zaten :D

Tamam sağlıklı olmayacağında hemfikiriz. Fakat bunun iki yolu var. Birincisi tremoloyu sabitlemek ki sizin de dediğiniz gibi sağlıklı olmaz entonasyon vs. açısından. İkincisi ise başka bir gitar kullanmak olur. Dahasına aklım ermez ,erdiği kadarını kullandım zaten :D
Hocam size cevap anlamında değil arkadaşı bilgilendirme amacıyla yazdım. Zaten arkadaş nasıl olabilir demiş siz de köprüyü sabitle demişsiniz zaten yapılacak başka birşey yok eğer 2 akord diziliminde geçiş yapılacaksa :))

Geri